MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Złośliwa rani i zniechęca inne dzieci do Siebie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Laura Wojtyś 21.03.2011 18:08  
Złośliwa rani i zniechęca inne dzieci do Siebie
Witam Mam 6 letnią córeczkę, która ostatnio zaczęła przejawiać ogromną złośliwość wobec swoich najbliższych koleżanek i kolegów. Skarży i próbuje dominować nad nimi, nie dopuszcza do podjęcia decyzji innych tylko sama chce na wszystko wpływać. Wszystkie gry i zabawy chce by były od niej rozpoczynane tym samym powodując kłótnie i spory wśród towarzyszy zabaw. Martwię się że jak tak dalej będzie nikt jej nie będzie lubił zarówno w przedszkolu jak i w szkole do której idzie za pół roku. Chłopaka, syn (także 6 lat) który przebywa z nami tydzień na tydzień jest raczej grzecznym i spokojnym dzieckiem. Ostatnio nawet doszło między nimi do szarpania, z jej strony się zaczęło. Wiem że było to też spowodowane popisywaniem się córki przed koleżanką która do niej przyjechała.Jednak byłam tym załamana. Po paru godzinach stała się bardzo złośliwa wobec koleżanki która do niej przyjechała i z którą się przyjażni. Ona była grzeczna miła i spokojna więc jej zachowanie było bezpodstawne absolutnie. Nie wiem gdzie popełniłam błąd i jak go naprawić by wpłynąć na jej złe zachowanie. Błagam o pomoc !!
Dodam że zaczęła też strasznie kłamać. Zdażało się to wcześniej ale teraz robi to notorycznie i bezczelnie. Jestem załamana nie wiem co robić :(
wyślij odpowiedź

Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #        ####### 
  #   #    ##    #    #   #    #  
 #     #  # #    #    #       #   
 #     #    #    #    #      #    
 #     #    #    #######    #