MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 2,5 latek bije dzieci
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: marzena maruszewska 07.10.2010 09:22  
2,5 latek bije dzieci
Jestem mamą niespełna 3 letniej Oliwii.Córcia jest bardzo ruchliwa ,wszędzie jej pełno to tzw 'żywy skarb'.Jest śmiała ,nie było problemów z pierwszymi dniami w przeczkolu. Problem jest taki,że bije dzieci ,starsze rodzeństwo .Pani przeczkolanka już po miesiącu kazała dziecko zdiagnozować, bo jak powiedziała ma dziwne zachowania tzn trudno ją upilnować ,wdrapuje się wszędzie gdzie tylko może wejsć a włściwie nie może, kładzie się na dywanie jak mają wyjść na spacer. Dodam jeszcze że dziecko mówi bardzo dużo ale po''swojemu''natomiast każde nowe nauczone słowo przychodzi jej z ogromną trudnością.Oczekiwałam że kontakt z rówieśnikami pomoże jej w mowie ,a może ta agresja związana jest z tym że nie może wyrazic swioch emocji w mowie i dlatego bije inne dzieci .NIe wiem co mam dalej robić ,proszę o poradę
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 07.10.2010 19:38  
2,5 latek bije dzieci
Najpierw niech Pani popracuje nad pisownią, bo to wielki wstyd: "przeczkole", "przeczkolanka".Takie błędy rażą w oczy.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika K. 08.10.2010 13:32  
witam
widze ze sie Pani nauczycielka odezwała i powiedziała co wiedziała;P Ku Pani informacji czasem ktos pisze szybki i robi błedy, czasem to wynika tez z braku wykształcenia albo dyslekcji chociazby. Mnie zawsze uczono, że wstyd to kraść. uważa sie pewnie Pani za lepszą od tej matki bo jest bardziej elokwetna no i każdy głupi wiedzieć powinien ze w przedszkolu pracują Panie Nauczycieli a nie przedszkolanki...<smiech>Jeszcze tylko dodam ze mam ogromny szacunek dla tego zawodu a nauczycielki mojego syna są wspaniałymi ludzmi, kobietami, a dopiero w nastepnej kolejnosci nauczycielkami i nigdy zadna z nich ni pozwoliła sobie na uwagi jakie Pani poczyniła a wiekszość rodziców (niedouczonych głąbów pewnie Pani zdaniem) tak sie do nich zwraca. Ciekawa jestem swoja drogą jak by sie Pani zwróciła w sądzie do kobiety która orzeka w sądzie...zapewne sędziono:P Proponuję ewnetulanie sobie w internecie znaleźć jaka jest forma poprawna a potem tu zabłysnąć;)

a teraz do rzeczy...

Droga Marzeno, moj syn poszedł do przedszkola w podobnym wieku co Twoja córka, z mową było w zasadzie podobnie i z zachowaniem tez... ja chodziłam do pani psycholog pytałam jak z synkiem rozmawiac w domu i obie byłysmy w ciagłym kontakcie. Pani psycholog mnie uspokajała i mówiła ze trzeba dziecku dać czas, tłumaczyc, stosowaniem kar i nagród kierowac jego rozwojem... dzis mam 3,5 latka na którego nikt sie w przedszkolu nie skarży a on uwielbia swoje Panie, przedszkole i dzieci...choc poczatki trudne bywały i bardzo sie o synka martwiłam teraz jedno co mogę doradzic to wsparcie psychologa dziecięcego (najlpeiej takiego który pwspólpracuje z konkretnym przedszkolem i zna dzieci) no i rozmowa, rozmowa, rzozmowa i jeszcze raz rozmowa z córką. Będzie ok zobaczysz:)
wyślij odpowiedź

Autor: xx 14.10.2010 21:09  
dirtydancer
wydaje mi się że u dzieci jest taki wiek bicia kolegów, rodzeństwa bez powodów, ale to samo mija, lecz nie można tego lekceważyć, wystarczy zwracać uwagę jak najczęściej, myślę że karanie nic tu nie pomoże.. polecam miejsce o podobnej tematyce www(dot)e-zlobek(dot)pl
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #        ####### 
  #   #   #     #  #    #   #       
 #     #        #  #    #   #       
 #     #   #####   #    #   ######  
 #     #  #        #######        # 
  #   #   #             #   #     #