MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Nie chce robić sisuiu w przedszkolu :( Pomocy!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Gosia P. 03.09.2010 17:34  
Nie chce robić sisuiu w przedszkolu :( Pomocy!
Madzia już odpieluchowana, ale robiła na nocnik raczej, na nakładkę czasem też, nie miała z tym większych problemów. Poszła teraz pierwszy raz do przedszkola i nagle awersja do toalety, najwyraźniej czuje dyskomfort, żeby tam się załatwiać. A podczas leżakowania już drugi raz zrobiła w majtki, zalewając piżamkę i łóżko :((( Co robić??? Jak ją zachęcić, mówi, że nie i koniec. Jestem podłamana, bo ogólnie polubiła przedszkole. Nie mam mnie tam z nią, myślałam, że jak zobaczy inne dzieci to też zacznie jak one.
Nie wiem, jak jej pomóc, zachęcać do nakładki bardziej, zabrać nocnik? Nie chcę jej dodatkowo stresować.

A tak już się cieszyłam, że zaczęła bez problemu robić na nocnik :(((( Pomocy, nie nadążam z praniem piżamek...
wyślij odpowiedź

Autor: Ona 15.09.2010 16:44  
Może sie wstydzi.
Nie jestem specjalistą i nie chce byś kierowała sie tylko moją wypowiedzią ale U Nas był podobny problem. Syn nie chciał iść do łazienki. Po rozmowie z nim wyszło że się wstydzi dzieci bo toalety mają ogólnodostępne bez drzwi z mają przegródka miedzy sedesami. Po tym gdy syn trzymał mocz przez 4 godziny!mimo że Pani go prosiła by szedł. Zanim poszłam z nim do domu odwiedziliśmy łazienkę. Syn wysikał się. Ja wytłumaczyłam mu że nie ma co się krępować a gdy idzie do łazienki niech poprosi panią by go pilnowała. Panią też uczuliłam na to. Ona sama zauważyła to i prosiła by z synem o tym na osobności porozmawiać. Syn się przekonał i sika sam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    ###### 
 #        #######  #     #        # 
 #             #   #     #  #     #