MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Dziecko przezywa stres w przedszkolu, widziało jak pani bije inne dziecko
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Uszatkowa 14.05.2011 19:26  
Dziecko przezywa stres w przedszkolu, widziało jak pani bije inne dziecko
Moja córka z radoscią poszła do przedszkola i lubiła tam chodzić - choć chodziła na początku dosyć rzadko bo często chorowała. Od pewnego czasu chodzi prawie cały czas bo nie choruje - ale zaczął sie inny problem... Dziecko zachowuje sie jakby było bardzo zestresowane - obgryza paznokcie, jest bardzo pobudzone i dużo krzyczy, ostatnio zrobiła sie bardzo nieusłuchana a w ostatnim tygodniu zaczeła znów sikac w majtki i w nocy do łóżka! Gdy odbierałam dziecko z przedszkola zw ostatnim tygodniu zawsze wręczano mi mokre, osikane ciuchy a ostatnie dwa dni także i pościel. Dziecko po około roku zaczeło znów sikac mi w nocy do łóżka i potrafi zsikać się na środku pokoju twierdząc,że nie zdążyło. Jestem przerażona. Zaczełam podejrzewać ,że w przedszkolu jest coś nie tak. Zaczełam wypytywać dziecko, które powiedziało mi ,że widziało jak Pani bije inne dziecko za to ,że zrobiło kupę w majtki. Na pytanie czy pani też ją bije dziecko powiedziało najpierw "nie mogę..." ( mówić?) a potem zareagowało nieadekwatnie do sytuacji krzycząc : "jesteś głupia! idź stąd, jestem na ciebie zła!" Byłam w szoku bo usłyszałam to poraz pierwszy z ust mojego dziecka...
Po incydencie sikania w posciel przez dwa dni zrzedu w przedszkolu przetrzymałma ja w domu żeby ja obserwować. Mała si e uspokoiła i po trzech dniach już nie sika w nocy i normalnie załatwia się na ubikację. Boje sie znów ja dać do przedzskola i zupełnie nie wiem jak zareagować w takiej sytuacji - bo nie mam żadnych dowodów - tylko przypuszczenia. Choć wcześniej też juz słyszałam,że inne dzieci z grupy skarzyły się rodzicom,że pani ich bije, były konfrontacje z nauczycielką i pani dyrektor też ponoć zna sprawę ale nic sie chyba nie zmieniło? Co robić, od czego zacząć?
wyślij odpowiedź

Autor: iva 15.05.2011 22:18  
Nie można zostawić dziecka bez pomocy nawet jeśli podłoże zachowań jest inne.
Myślę że nie warto oskarżać kogoś na wyrost bo można nieopatrznie skrzywdzić niewinnego a co się z tym wiąże jeśli problemy córki związane są z czymś innym za takie oskarżenie nie wystarczy potem słowo przepraszam:) Może okazać się iż chodzi tu tylko o konflikt z innym dzieckiem czy dziećmi, co też najlepiej nie zostawiać samemu sobie . Jakie nie było by podłoże tych zachowań nie wolno ich ignorować i liczyć że samo przejdzie...Czym szybciej Państwo zaczniecie działać tym lepiej dla dziecka jak również dla was, bo utrwalone zachowania i przeżycia mogą potem latami się za wami ciągnąć i narastać z czasem.. Najpierw proszę porozmawiać z córką, poprosić ją by dyskretnie wskazała te inne bite dziecko(dzieci) i porozmawiać poza terenem przedszkola z jego rodzicem a nawet z tym dzieckiem(w obecności jego opiekuna oczywiście) może to coś wyjaśni. Jeśli dzieje się źle w przedszkolu mała może być pod presją i bać się cokolwiek powiedzieć w wtedy najlepiej poszukać pomocy u psychologa- tacy mają już metody aby zauważyć co się z dzieckiem dzieje i można uzyskać wiele cennych porad jak rozmawiać z dzieckiem w takiej sytuacji itd. a przede wszystkim jak mu pomóc.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####   ####### 
 #     #  #        #     #  #    #  
       #  #        #            #   
  #####   ######   ######      #    
 #              #  #     #    #     
 #        #     #  #     #    #