MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > przedszkolne zasady - odbieranie dzieci
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: agnieszka 01.09.2011 22:56  
przedszkolne zasady - odbieranie dzieci
Witam!
Jestem mamą niespełna 4-letniego łobuziaka. W zeszłym roku rozpoczęliśmy przygodę z przedszkolem. W brew potocznym opiniom, synek po trzech latach bycia z mamą w domu, bardzo dobrze przeszedł proces adaptacji do przedszkola. Niestety po roku uczęszczania syna do przedszkola z przykrością mogę stwierdzić, że niewiele się w nim dzieje. Więcej czasu jest poświęcanym na karanie niesfornych dzieci, rygorystyczne wypełnianie zasad niż realne stymulowanie ich rozwoju.Może nie jesteśmy zachwyceni przedszkolem ,ale katastrofy też nie ma. Wypełniam wolny zawód, dlatego często odbierałam synka z przedszkola tuz po wykonaniu zlecenia - po drzemce lub zaraz po podwieczorku. W ten sposób mogliśmy więcej czasu spędzać ze sobą, wspólnie spacerować po okolicznych lasach, wybrać się na basen czy wspólnie przygotowywać domowe posiłki:) - czas ważny nie tylko dla rozwoju emocjonalnego ale psychomotorycznego mojego dziecka. W tym roku dyrekcja przedszkola wprowadziła zakaz odbierania dzieci przed wyznaczoną godziną (15) . Ze względu na brak miejsc, dzieci które zostały przyjęte do przedszkola muszą w nim przebywać nie mniej niż 8h - w zeszłym roku opłacałam pobyt 8h, ale zdarzało się, że syn przebywał mniej godzin. W tym roku nie ma takiej możliwości - albo chodzi na pełen pobyt albo mamy zwolnić miejsce. Przyznam szczerze, że jestem w kropce. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z przedszkola. Obawiam się jedynie, czy będę w stanie pogodzić obowiązki domowe, zawodowe( mogę wykonywać je w domu) oraz oczekiwanie na drugie dziecko? Czy sprostam budzącej się u syna potrzebie kontaktu z rówieśnikami, których tak niewielu jest w naszej okolicy. Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak poradziliście sobie z nią?
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #        #     # 
       #        #  #        #     # 
  #####    #####   ######    #####  
 #              #        #  #     #