MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: CHOMA MONIKA 04.10.2007 17:44  
WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
MÓJ 3,5 ROCZNY SYNEK WCALE NIE SŁUCHA CO SIĘ DO NIEGO MÓWI. CHYBA ŻE MU SIE ZAGROZI ZE CZEGOS NIE DOSTANIE. A GDY ZOSTANIE UKARANY PŁACZE I PRZEPRASZA A PO 5 MINUTACH ROBI ZNOWU ŻLE. W PRZEDSZKOLU ZROBIŁ SIĘ NIEGRZECZNY. NA LEŻAKOWANIU WSTAJE Z LEZAKA GADA, ITP. A OPRUCZ TEGO MIMO ZE NIE SPI ZACZĄŁ SIKAĆ W MAJTKI ALE TYLKO W PRZEDSZKOLU PODCZAS LEZAKOWANIA. ROBI NA ZŁOSC, JEST AROGANCKI. A GDY PRÓBUJE Z NIM ROZMAWIAĆ TO ALBO ODPOWIADA COS GŁUPIEGO ALBO WOGÓLE NIE SŁUCHA I MÓWI COS CAŁKIEM NA INNY TEMAT.
wyślij odpowiedź

Autor: matka grzecznego dziecka 04.10.2007 20:59  
Odp:WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
nie słucha bo mu na to pozwalasz.
wyślij odpowiedź

Autor: mama małego przedszkolaczka 08.10.2007 15:44  
bzdura - do matki grzecznego dziecka
Mój synuś nie ma jeszcze trzech latek, ale też jest niegrzeczny, a w szczególności chodzi o posłuszeństwo kiedy go o cos sie prosi. Mogę powtarzać kilka razy swoja prośbę, ale i tak nie słucha chyba że juz naprawdę mocno podniosę głos, ale to i tak nie zawsze. Czasami również muszę go karać, a w zasadzie to nawet często. I wcale nie pozwalam mu na to żeby był niegrzeczny, poprostu taki ma charakter i nie zwraca uwagi na to co się do niego mówi. Ale poza tym to jest bardzo kochany, próbuje mu tłumaczyć że musi być posłuszny, może z wiekiem to zrozumie.

Nie rozumiem tylko wypowiedzi matki grzecznego dziecka, tzn. że co mam niby robić żeby mu na to nie pozwalać - bić!!! (śmieszą mnie takie rady)

A autorkę wyżej rozumiem doskonale, u nas ten problem się pogłębił z pójściem do przedszkola, ale mam nadzieję że w końcu z tego wyrośnie, że to tylko okres przejściowy, trzymam kciuki również za twojego smyka, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 08.10.2007 20:56  
Odp:bzdura - do matki grzecznego dziecka
"tzn. że co mam niby robić żeby mu na to nie pozwalać - bić!!! (śmieszą mnie takie rady)"
nie musisz bić by NIE POZWALAć, po prostu bądź konsekwentna i jeśli na coś nie wyrażasz zgody - nie wyrażaj za kazdym razem gdy próbuje to robić, ostrzegaj gdy podejmuje próbę wykonania zakazanej czynności, że spotka go za to kara gdy ją wykona, gdy mimo to dalej jest nieposłuszny - UKARAJ tak jak go ostrzegałaś, nie reaguj na płacze, spazmy, obietnice poprawy, histerię, szantaże i temu podobne reakcje - tylko wykonaj karę! gdyby wszyscy rodzice słuchali SUPERNIANI, mielibyśmy dzieci zachowujące się grzecznie, może nie tak;
GDYBY WSZYSTKIE OSOBY ZAJMUJąCE SIę DZIEćMI POSTęPOWAłY W/G ZALECEń SUPERNIANI NASZE DZIECI NIE ZACHOWYWAłYBY SIę NIEGRZECZNIE, pozdrawiam i życzę poprawy zachowania dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 08.10.2007 21:04  
Odp:WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
mamo Moniko, wszystko tak samo jak wyżej, tylko w sprawie leżakowania i sikania trochę inaczej, synek najprawdopodobniej z tych co to 5 min nie usiedzą w miejscu, lezakowanie jest dla niego po prostu jedną wielką nuuuuudąąąą i dla tego wstaje, i to nie powinno byc problemem twoim tylko nauczycielki, niech poczyta dzieciakom, włączy im bajkę na C.D. czy co innego (podkreślam to jej problem nie twój, tak samo sikanie... ciekawe czemu nie sika w domu tylko w p-lu??? on się nudzi, nikt mu nie urozmaica czasu, więc sika bo jak się zsika to : WRESZCIE COś SIę DZIEJE, KTOS DO NIEGO MóWI, ZMIENIA MU MAJTKI, POśCIEL, JEST W to zaangażowana nauczycielka, wożna, może nawet ktoś jeszcze, więc dla niego jest fajnie, koniec nudy!!!! jaki w niosek? trzeba naprwić panią a nie dziecko....
pewnie włożyłam kij w mrowisko, a niech tam! ;-))
wyślij odpowiedź

