MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Złośc u 1,5 rocznego dziecka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka Szymanowska 06.11.2011 21:17  
Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Witam! Ostatnio zauwazyłam ze w monecie, kiedy wyjmuje dziecko z wodya on tego jeszcze nie chce, lub nie pozwalam na cos, zabieram od szafki czy kuchenki zaczynaa robic sie sztywne i trzasc sie az ze zlosci zaciskajac zeby.. trwa to moment dopoki nie zajme go czyms innym lub nie zaczne mu tlumaczyc.. chcialabym sie dowiedziec czy jest to normalne zachowanie u polotorocznego dziecka ktore w ten sposob pokazuje bunt, czy moze powinnam zacząć sie niepokoic takim zachowaniem?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 06.11.2011 22:05  
Odp:Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Droga Pani mam 2 wiadomości :dobrą i złą !
1 Dobra: to kiedyś minie !
2.Maluszek wkroczył w okres Buntu Dwulatka i niestety,ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i to w miarę spokojnie przeczekać. Dziecko i jego zachowanie są w pełni normalne,choć każde dziecko ten Etap życia przechodzi inaczej !!! Powodzenia,dużo cierpliwości i jeszcze więcej pomysłowości aby odwracać uwagę dziecka od "obiektu pożądania".
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 07.11.2011 10:34  
Odp:Odp:Złośc u 1,5 rocznego dziecka
Zgadzam się z moją przedmówczynią. Chciałabym jeszcze dodać od siebie, że z czasem zauważy Pani, iż wraz z rozwojem intelektualnym dziecka coraz trudniej jest odwrócić jego uwagę od "obiektu pożądania". To też będzie jak najbardziej prawidłowe. Na ogół u dwulatka jeszcze się to udaje, później dziecko robi się coraz cwańsze i tylko wypada się z tego cieszyć. Wtedy pozostanie tłumaczenie i w zależności od temperamentu-jedne dzieci dają sobie wytłumaczyć i w mig się uspokajają inne zaś reagują bardziej impulsywnie i z trudem się godzą z "przeciwnościami losu". Ja jestem zwolenniczką tego, aby dziecku dać po prostu się wypłakać. Pozdrawiam wszystkie mamy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #  #              #  #     # 
  #   #   #        #     #  #     #