MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > NOCNE PROBLEMY
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ZOSIA 09.09.2007 22:29  
NOCNE PROBLEMY
Witam.Piszę do was bo może ktoś jest w stanie udzielić mi jakiejś rady. jestem mamą 3latka.od początku miałam z synkiem problemy.najpierw pół roku kolka, póżniej nie tolerancja laktozy która skończyła się wstrętem do mleka.ale oprócz tego całodobowy płacz dziecka.to było coś okropnego.w dzień jeszcze sobie jakoś radziłam ale w nocy odchodziłam od zmysłów.mąż nie miał cierpliwości i byłam zdana w zasadzie tylko na siebie.tak to trwało do 18 miesiąca jego życia.mikołaj potrafił budzić się 10 x w nocy od 01 do05 nad ranem(zaznaczam że pracowałam za granicą gdzie rano na 07 chodziłam do pracy na sprzątania a wieczorem pracowałam na zmywaku w restauracji i kończyłam pracę ok.24.00)tak więc nie wiele spałam.byłam na skraju wyczerpania ze wstrętem do dzieci i chyba jakąś depresją.pewnwj nocy nie zareagowałam i przez kolejne dwie też .wcześniej uprzedziłam sąsiadów i skończyło się.i trwała ta idylla przez jakieś kilka miesięcy.teraz mój syn budzi się ok.3/4x w nocy i chce pić.jak mu nie dam to płacze ok 30 minut(drze się) zasypia na kolejne
wyślij odpowiedź

Autor: zosia 09.09.2007 22:39  
CD
30 MINUT I OD NOWA.nie potrafię go oduczyć picia w nocy,a przez to ciągle śpi w pampersie i koło się zamyka .jestem nie wyspana,pracuje na dwie zmiany w hotelu i w nocy padam na zęby a nie powinnam.czuje że ze mną jest coraz gorzej a do tego coraz częściej tracę cierpliwość do synka i chcę żeby to wszystko się skończyło. on jest marudny bo zmęczony ja podenerwowana.POMOCY.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 10.09.2007 17:54  
nocne problemy
Nie powinnas sie denerwowac na niego. uspokoj sie, porozmawiaj z nim, wlacz mu telewizor lub poczytaj. Ja tez mialam taka sytuacje. Budzil sie w nocy, plakal, a nawet wrzeszczal. Wiec ja wlaczylam mu TV i ja spalam obok spokojnie, a on ogladal i potem tez zasnal. Przede wszystkim spokoj. Dziecko na nasze zdenerwowanie reaguje krzykiem.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 10.09.2007 21:33  
odp
No ciekawy pomysł - wlączenie telewizora. Stanowczo odradzam takie rozwiązanie. Przede wszystkim trzeba się uspokoić. Dzieci wyczuwają nasze napięcie i reagują tym samym. Poza tym lubią rytuały. Nie wiem w jakim wieku są wasze dzieci więc trudno dokładnie doradzić.
Zosiu, nie wiem dlaczego on tak płacze. Jeśli chce pić - daj mu. Pogłaszcz po główce powiedz że teraz jest pora spania. Nie zapalaj światła, nie rozbudzaj go dodatkowo. Początkowo będzie płakał. Jeśli będziesz konsekwentna to zapewniam że z czasem się uspokoi. I nie potrwa to długo. Warto byłoby też porozmawiać z lekarzem by wykluczył ewentualne dolegliwości. Być moze przyczyną jest kolka czy coś innego. Życzę powodzenia!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #        #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    #####  
       #  #######        #  #     # 
 #     #       #   #     #  #     #