MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > dziwny problem z 6-letnim dzieckiem czy nieodpowiednie przedszkole???
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Katarzyna Gąsienica 01.10.2010 15:12  
dziwny problem z 6-letnim dzieckiem czy nieodpowiednie przedszkole???
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW!
mam straszny problem z dzieckiem. Mam ich 2 są bliźniakami. Jaś i Klaudia. Mają 6 lat. Problem ten jednak dotyczy tylko Jasia. Mając 5 lat dzieci pierwszy raz poszły do przedszkola. Bardzo im się podobało. Jasiu jednak zaczął się źle zachowywać. Przejawy agresji, wyzywanie Pań. W domu nie powtarzało się to, co tam. Jasiu strasznie wszystko na wszystkich wymusza.
Kiedy kolega nie chce się z nim bawić natychmiast zrywa się, krzyczy czasem nawet bije. Panie stosowały karę w postaci zamykania go samego w sali. W zeszłym roku został wydalony z przedszkola decyzją Pani dyrektor. Stwierdziła, że dziecko przyjmie kiedy będzie miało pozytywna opinię od psychologa i psychiatry. Zaczęliśmy zatem leczenie. Terapię rodzinną. Zrobiliśmy także wszystkie badania neurologiczne i odwiedziliśmy psychiatrę. Wszyscy rozkładali ręce. Przecież to jest normalne dziecko! tak mówili. Pani psychiatra stwierdziła, że chyba bardziej wizyta przydałaby się pani dyrektor niż chłopcu.
Potem zapisaliśmy dzieci do punktu przedszkolnego,gdzie była mała grupka kilku dzieci. Były zabawy, gry i zajęcia. Jasiu się tam świetnie czuł. Jednak mogły tam przebywać dzieci do 5 roku życia. Zatem problem zaczął się na nowo. Po przedstawieniu pozytywnej dokumentacji "leczenia", zostali przyjęci do przedszkola. Kłopoty zaczęły się znów. Zachowuje się tak w towarzystwie pani dyr. oraz byłej wychowawczyni. Ponieważ wych. z ich grupy kończy pracę ok. 14 zatem po tej godzinie wszystkie dzieci od najmł. do najst. przechodzą do jednej sali i tam zajm. się nimi 2 Panie. Dodam, że bardzo mało w tym przedszkolu poświęca się czasu na edukację dzieci. W większości czasu są pozostawione "samopas". Kiedy zapytałam Pani dyr. dlaczego tak jest odpowiedziała, że terz są takiue przepisy że dziecku poświęca się do 3 godz dziennie na zajęcia dydaktyczne. One oczywiście trzymają się tych żelaznych zasad.
Po dzisiejszej wizycie w przedszkolu zamarłam. Stały 3 Paie przed drzwiami do sali, jedna trzymała drzwi, w środku był Jasiu, połamany plastikowy stolik (rzucił nim w Panią)i ta wściekłość malująca się na twarzy 6 letniegio dziecka. Cały siat mi się zawalił nigdy go takiego nie widziałam. Nigdy w domu nie przejawiał takiej agresji.Nie wiem co mam robić. Nie stać nas na to żeby posłać dziecko do prywatnego przedszkola. A poza tym mieszkamy w małej wsi i w okolicznych gminach lista oczekujących na przedszkole jest zadziwiająco długa.
bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Już nie wiem jak mam z nim postępować.
wyślij odpowiedź

Autor: olka 01.10.2010 21:15  
dziwny problem...
Dobrze że Pani pisze i prosi o pomoc, bo faktycznie problem istnieje. Jestem nauczycielem w przedszkolu i faktycznie jest tak, że na zajęcia edukacyjne przeznacza się tylko 1/5 czasu pobytu w przedszkolu. Ale nie jest tak, jak Pani pisze, że poza tym czasem przeznaczonym na edukację dzieci są pozostawione samopas. Nie wiem z czego wynika zachowanie Pani dziecka, ale dobrze że konsultuje go Pani z psychologiem, ponieważ taka agresja musi mieć jakąś przyczynę. Niestety zamykanie wściekłego, rozjuszonego dziecka w odrębnej sali to chyba niezbyt dobry pomysł (pomijając już fakt że w takim stanie mógłby sobie zrobić krzywdę).Proszę porozmawiać z nauczycielką że nie życzy pani sobie żeby zamykać syna samego w sali. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    ###### 
 #     #        #        #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #