MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > kamil
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aneta Stronikowska 14.09.2011 12:00  
kamil
witam mój synek ma prawie cztery lata i mało mówi byliśmy z nim u logopedy i na badania słuchu i u laryngologa i wszystko pod względem medycznym jest ok.Mam też córke 2,6 miesięcy i ta natomiast całymi zdaniami mówi,tak samo z nią sie rozmawia jak i z synem. Od czego to zależy ,że jednemu sie buzia nie zamyka a drugi nie chce mówić
wyślij odpowiedź

Autor: NP 15.09.2011 20:08  
CZasem tak jest
Wynika to z charakteru dziecka...czy innych doznań ... warto iść do Psychologa
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 29.10.2011 11:15  
Odp:kamil
witam różnie to jest z wymową dzieci osobiście znałam dziecko 5 letnie które nie mówiło nic prócz podstawowych słów bardzo dobrze iż poszliście państwo do specjalistów i głowa do góry bo jeżeli pod względem medycznym jest wszystko ok będzie dobrze warto udać się do psychologa dziecięcego i pomału rozwiązać problem zaznacze że owe dziecko po wizycie u psychologa z czasem zaczeło płynnie mówić
wyślij odpowiedź

Autor: maja 30.10.2011 19:29  
kamil
Dzieci rozwijają się w swoim indywidualnym tempie.Jeżeli 4 letnie dziecko mało mówi prawdopodobnie jest to opóźniony rozwój mowy, występuje częściej u chłopców niż u dziewczynek a wynika prawdopodobnie z wolniejszego rozwoju układu nerwowego.Jak układ nerwowy dojrzeje wszystko wróci do normy. Oczywiście praca z logopedą wskazana by przyśpieszyć ten rozwój.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #    #  
 #     #  # #          #      #   
 #     #    #     #####      #    
 #     #    #          #    #     
  #   #     #    #     #    #