MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > leczenie sanatoryjne przedszkolaka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Sysia 18.08.2007 13:38  
leczenie sanatoryjne przedszkolaka
Witam!
Jestem mamą 4 letniego Szymona. Od momentu jak poszedł do przedszkola (rok temu) zaczęło się.... infekcja za infekcją. Nic poważnego przeważnie infekcje kataralne i zap. gardła. I tona antybiotków w ciągu roku. Po wielu badaniach okazało się że Szymon ma "zawalone" zatoki szczękowe. (zawsze był katar ropny) Pojechaliśmy w czerwcu nad morze ropa zeszła z nosa. Teraz jest poddawany zabiegom laseroterapii. Czy ktoś z was był w sanatorium jakie zabiegi się tam wykonuje, czy taka kuracja przyniosła oczekiwany skutek??? prosze o rady.
pozdrawiam Sylwia
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 10.11.2007 09:36  
leczenie sanatoryjne...
JAk długo byliście nad morzem? I w jakiej miejscowosci? Na jak dlugo pomogl ten pobyt? Moja corka choruje od poczatku pazdziernika z krotka przerwa... tez od wrzesnia poszla swiezo do przedszkola...jestem powaznie zmartwiona bo dzis kaszel ktory zaczal ustepowac znowu sie nasilil... przyjela juz dwie serie antybiotykow i kilka syropow... w pazdzierniku byla w przedszkolu tylko 6 dni... w listopadzie wcale..
wyślij odpowiedź

Autor: tereska 12.11.2007 08:52  
Odp:leczenie sanatoryjne przedszkolaka
Ja byłam z dziecmi w Rymanowie Zdroju koło Krosna i goraco polecam wszsytkim maluchom taki wyjazd
moje córki chorowały własciwie non stop i całe lata były poddawane antybiotykoterapii
nie pomagało morze ani sanatorium w karpaczu
Po 3 tygodniowym pobycie w Rymanowie problem zniknął
Moje dzieci miały tam inhalacje w komorze (super zabawa) okłady borowinowe na kl.piersiową solux i kapiele uodparniajace
GORĄCO POLECAM!!
wyślij odpowiedź

Autor: tereska 12.11.2007 08:57  
Odp:Odp:leczenie sanatoryjne przedszkolaka
http://uzdrowisko-rymanow.com.pl/
tu adres i telefon kontaktowy
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Hołyńska 13.03.2008 21:50  
Mamy taki sam problem ze zdrowiem córki, wciąz choruje. 2 tygodnie w przedszkolu, 3 w domu. Myślimy o sanatorium dla niej. Ma 3 latka. Chciałabym się Pani zapytać o opiekę nad dzieckiem w sanatoruium, czy otrzymała ja Pani od lekarza pierwszego kontaktu, czy jest to opieka w ramach tych 60 dni jakie możemy wziąść na dziecko w ciągu roku, czy może L-4? Jakie przepisy te sprawy regulują? D.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 27.03.2008 09:08  
Odp:Odp:Odp:leczenie sanatoryjne przedszkolaka
Dzieciom od 3lat do 6lat przysługuje sanatorium z opiekunem.Pobyt w sanatorium trwa 21dni i dziecko ma całkowity koszt refundowany, ale za swój pobyt musi Pani zapłacić i dojazd też we własnym zakresie. Sanatoria organizują też wycieczki zwiedzające, ale też na nasz koszt.Chyba, że nie będzie Pani korzystać .Przeważnie przy śniadaniu robią zapisy na wyjazdy.
"Opiekun przcujący wyjeżdża, w ramach urlopu wypoczynkowego lub urlopu bezpłatnego".Jedynie jeśli dziecko było w szpitalu, to lekarz ze szpitala może skierować do szpital;a uzdrowiskowego, ale to musi być zaznaczone w wypisie i wówczas jedzie się i bierze zwolnienie lekarskie.Bo są 3 rodzaje zakładów lecznictwa uzdrowiskowego: szpital uzdrowiskowy, sanatorium uzdrowiskowy, przychodnia uzdrowiskoa i to NFZ po przenalizowaniu dokumentów kieruje dziecko do określonej placówki.Termin oczekiwania jezt zróżnicowany.NFZ przydziela termin imiejsce do którego pojedziecie.Ale Ja np. dokladnie pisze, gdzie chcem pojechaci termin, gdyż wówczas dysponuje urkopem. Jak narazie pozytywnie przychylał się do mojej prośby, ponieważ raz musiałam przełożyć termin pobytu.
wyślij odpowiedź

