MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: EWA 24.06.2011 15:46  
WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm?
WITAM MAM 1,5 ROCZNĄ CÓRKĘ I MARTWI MNIE JEJ ZACHOWANIE.OTÓŻ BEZ PROBLEMU SIEDZI W ŁÓŻECZKU I OGLĄDA BAJKI,POTRAFI TAK SIEDZIEĆ DOPÓKI JEJ NIE ZABIORĘ,JEJ NERWOWA,GDY IDZIEMY PRZEZ MIASTO I KTOS DO NIEJ ZAGADUJE ODWRACA SIĘ I MOWI NIE,NIE WYKAZUJE STRASZNEGO ZWIĄZANIA Z NAMI,TZN CZASEM PŁACZE JAK TATA WYCHODZI ALE JAK JEST WIECZOR I PLACZE W ŁÓŻECZKU TO NIE CHCE NAWET BYM JA WZIELA I PRZYTULILA NA RECE.OGOLNIE JEST INTELIGENTNA,MOWI MAMA,TATA,NIE , TAK ,JAK ROBI PIESEK,KOTEK,KROWA ITD.ALE MA PROBLEMY ZE SNEM,Z ZAŚNIĘCIEM,LUBI BARDZO ZAMYKAC I OTWIERAĆ DRZWI I SCHODY,SCHODZIC I WCHODZIĆ.CZY TO AUTYZM BOJĘ SIĘ POMÓŻCIE.
wyślij odpowiedź

Autor: sylwka 15.07.2011 23:04  
Odp:WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm?
Proszę wejść na stronę www.abcautyzm.pl lub na inne strony o autyzmie. Tam może pani się zapytać eksperta. Wydaję mi się, że typowo autyzmu nie ma na podstawie tego co Pani napisała.Osoba, która ma autyzm nie okazuje uczuć, nie reaguje na słowa, które są kierowane do niej, nie mówiła, tylko ewentualnie dźwięki wydawała. Autyzm dzieli się na różne typy: wysokofunkcjonujący, zespół aspergera, zespół retta (głównie dotyczy dziewczynek; głównym objawem tego zespołu jest brak mowy), wczesnodziecięcy itp.. Może jedynie przejawiać cechy autystyczne.Nie martwić się na zapas.
wyślij odpowiedź

Autor: danopol 26.07.2011 17:47  
Wolność wyboru odnośnie szczepień
Gorąco zachęcam Was do podpisania niniejszej petycji dotyczącej wolności decydowania w kwestii szczepień i ochrony dzieci przed negatywnymi odczynami poszczepiennymi (NOP) poprzez pozostawienie rodzicom wyboru szczepionki, szczepienia (lub rezygnacji z nich), stworzenie sprawnego systemu rejestracji NOP i egzekwowania od lekarzy wypełniania formularzy NOP, do czego są prawnie zobowiązani.

PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI http://tnij.com/podpiszpetycje

Po więcej informacji na ten temat zapraszam na działające od kilku lat forumwww.szczepienia.org.pl i niedawno powstałego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP (strona na razie w budowie - zapraszamy wkrótce)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: XXX 26.07.2011 21:13  
Odp:Wolność wyboru odnośnie szczepień
SPAM !!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama 29.07.2011 23:10  
Odp:WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm?
Witam Panią. Proszę nie oczekiwać, że ktoś Pani zdjagnozuje dziecko przez forum. Jeżeli Pani własna intuicja podpowiada, że z rozwojem dziecka jest coś nie tak, to proszę nie zwlekać, tylko szukać dobrych specjalistów. Im wcześniej rozpoczęta terapia, tym lepsze efekty. Życzę jednak, aby Pani obawy się nie potwierdziły.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 01.08.2011 10:54  
Odp:Odp:WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm?
Zdiagnozuje miało być oczywiście. Literówka:-)
wyślij odpowiedź

Autor: aga 29.08.2011 21:43  
Odp:WITAM PROSZĘ O POMOC CZY TO atuyzm
Jestem mamą autystycznej 6latki. Ja również 4 lata temu podejrzewałam że coś z małą jest nie tak, ale proszę mi wierzyć, przez ponad pół roku wędrowania po okolicznych specjalistach NIKT nie uznał zachowania córki jako autyzmu. Dodam,że zmuszona byłam do kontaktu z lekarzami i psychologami z NFZ. Dopiero gdy trafiłam prywatnie, lekarz uznał że mam rację i mogłam rozpocząć terapię. Teraz córka POWOLI zaczyna robić postępy i być może wkrótce pojawi się cień szansy na widoczną poprawę.
Ale gdyby nie mój matczyny upór i intuicja, nie wiadomo jak wiele czasu byśmy straciły. Dlatego proszę nie tracić czasu na gdybanie i w miarę możliwości udać się do sprawdzonego specjalisty.
Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #        #     # 
       #        #  #        #     # 
  #####    #####   ######    ###### 
 #              #        #        #