Autor: matka grzecznego dziecka 20.10.2007 21:23  
Odp:Odp:bzdura - do matki grzecznego dziecka
otóż to: KONSEKWENCJA, KONSEKWENCJA i jeszcze raz KONSEKWENCJA.
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia P. 22.11.2008 19:53  
Odp:Odp:bzdura - do matki grzecznego dziecka
Proszę Pani przedszkolanki!
Mam dość słuchania o Superniani - jest Pani dorosłą osobą i wierzy, że Superniania to deus ex machina , który pokaże rodzicom, jak pstryknąć palcami, żeby dziecko było grzeczne? Litości...? Ile potknięć i nieudanych eksperymentów psychologiczno-wychowawczych Doroty Zawadzkiej nie zostało pokazane na wizji, żeby wyszedł zgrabny odcineczek z happy endem?Dwóch kolejno pytanych psychologów, pracujących również w żłobkach, jej niektóre sposoby uznało za wątpliwe i nie dające trwałego efektu. Więc skończmy z tym supernianiowaniem: zdrowy rozsądek, konsekwencja, stałe zasady,poszanowanie godności i indywidualności małego człowieka, szacunek, rozmowa i miłość. Tyle na początek. ALE TO WIE KAŻDY ROZSĄDNY RODZIC!
Dajmy się rodzicom czasami pomylić, żeby znaleźli klucz do własnego dziecka - ono nie ma instrukcji obsługi wydanej przez fabrykę!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa M. 05.05.2010 13:57  
obrona superniani
Do Sylwi P.,
moglabys byc bardziej powsciagliwa w ocenianiu i krytykowaniu superniani. Ze to telewizja manipuluje obrazem, a co za tym idzie nami to wiadomo nie od dzis, a ze Dorota Zawadzka jest tylko czlowiekiem, ktory ma prawo rowniez popelniac bledy to tez jest oczywiste!
Ale nie da sie przeciez zaprzeczyc, ze P. Dorota jej program pomogly wielu zdesperowanym rodzicom!
"...zdrowy rozsądek, konsekwencja, stałe zasady,poszanowanie godności i indywidualności małego człowieka, szacunek, rozmowa i miłość..." twoja porada to zadna porada.
Ale przynajmniej uwazasz sie za rozsadnego rodzica.
Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: samotna 01.11.2010 17:22  
wcale sie nie slucha
jak czytam te posty o mamie grzecznego dzieckaczy temet super niani to przypomina mi sie moja sasiadka ktra uwaza ze kazda matka jest zla i zle wychowuje swoje dzieci a ona jest njalepsza kazdmu umie wytykac zle zachowania a o sobie nie umie powiedziec jaka jest i co stosowala zeby dziecko sie uspokoilo ale tego sie nie widzi. ja tez mam taki problem bo z moim sykniem jest tak samo nie slucha sie i tyyle prosze nie dawac jakis rad ze konsekwencja mi tez czasem rece opadaja co do mojego syna nikt nir umie mi pomoc tylko doradza ale jak ktos nie ma takiego ja my mamy to nigdy tego nie zrozumie . kazde dzeicko jest inne i nie na kazdego podzialaja konsekwencja czy krzyk czasami potrzeba jest duzo czasu tlumaczenia tylko najgorzej jest gdy jestes z tym sama i z dzeickiem bo nie masz nikogo wokol zeby ci pomogl
wyślij odpowiedź

