MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Wydmuchiwanie noska - jak nauczyć?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: elka 18.10.2010 10:32  
Wydmuchiwanie noska - jak nauczyć?
Mój synek ma 2 lata i nie umie wydmuchiwać nosa. Prawdziwy dramat zaczyna się, kiedy ma katar, bo nie jestem w stanie oczyścić mu noska. Poradźcie, co robić w takiej sytuacji.
wyślij odpowiedź

Autor: dirtydancer 18.10.2010 13:11  
smarkanie
musisz go uzyć, tłumaczyć że naczej będzie mu się ciężko oddychało, że ciężko będzie spać, się bawić... polecammiejsce o podobnej tematyce www(dot)e-zlobek(dot)pl
wyślij odpowiedź

Autor: arianka 19.10.2010 10:47  
aspirator
Ja mam podobny problem, bo moja córeczka jeszcze nie umie wydmuchiwać noska i strasznie się złości, jak próbuję ją do tego nakłonić. Chwilow się poddałam, ale znalazłam świetny sposób, żeby się przy wszelkich katarkach nie mordowała i kupiłam super aspirator marimer, który wszystko świetnie ściąga i mała się nie męczy.
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 19.10.2010 15:03  
do elki
dziecka 2 letniego nauczyc wydmuchiwac nosa sie nie da, samo musi sie tej sztuki nauczyc...polecam aspirator do sciągania wydzieliny...moj syn ma 3m5 roku i do dzis mu tak nos oczyszczam, co wiecej mój syn sam o to prosi bo po zabiegu o niebo lepiej mu sie oddycha.
wyślij odpowiedź

Autor: kasinka 20.10.2010 10:34  
dmuchanie nosa
Zgadzam się z Alą, mój 4 latek wprawdzie już wydmuchuje nos, ale jak miał dwa lata to nie było sposobu, żeby wydmuchał nos. Nie zmuszałam go, po prostu psikałam do noska marimerem i ściągałam co tam co tam siedziało w środku aspiratorem. A jak przyszedł czas to zaczął próbować naśladować mnie albo męża, bo mu się dźwięk podobał, że to niby jak słonik ;) i potem już poszło.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 20.10.2010 20:59  
marimer
też u synka stosuję marimer spray i aspirator, na naukę dmuchania noska ma jeszcze czas, bo ma dopiero roczek, więc przy katarze aspirator jest konieczny, żeby wydzielina z nosa nie spływała do gardła.
wyślij odpowiedź

Autor: Maria Krupniewska 23.10.2010 21:04  
marimer
Marimer widzę, że jest bardzo popularny. Ja stosowałam najpierw Sterimar, ale Marimer wychodził taniej, więc się przestawiłam. No i aspirator oczywiście, bo trzeba jakoś odciągać katar z noska.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######  ####### 
  ##    #     #  #        #    #  
 # #          #  #            #   
   #     #####   ######      #    
   #    #              #    #     
   #    #        #     #    #