MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Trudne dziecko...
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ania 08.10.2010 23:40  
Trudne dziecko...
Wiem że podobne wątki istnieją ale potrzebuję konkretnej porady.Mój 3,5 letni syn jest dość trudnym dzieckiem,dużym indywidualistą i złośnikiem.Od września poszedł do przedszkola.Problemy zaczęły się drugiego dnia na leżakowaniu...nauczycielka która mi go oddawała(zasikanego i całego w zupie) wręcz sie do mnie rzuciła że nie chciał leżeć,strasznie krzyczał,zachowywał sie agresywnie i dziwnie.I że u niej dzieci tak zachowywać się nie mogą!Więc przez tydzień odbierałam go przed leżakowaniem i wg. porannej nauczycielki nie było problemów po za tym że nie chce uczestniczyć w zabawie grupowej-zawsze sam z boku(po tygodniu były postępy). Następny tydzień z racji pracy musiałam zostawiać go na cały dzień.Do południa ok,po południu skargi że nie słucha,że bije dzieci,krzyczy.Że rodzice zaczeli sie skarżyć.Po tym też tygodniu tel od dyrektora żeby lepiej dziecko zabrać....ale żeby jeszcze spróbować.
Nast. dwa tygodnie choroba.Próba powrotu do przedszkola i zabójcze spojrzenie przedszkolanki że jak ja mam czelność tu z nim przychodzić.Powiedziała tylko że ona boi sie o bezpieczeństwo innych dzieci i nie wie jak ma ze mną rozmawiać.Nigdy mimo moich dopytywać nie wgłębiała sie w rozmowę.
I na tym skończyła się przygoda przedszkolna a raczej zawiesiła.Opinie nauczycielek są podzielone,jedna potrafiła dotrzeć do Wiktora,doceniała jego osiągnięcia,druga widziała tylko trudności które trzeba usunąć.
Wiem jak ważne jest dla niego przedszkole,zaleca to też psycholog do którego chodzimy ale bez odpowiedniego podejscia,a raczej chęci nie bedzie nic dobrego.
Widziałam jaki jest zadowolony,jak bawi się z dziećmi...ale wiem też z domu że często ma napady furii,złośći jak coś mu nie wyjdzie,coś nagle nie idzie po jego myśli,jak sytuacja go przerasta lub jej nie rozumie...i gdy włąśnie za to dostaje kare kąta to juz klapa....
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 12.10.2010 10:29  
Odp:Trudne dziecko...
Witam Aniu!
Jestem mamą prawie 4 letniego Kubusia, który ma raczej ostry temperament lub jak kto woli jest (był)"trudnym" dzieckiem. Mimo tego uczęszcza do przedszkola już drugi rok. Bardzo mu to pomogło, chociaż wiem ,że nie było łatwo. "Ciocie" w naszym przedszkolu na szczęście mają dużo cierpliwości (może nawet więcej niż ja). Nie raz słyszałam skargi i wtedy dużo rozmawiałam z synem, ale i słuchałam jego.Uważam,że najważniejsza jest współpraca nauczyciela i rodziców. Mogę polecić Ci, moim zdaniem, bardzo dobrą książkę "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber, Elaine Mazlish. Bardzo nam pomogła rozwiązać wiele zwyczajnych problemów z którymi zupełnie nie wiedziałam jak sobie poradzić. Co nie znaczy,że ataki złości i furii minęły, ale już wiem co robić żeby pomóc mojemu dziecku i nie zaostrzać konfliktu. Jeszcze rok temu codziennie słyszałam od mojego dziecka, że mnie nie kocha teraz codziennie się do mnie przytula. Wprowadziłam (choć nie było łatwo zmienić mi swoje nawyki)do naszego codziennego życia niektóre porady z tej książki (mimo,że byłam nastawiona sceptycznie) i widzę, że Kuba jest bardzo zadowolony i ja również, i jest nam teraz dużo łatwiej. Nie muszę stosować przemocy w postaci kar i klapsów (wcale to nie pomagało) bo wiem ,że mogę rozwiązać problem inaczej. W przedszkolu Panie też są zaskoczone zmianą w zachowaniu Kuby i bardzo go chwalą. Warto spróbować!
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 16.04.2014 14:11  
dziecko
Jestem mamą wymagającego dziecka i u nas sprawdziła się dopiero stała terapia u specjalistki, my w Warszawie chodzimy do Mari Krystew, www.mariakrystew.pl jakby ktoś szukał. Nie zazdrościmy, wiem ile to czasu i wytrwałości trzeba, aby z takim dzieckiem pracować. Dużo metod popularnie opisywanych po prostu nie pomaga, taka prawda. Dopiero indywidualne podejście do dziecka i mnóstwo czasu na jego problemy topi ten lód problemów.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #        #  #     #  #     # 
  #####    #####    #####    ###### 
 #              #  #     #        # 
 #        #     #  #     #  #     #