Autor: lucyna łukasz 10.11.2010 14:28  
niegrzeczne dzieci
wszyscy opisujecie suer moj syn tez jest niegrzeczny ma 6 lat ale co zrobic zeby sie zmienił???jak karac jak nagradzac ?pomozcie rodzicom!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Marcela 25.11.2010 08:41  
nigrzeczne dzieci
Moj synek ma 3 latka, chodzi do przedszkola, w ktorym jest bardzo niegrzeczny. Panie sie na niego skrza, bije kolegów rzuca sie na podloge nie chce jesc. W domu nie jest duzo lepiej, mimo ze daje mu kary, stram sie byc stanowcza. Nie wiem co mam robic, zastanawiam sie nad zabraniem malego z przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: aneta l 31.03.2011 12:32  
4-ni urwis
drogie mamy.mam 4 letniego synka w domu zachowuje sie bez zastrzezen robi o co go poprosze pomaga mi w wielu czynnosciach i wogole .mam tylko jeden problem mianowicie w przedszkolu cos w niego wstepuje panie przedszkolanki skarża sie ze ich nie słucha wymusza wszystko płaczem lub krzykiem potrafi nawet sciagnac majtki i sikac gdzie popadnie.jestem zszokowana nie mam pojecia co robić jak dziecko moze miec dwie twarze a przedewszystkim jak moge mu pomoc!!!!!prosze doradzcie .
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 30.06.2011 20:09  
Odp:nigrzeczne dzieci
Witam i współczuję
Stanowczo nie zabierać z przedszkola, postawi na swoim.Każde dziecko ma inną psychikę oraz inny czas przystosowania się do nowego otoczenia.Radzę poszukać zajęcia które go zainteresuje , biorąc pod uwagę to ,że co dla nas dorosłych jest błahe dla dzieci może być bardzo ważne, ciekawe,godne zainteresowania , trzeba znaleźć to coś np. zagniatanie ciasta, obieranie ugotowanych jajek,malowanie kredkami farbami puszczanie latawca ale niech będzie to ulubione zajęcie dla którego będzie chętnie szedł do przedszkola a potem zapozna kogoś miłego-koleżankę lub kolegę i razem przejdą przez ten trudny okres.
Pozdrawiam i życzę sukcesów , Ania
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 30.06.2011 20:34  
Odp:wcale sie nie slucha
Bo z tym słuchaniem jest bardzo ciężko jedno dziecko
zrozumie w mig innemu trzeba tłumaczyć baaardzo długo jest taka nadzieja ,że w końcu zrozumie.Super niania sprawdza się jestem Świadkiem jak mama postawiła do konta swoją córcię za rzucanie kamieniami w inne dzieci a wcześniej ta sama dziewczynka przepuściła mnie w drzwiach " proszę niech pani pierwsza przejdzie ja poczekam" powiedziała 3- letnia kobietka do mnie.Opiekuję się 16-to miesięcznym chłopcem jest bardzo ciężko ale ja jestem cierpliwa już dużo osiągnęliśmy nie spodziewam się cudów ale małymi kroczkami idziemy do przodu , był bardzo rozkrzyczany , niespokojny ,jest o niebo lepiej.
Kochane mamy życzę Wam duuuuuuużo cierpliwości bo to zaprocentuje w przyszłości.Uważajcie na swoje zachowanie bo dzieci dobrze nas obserwują i to samo robią.:):):)
I jeszcze jedno ,żebyś była nie wiem jak wściekła zachowaj kamienną twarz i tym pokarz swoje niezadowolenie absolutnie nie machaj rękami nie krzycz bo wtedy słyszą tylko twój krzyk a nie to co krzyczysz.
wyślij odpowiedź

Autor: aa 17.07.2011 06:58  
odpowiedz
witam wszystkie mamy. mam 3 letnia corke ktora byla aniolkiem. poszla do przedszkola i wszystko sie zmienilo. teraz przechodzi rozne etapy . wymuszanie krzykiem placzem i biciem. najdziwniejsze jest to ze w przedszkolu jest grzeczna.ja mysle ze kazde dziecko ma takie etapy swojego zycia . my dorosli nie zawsze umiemy powstrzymywac emocje a maluchy sa super obserwatorami i szybko sie ucza tych zlych rzeczy.fakt faktem to od nas zalezy co bedzie dalej mozemy im pozwolic na takie zachowanie ,co robi wiekszosc rodzicow ,ktorzy juz nie maja sily,lub sluchac sie wlasnego rozsadku. kazda z nas ma inny a zarazem ten sam problem. mozemy sie radzic i szukac pomocy ale nikt za nas dziecka nie wychowa.kocham swoja corcie ale czasami ta milosc jest slepa i sama sobie bata krece.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: paula 19.09.2011 14:56  
odpowiedz
witam mam podobny problem z moja 3letnia corka w tym roku poszla pierwszy raz do przedszkola niebyla nigdy bd grzecznym dzieckiem ale tez niesprawiala duzo klopotow problem zaczol sie jak poszla do przedszkola pani narzeka na nia ze jest bd niegrzeczna nieslucha co sie do niej mowi nawet pow mi czy zwrocilam uwage czy sie dobrze rozwija?!przeciez normoalnie jak kazdy 3latek liczy do 10 zna i spiewa ponad 10 piosenek recytuje liczy tez po angielsku do 10 bawi sie normalnie duzo mowi niezauwazylam aby bylo z nia cos nietak! pani pow ze stanela na sirodku sali i zsikala sie w majtki a 2dni wczesniej zrobil tak chlopczyk z jej gropy mysle ze poprostu nasladuje dzieci dodam ze od roku niesika w pieluchy. jest bd ruchliwym dzieckiem wszedzie jej pelno zawsze tak bylo pomuszcie bo juz naprawde niewiem czy z nia jest cos nietak! czy mam isc z nia do psychologa czy tlumaczyc jak do tej pory moze wkoncu zrozumie i bd grzeczna
wyślij odpowiedź

