MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina 27.09.2007 09:28  
Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
No właśnie... Czy już jest dobrze czy nadal płaczą. Moja córka co rano jęczy, że nie pójdzie do przedszkola, że nie lubi dzieci. A dziś dała taki popis, że z nerwów głowa mnie rozbolała. Mówiła, że dzieci ją biją, że nie dają jej się bawic, że nie chce spac (choc w domu jest pierwsza do spania) Bardzo to przykre patrzec jak ona tak płacze Co mam robic? Nadal ją tam prowadzac czy zrezygnowac.
wyślij odpowiedź

Autor: Emilka 27.09.2007 13:35  
Mały niejadek przedszkolak
Moja corka Ania ma 3,9 latka.Do przedszkola chodzi chętnie. Niestety nie chcę zjadać posiłków w przedszkolu, a naprawdę są smaczne i pożywne.Martwię się bo cały dzień nic nie zjada dopiero późnym popołudniem zjada w domu co tylko wpadnie jej w rączkę.czy to normalne?
wyślij odpowiedź

Autor: Anka 28.09.2007 21:22  
Odp:Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
witam ,sama jestem mamą 4 letniej Zuzi i mamy za sobą wymioty ,biegunki i płacze z powodu przedszkola .Niestety jedyne rozwiązanie to przeczekać ,chociaż wiem że serce się kraje na widok płaczącego dziecka.ale na szczęście zauważyłam poprawę po 2 tygodniach :) i...... niestety wczoraj Zuzia rozchorowała się- zapalenie krtani i już po małej główce chodzi jej że nie pójdzie więcej do przedszkola ,tak więc znowu pewnie będzie powtórka . ale nie załamuję się bo musi być w końcu dobrze czego i Tobie życzę !!!
wyślij odpowiedź

Autor: Nata 29.09.2007 20:47  
Odp:Mały niejadek przedszkolak
moja córka też w ubiegłym roku nie chciała nic jeść w przedszkolu, ale jadła karmiona; gdy zwróciłam na to uwagę wogóle nie chciała chodzić do przedszkola, a oliwy do ognia dodała nauczycielka, która jej powiedziała, że pójdzie jeść do innej grupy, jak nie będzie chciała jeść, a mnie powiedziała, że dziecko zostanie "w maluchach" bo "w starszakach" nikt już nie karmi.... skończyło się tym, że ostatni tydzień czerwca nie chodziła do przedszkola, bo już nie miałam siły a po wakacjach - na szczęście jednak "w starszakach" - zaczęła sama jeść...
wyślij odpowiedź

Autor: justah23 02.10.2007 09:44  
Odp:Odp:Mały niejadek przedszkolak
Nie zawsze wszystkie metody nauczycielki dzialaja mobilizujaco na kazde dziecko...nie usprawiedliwiam jej ale moze po prostu chciala Pani dziecko zmobilizowac do tego zeby jadlo.
Nie ma nic zlego w stwierdzeniu ze "pojdziesz jesc ze starszakami", to nie jest zastraszanie dziecka, oczywiscie zalezy w jaki sposob zostalo to powiedziane...
a czy nam mamom udaje sie wszystko wyegzekwowac od dziecka?czy zawsze umiemy sprawic ze dziecko nas slucha???na pewno nie bo to jest niemozliwe, gdyby tak bylo to Pani sama w domu nauczylaby dziecko jesc samodzielnie i wytlumaczyla dziecku ze w przedszkolu tez musi jesc, nie byloby wtedy zadnego problemu z jedzeniem w przedszkolu u pani dziecka...
nie wymagajmy od nauczycielek tego, czego same od siebie nie wymagamy i nie potrafimy zrobic...
a w starszakach nie karmi sie dziecko i to byla informacja dla Pani ze w domu powinna Pani pracowac z córka bo w przedszkolu tak naprawde nie ma czasu na to aby karmic Pani córke, ktora jest w takim wieku ze powinna umiec sama to robic...
zreszta karmienie to nie jest metoda na to zeby nauczyc dziecko samodzielnosci w wykonywaniu tej czynnosci, czyli wyreczanie dziecka w przedszkolu karmiac je caly czas nie przyniosloby zadnego rezultatu a jedynie umocnilo postawe Pani córki
widac ze w starszakach wziela przyklad z dzieci i zaczela jesc:)
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: anka 04.10.2007 21:32  
płacz, wymioty, choroby- wszystkie objawy oporu...
moja 3-letnia córka beczała przy każdym rozstaniu. Tak było zgodnie z kalendarzem do końca września. 1 Października poszła do przedszkola pierwszy raz bez łez, wymiotów ( nie mogłam dac nawet jej do picia wody mineralnej) i nastało...choróbsko. Od wtorku kuruje się z babcią. Skończyły sie problemy ze snem, śpi do 9, ale mówi, ze tęskni za przedszkolem. Zobaczymy w poniedziałek...jak wielka to tęsknota.Trzeba dużo rozmawiac idąc do przedszkola,ale broń Boże na temat samego przedszkola.My gadamy sobie o samochodach, o lekarzu ( teraz jestem w ciąży) więc jej o wszystkim opowiadam.Jeśli sama zaczyna mówić o przedszkolu, wtedy podejmuję temat...Wszystko trzeba konsekwentnie przetrzymać i za żadne skarby nie generować nerwowej atmosfery, bo to przynosi odmienny skutek u żółtodzioba przedszkolaka.
wyślij odpowiedź

