MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Złośc u 1,5 rocznego dziecka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka Szymanowska 06.11.2011 21:17  
Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Witam! Ostatnio zauwazyłam ze w monecie, kiedy wyjmuje dziecko z wodya on tego jeszcze nie chce, lub nie pozwalam na cos, zabieram od szafki czy kuchenki zaczynaa robic sie sztywne i trzasc sie az ze zlosci zaciskajac zeby.. trwa to moment dopoki nie zajme go czyms innym lub nie zaczne mu tlumaczyc.. chcialabym sie dowiedziec czy jest to normalne zachowanie u polotorocznego dziecka ktore w ten sposob pokazuje bunt, czy moze powinnam zacząć sie niepokoic takim zachowaniem?
wyślij odpowiedź


Autor: MAma 06.11.2011 22:05  
Odp:Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Droga Pani mam 2 wiadomości :dobrą i złą !
1 Dobra: to kiedyś minie !
2.Maluszek wkroczył w okres Buntu Dwulatka i niestety,ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i to w miarę spokojnie przeczekać. Dziecko i jego zachowanie są w pełni normalne,choć każde dziecko ten Etap życia przechodzi inaczej !!! Powodzenia,dużo cierpliwości i jeszcze więcej pomysłowości aby odwracać uwagę dziecka od "obiektu pożądania".
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 07.11.2011 10:34  
Odp:Odp:Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Zgadzam się z moją przedmówczynią. Chciałabym jeszcze dodać od siebie, że z czasem zauważy Pani, iż wraz z rozwojem intelektualnym dziecka coraz trudniej jest odwrócić jego uwagę od "obiektu pożądania". To też będzie jak najbardziej prawidłowe. Na ogół u dwulatka jeszcze się to udaje, później dziecko robi się coraz cwańsze i tylko wypada się z tego cieszyć. Wtedy pozostanie tłumaczenie i w zależności od temperamentu-jedne dzieci dają sobie wytłumaczyć i w mig się uspokajają inne zaś reagują bardziej impulsywnie i z trudem się godzą z "przeciwnościami losu". Ja jestem zwolenniczką tego, aby dziecku dać po prostu się wypłakać. Pozdrawiam wszystkie mamy.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  ###   #  #######  ##### 
 #  #  ##  #  #  #   # 
 #   # # #    #  #   # 
 #   #  #    #   ##### 
 #   #  #   #   #   # 
 #  #   #   #   #   # 
  ###  #####  #    ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp