MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dariusz Błaszak 19.09.2011 16:00  
ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
Potrzebuję porady! Mój synek ma 1 rok i 8 miesięcy. Podczas zabawy przewrócił się i złamał sobie obie górne jedynki. Czy złamane ząbki można jakoś uzupełnić? Są Wam znani jacyś specjaliści, którzy mogą coś takiego naprawić by przywrócić wygląd i przede wszystkim komfort mowy i jedzenia? Czy to ma w ogóle sens? Chcę mu pomóc by przez to co się zdarzyło nie pojawiły się jakieś inne problemy… Seplenienie w przyszłości itp. itd.
Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 01.10.2011 00:11  
Odp:ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
Gdybym była w Pana sytuacji pierwsze co bym zrobiła to wizyta u stomatologa dziecięcego.Szczęście w nie szczęściu, że to są zęby mleczne( I mamy jeszcze jeden komplet ząbków).Nie wiem jak są to złamane ząbki- całe czy do połowy?? Dlatego sugeruje dentystę, który zobaczy i oceni. Czy nie trzeba usunąć korzeni zębów mlecznych(jeśli takowe się usuwa?) I czy nie ucierpiały zalążki zębów stałych- bardzo istotne(które są w dziąśle pod mleczakami)). Na Pana pytanie o uzupełnienie zębów myślę,że dziecko jest bardzo malutkie. Aby robić mu jakieś uzupełnienie i bez sensu. Komfort jedzenia i mowy przyjdzie w raz z nowymi ząbkami. Są to mleczaki więc czekać na stałe.I już bardzo uważać.
Moim zdaniem:)
wyślij odpowiedź

Autor: goska 24.10.2011 22:51  
Odp:Odp:ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
witam moj synek ma 5 lat i wcale niema zebow jedynie to tylko korzenie i bardzo brzydko to wyglada dosc ze pruchnica to jeszcze gornych zabkow niema .pani dentystka powiedziala trzeba czekac az wszystko zgnije ale ile czasu ułynie do pieknego ładnego usmiechu tego nikt mi nie powie ..trza czeka i trza czekac.
wyślij odpowiedź

Autor: Dariusz Błaszak 07.11.2011 17:14  
Odp:Odp:ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam D.B.
wyślij odpowiedź

Autor: agata 07.01.2012 19:40  
Odp:ZĄBKI MLECZAKI - złamane górne jedynki !!!!
Moja córeczka też podczas zabawy złamała 3 ząbki i z przodu ale wiem że jej orosną nowe i staram się nie panikować. A do dentysty poszłam ale nie bardzo chciała pokazać ząbki .denyustka powiedziała to samo
wyślij odpowiedź

Autor: Hildegarda 12.01.2012 19:57  
Przedszkolanka Hildegarda
Panie Darku Pana dziecko ma już prawie dwa lata więc lada chwilę pójdzie do przedszkola a tam nie potrzebuje ułamanych zębów bo jedzenie to półpłynne troty więc poradzi sobie bez, w przedszkolu po ryju można załapać więc robienie zębów mija się z celem.
Zęby potrzebne są jedynie do obrony więc lepiej wyposażyć dziecko w CYRKIEL.
wyślij odpowiedź

Autor: jagoda molska 23.03.2016 10:20  
odp jagoda
cyrkiel ,ludzie...
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     #