Autor: EN 25.07.2008 13:13  
Odp:Odp:Odp:Odp:leczenie sanatoryjne przedszkolaka
zwolnienie L4 nie przysługuje jeśłi jedzie się z dzieckiem do sanatorium. Byłam ale musiałam wziąć urlop. Polecam, taki pobyt dziecku na np. morzem i zabiegi bardzo pomagają
wyślij odpowiedź

Autor: egadek 15.09.2009 13:59  
leczenie sanatoryjne
Witam
Ja właśnie wróciłam z córką z sanatorium nad morzem byłam w Dąbkach -sanatorium Dukat. Bardzo polecam. Córka miała tam wykonywane zabiegi : inhalacje solankowe, jonoforeza na gardło ( takie zmienne prądy o bardzo małym nasileniu) oraz hivamat ( drenaż drzewa oskrzelowego poprzez masaż tez pod prądem).
Niestety w tydzeń po przyjezdzie - katar, ale tylko tyle.Możliwe ze jest to reakcja na zmianę powietrza.Zobaczymy. Ale w każdym razie z samego pobytu jestem bardzo zadowolona. Myślę ze wybiore się tam jeszcze raz w przyszłym roku. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: madzia stasiak 03.01.2010 13:59  
madzia
sanatorium w dabkach dukat wspaniale , bylam w zeszlyn roku bylo super na nic nie narzekalam orocz braku pogody bo to byl maj poza tym wszystko super warunki opieka lekarska jedzenie organizacja czasu wolnego, sala kinowa dla dzieci kulki swsietlica biblioteka bilard stol deo pinponga aerobik silownia kawiarnia dyskoteki dla dzieci teatrzyki poprostu super polecam serdecznie!!!!!! dukat dabki!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 03.01.2010 21:40  
Odp:leczenie sanatoryjne przedszkolaka
U mojego Filipa jak wyszły nierożne zattoki zrobiłam wymaz z nosa i okazało się,że siedziały tam dwie paskudne bakterie. Na to poszegł antybiotyk, leczenie claritiną, groprinosinem, allegodillem i uodparniająco bioaronem C.
Po tym zatoki miały być wyleczone, jedna trafiliśmy do sanatiorim nad morzem - marzec 2009 - i tam miał na zatoki gł. solux i inhamację AMSA. Amsa jest podobno ostatnim ogniwem przed ściąganiem ropy przez chirurga i to co zeszło mnie poraziło. 2-3 dni schodziła zielona galaretka z nisa, stopniowo się uspakajając. Obecnie cisza i spokój.
wyślij odpowiedź

Autor: aga 05.05.2010 08:29  
czas oczekiwania na sanatorium
Ile czeka się na sanatorium? Jakie sa procedury aby można było wyjechać?
wyślij odpowiedź

Autor: ania 09.05.2010 11:08  
Odp:czas oczekiwania na sanatorium
Ja złożyłam skierowanie do nfz 20 kwietnia, a na początku maja dostałam już odpowiedź. Ok. 3 tygodni czekałam. Jadę na przełomie czerwca i lipca do Rymanowa z dwójką dzieciaków. Liczę, że im pomoże bo ciągle chorują.
wyślij odpowiedź

Autor: meda 06.06.2010 23:31  
sanatorium
byłam w dąbkach w dukacie w zeszłym roku i bylam zadowolona chociaż nie do konca z opieki nad dzieć mi. w tym roku jade do rabki-zdroju do sanatorium im. a szebesty. czy ktoś tam był z dzieckiem i może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać? i jeszcze jedno pytanie czy po skończeniu przez dziecko 6 lat moge pojechać jako opiekun?
wyślij odpowiedź

Autor: anna 25.01.2011 20:58  
leczenie sanatoryjne - czy pomaga ?
Jestem studentką i piszę pracę magisterską na temat leczenia sanatoryjnego dzieci z astmą oskrzelową. Wszystkich chętnych rodziców bardzo proszę o wypełnienie ankiety.

