MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 4 latek i jego sposób mówinia?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dominika 25.10.2010 13:04  
4 latek i jego sposób mówinia?
Martwi mnie jedna sprawa.Mój syn zaczął od jakiś 5 miesięcy pięknie powtarzac słowa.Nie buduje jeszcze zdań ale mama pić czy daj mi serek mówi ale jest jedno ale strasznie wykręca słowa.Czy to normalne?Czy mam poproawiac te słowa za każdym razem?
I jeszcze jedna sprawa jest nerwowy jak mu na coś nie pozowlę.Gryzie wtedy palec (wskazujący).Mówię że tak nie wolno ale nie reaguje.Jak go tego oduczyć?
I jeszcze jedno w co się z nim bawić?Nie bardzo interesuje go maleowanie.Lubi grać w piłkę ( w która gramy),jeździc na rowerku (sam) a także samochody.Lubi rysować,liczyć.czy dobrze się rozwuija?Myśle nad udaniu się do psychologa dzieciecego.
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 26.10.2010 15:35  
4 latek ijego sposób mówienia
Dziecka 4 letnie powinno już mówić zdaniami. Mogą to być zdania proste. Jeśli przekręca słowa to nie każ mu ciągle powtarzać prawidłowej formy bo maże się zniechęcić do mówienia. Jednak ty mów do niego w sposób prawidłowy np:kiedy synek poprosi-podaj mi capkę, ty mówisz-dobrze kochanie zaraz założymy czapkę.Mów do niego dużo,opisuj każdą czynność jaką wykonujecie, ale też daj mu możliwość do mówienia-oglądajcie razem książeczki, opowiadajcie obrazki itp.Chwal syna za każdy postęp w mówieniu.Jeśli synek lubi zabawy manualne/rysowanie, lepienie z plasteliny,budowanie z klocków/to dobrze, ponieważ wszelkie te czynności pozwalają na szybszy rozwój mowy.
Jeśli chodzi o palec- może jest to forma wywarcia na tobie tego czego w tej chwili się domaga.Spróbój zbagatelizować jego zachowanie i nie zwracaj na to uwagi. Nie reaguj nawet jak zacznie krzyczeć. Zajmij się po prostu swoimi sprawami.A jak przestanie to robić zaproponuj coś co lubi-może wspólny spacer.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #    #   #     # 
 #     #  #    #       #    #     # 
 #     #  #    #      #      #####  
 #     #  #######    #      #     # 
  #   #        #     #      #     #