MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Zaplanowane działanie z premedytacją?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dominika 17.10.2010 23:01  
Zaplanowane działanie z premedytacją?
Mam niespełna 3 letnie dziecko, które od miesiąca chodzi do przedszkola. Ostatnio nauczycielka z dużym przejęciem poinformowała mnie o tym, że dziecko zaczepia od paru dni nowo przyjętego chłopca. Wg. jej opini moje dziecko ma zaplanowane wcześniej metody postępowania( szarpanie za włosy i ostatnio gryzienie tego chłopca), bo jak twierdzi pani,sprawia mu to ogromną przyjemność kiedy chłopiec płacze. Przyznam, że jestem zaskoczona takimi wnioskami nauczycielki. Pierwsza sprawa, moje dziecko nie przejawiało nigdy, absoutnie żadnych aktów agresii. Sprawa druga, jakoś trudno jest mi uwierzyć w to, że dziecko przeszło 2,5 letnie jest w stanie zaplanować sobie, z premedytacją tyrańcze metody, mające na celu sprawić mu przyjemność z cierpienia innego dziecka? Naprawdę nie wiem co mam o tym sądzić? O ile biore margines poprawki na to,ze być może, pod wpływem nowego otoczenia, dziecko przejawia nowe zachowania, a więc zaczepia inne dzieci. O tyle zaskoczona jestem tym, że tak małe dziecko potrafi działac az z takimi zalożeniami?
wyślij odpowiedź

Autor: dancer 18.10.2010 13:33  
...
może Pani przedszkolanka sama nie dokońca widziała jaki był przebieg zdarzeń i zauważa tylko te momenty kiedy pani dziecko gryzie... warto byłoby porozmawiać z dzieckiem, wypytać o nowego kolegę...polecam miejsce o podobnej tematyce www(dot)e-zlobek(dot)pl
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####   ####### 
 #     #  #    #   #     #  #    #  
       #  #    #   #            #   
  #####   #    #   ######      #    
       #  #######  #     #    #     
 #     #       #   #     #    #