Autor: sylwia 22.09.2011 12:23  
mama maksia
mój syn ma 3,5 roku i też przedszkolanki się na niego skarżą...ciągle słyszę że wymusza wszstko płaczem i krzykiem i ze mają takie grzeczne dzieci w grupie i tylko mój maksio robi problemy! ja jestem z wykształcenia pedagogiem i naprawdę próbowałam już wszytskich metod i ręce już mi opadają. on już chyba ma taki temperament, że lubi wszyskim narzucać swoje zdanie i chciałby żeby wszystko było po jego mysli... każde dziecko jest inne i niestety nie chodzą po tym świecie same aniołki. chyba jedynym rozwiązaniem na nasze "diabełki" to konsekwencja i cierpliwość(której mi brak). ja nie rezygnuję z przedszkola, narazie chodzi 3 tygodnie i mam ogromną nadzieję, że w końcu nastąpi jakiś przełom i maksiu w końcu zrozumie, że nie może wszytskiego wymuszać płaczem. pozdrawiam wszystkie mamy małych buntowników.
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia M 04.09.2012 14:27  
reni17
Witajcie Ja także potrzebuję pomocy fachowca
Mój syn 4 letni dostal sie do przedszkola Myślałam,że problemy się skończą ,bo jesli będzie w grupie to łatwiej o zabawę inaczej wysłucha i wykona poleceń przedszkolanek itp..Tymczasem jest zupełnie odwrotnie W domu był niegrzeczny i rzadko kiedy wykonał polecene Tak jak w wypowiedzi w/w jeśi był ukarany dopiero niewiele co prawda, ale dotarło po co i co ma wykonać i dlaczego tego nie zrobił
Panie bardzo narzekają Bije inne dzieci,pluje a zabawy które proponuja panie w ogóle go nie interesują !!!!! jest jakby w swoim świecie Obawiam się czy to nie ADHD ,ponieważ jest nadpobudliwy Może to trochę dziwnie zabrzmi .ale nie stać mnie na drogie zabawki by go zająć czymś nowym ,a jedyną zabawką dla niego jest CZAJNIK obojętnie czy to elektryczny ,czy z gwizdkiem Niestety przedszkolne tez mu nie odpowiadają Podkreślę ,że mam 17 letnią córkę i sama wychowuję dzieci Jeśli zostajemy sami ,ja przeważnie muszę zająć się czymś ,,domowym'' wtedy też jest tragicznie ,bo wszystkie zabawki raczej wyrzuca przez balkon ,niż się nimi bawi a ja nie mam pomysłu na zabawę ,zreszta nie jestem pewna czy będzie go to interesowało Pomocy tak dłużej już nie może być !!!!
wyślij odpowiedź

Autor: abc 16.10.2014 17:16  
Odp:Odp:WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
Nie do końca jest to wina pani nauczycielki. Zdarza się tak, że Panie wymyślają w przedszkolu przeróżne zabawy, "stają na głowie" żeby urozmaicić czas a niektóre dzieci są tak rozpieszczone przez rodziców że nawet zabawy przedszkolne nie są w stanie urozmaicić im czasu spędzonego w przedszkolu!
wyślij odpowiedź

Autor: Mela Kolasinska 15.07.2017 07:57  
Odp:Odp:WCALE SIĘ NIE SŁUCHA
Lepiej milczec i wydawać się idiota niż odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     #