Autor: marzenies 05.10.2007 11:12  
Odp:Odp:Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
no wlasnie,przerwa z powodu choroby to masakra! synek chodzil chetnie do przedszkola ale mial katar i kaszel wiec 5 dni go nie puszczalam i teraz mamy masakre-lament juz od pobudki.jakos udaje mi sie go zagadac przy ubieraniu i w drodze ale gdy skrecamy juz do przedszkola lub najpozniej w szatni zaczynaja mu plynac lzy jak grochy:( i nie sa to fochy czy histeria tylko trudny dla niego do opanowania szloch z powodu emocji-jak sadze emocji zwiazanych z samym momentem rozstania z mama...bo potem juz jest ok i gdy po niego przychodze o 12(chodzi na razie tylko na 5 godz bo ja jestem w domu,opiekuje sie 2 miesieczna coreczka)to jest wesoly jak skowronek,opowiada,podskakuje...pocieszam sie,ze to dobry znak i za tydzien bedzie dobrze ale serce mi sie kraje jak tak szlocha:( zycze wwtrwalosci i tobie i sobie:) a dzieciom mniej lez.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 05.10.2007 11:43  
Brak problemow
jestem mamą dwóch córek :6 i 4 lat. Cieszę się boe ja nie mialam żadnych problemów z ich pójsciem do przedszkola. obie poszły w wieku 2,5 lat. Były już dosyć samodzielne. Starsza w domu straszny niejadek, natomiast w przedszkolu wszystko jest przepyszne. Pozdr,

wyślij odpowiedź

Autor: iwona schab 23.11.2007 13:05  
Odp:Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
Moj synek co rano mowi,ze nie chce do przedszkola wymyslajac coraz to nowsze wymowki,ale on mnie tylko sprawdza czy ulegne,a ja jestem twarda i mimo protestow go tam prowadze.Czasami z lepszym skutkiem a czasem nie!nie poddawaj sie,przyzwyczaji sie!
wyślij odpowiedź

Autor: oburzona mama 25.11.2007 19:53  
Odp:Odp:Czy Wasze dzieci zaaklimatyzowały się już w przedszkoalch?
Jak dla mnie to dziwne, że dziecko przez 2,5 miesiąca nie przyzwyczaiło się do przedszkola! Kiedyś przestanie płakac i narzekać ale to dlatego, że będzie wiedziało, że jego skargi i tak nic nie dadzą. A potem, w dorosłym życiu nie będzie sie potafiło odnaleźć w różnych sytuacjach bo nie będzie potrafilo ocenić własnych uczuć.
wyślij odpowiedź

Autor: kazadula 18.01.2008 13:02  
Zmiana decyzji!
Witam!Ja mam podobny problem,moja córka Zuzia jest w pierwszej grupie,fakt,ze startowała z listy rezerwowej i chodzi dopiero od poczatku grudnia.Ale problemy zaczeły sie dopiero teraz,mówi,ze nie chce chodzic juz do przedszkola,wstaje z niechęcia nawet płaczem,na siłe zaprowadzilismy ją do przedszkola.Pomózcie, bardzo jestem załamana,wczesniej chetnie wstawała rano a nawet stała na bacznosc jak czas było wyjsc do przedszkola.Rozmawiałam z wychowawczynią,ale nic tu nie poradziła oprócz tego,ze tłumaczyła córce.Moje argumenty też nie przemawiają do mojej 4-latki.
wyślij odpowiedź

Autor: monika 18.01.2008 14:12  
Odp:Zmiana decyzji!
Mo 5 letni syn od roku chodzi do przedszkola.Teraz jest super ,nawet w czasie ferii kiedy dzieci są łączone w grupy prosił żeby go zapisać. Ale początki nie były kolorowe.Przez pierwsze trzy dni chodził chętnie , póżniej nastąpił kryzys , który trwał jakieś dwa miesiące .Ale to na pewno minie.Za dwa tygodnie idzie do przedszkola moa młodsza córka 2,5 roku i trochę się obawiam ,ale zobaczymy .Fakt że brat będzie za ścianą może doda jej odwagi w razie załamania. Pozdrawiam wszystkie kryzysowe przedszkolaki i ich rodziców
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #       
 #     #        #        #  #       
 #     #   #####    #####   ######  
 #     #  #              #        # 
  #   #   #        #     #  #     #