Wystarczy tylko wejść na stronę podaną poniżej i zacząć wypełniać. Pytania są łatwe i nie zajmują dużo czasu.

http://fm.formularze.eu/forms/fm/mikana/Leczenie_sanatoryjne_dzieci_z_astma

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc :)
wyślij odpowiedź

Autor: o. p. 16.03.2014 18:04  
Czy kąpiele uodparniające zlecił dziecku lekarz czy zwróciła się Pani sama?
wyślij odpowiedź

Autor: natslia 27.04.2015 20:55  
pytanie dla rodziców
Witam mam pytanie czy ja jako opiekun mogla bym wraz z mężem jechac i ile kosztuje takie cos
wyślij odpowiedź

Autor: basia 20.05.2015 14:49  
Odp:pytanie dla rodziców
może Pani jechac z mężem ,ale trzeba dokupić nocleg dla męża. pisze na przykładzie rymanowa zdroju. byłam z dwójką dzieci. mąż dojechał do nas na tydzień. mieszkał w naszym pokoju- bez dostawki- po prostu ja spałam z córką, wiec nie było problemu ze zorganizowaniem łóka , dopłacał za kazdy nocleg 20 zlotych bez wyzywienia,a ja jako opiekun zapłaciłam około 1800 zł za siebie. dzieci za darmo.turnus trwał 21 dni.
wyślij odpowiedź

Autor: Ela R 04.01.2016 20:41  
co dołaczyć do skierowania do sanatorium
Witam. Dzis byłam u lekarza rodzinnego, chciałam by wypisał mi skierowanie do sanatorium dla dzieci (3latek i 5latek).Pani doktor powiedziała ze musze mieć jakieś oświadczenie od lekarza specjalisty najlepiej od pulmonologa lub alergologa, bo inaczej w NFZ odrzucą wniosek. Żadne z moich dzieci nie jest pod opieka specjalisty. CZy ktoś z Państwa dołączał jakieś zaświadczeniaod specjalisty? może to tylko tak jest w NFZ na Podlasiu?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Brodziak 28.02.2016 13:59  
Odp:co dołaczyć do skierowania do sanatorium
ja dołączyłam wypis ze szpitala - rozpoznanie szpitalne dziecka to astma oskrzelowa. Ale wcześniej rozmawiałam z lekarzem rodzinnym. Nic nie wspominała o zaświadczeniach od specjalisty. Synek b. czesto chorował infekcje nosa, gardła, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc miał... Także czekałam tylko aż skończy 3,5 roku i można wystąpić do lekarza o skierowanie ...
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 05.03.2016 21:07  
Czas oczekiwania
Witam 22 lutego wysłałam skierowanie do sanatorium NFZ Katowice rozpoznanie astma oskrzelowa wypisywal nam lekarz pediatra jak długo czeka sie na odpowiedź Pani doktor wskazała we wniosku sanatorium Podgórskie
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 10.04.2016 20:42  
Odp:co dołaczyć do skierowania do sanatorium
Moja córka została zakwalifikowana do sanatorium przez nfz bez zaświadczeń specjalistów, pediatra wypełnił wniosek.
wyślij odpowiedź

Autor: anna wójcik 05.11.2016 22:40  
Odp:Odp:pytanie dla rodziców
a w jakim ośrodku pani była?
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Adamska 30.07.2018 20:05  
Odp:Odp:pytanie dla rodziców
ja byłam w ośrodku http://bristolbusko.pl - co prawda płaciłam ze swoich ale warto było z dzieckiem pojechać
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #        ####### 
  #   #   #     #  #    #   #       
 #     #        #  #    #   #       
 #     #   #####   #    #   ######  
 #     #  #        #######        # 
  #   #   #             #   #     #