MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > ratujcie bo ja niewien co mam zrobic
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: iwona marat 01.07.2010 18:23  
ratujcie bo ja niewien co mam zrobic
mam 5letnia corcie od wrzesnia idzie do przedszkola ,a ja do pracy nigdzie nie da mi sie ruszyc z domu ,nawet na sekunde placze trzesie sie i szarpie nawet z tata nie chce zostac przez to sa miedzy nami sprzeczki niepotrzebne jesli ktos wie co da sie zrobic z takim mamim dzieckiem to prosze o rady .dziekuje.iwona.
wyślij odpowiedź

Autor: gosia 07.07.2010 07:43  
Odp:ratujcie bo ja niewien co mam zrobic
Ogladalam kiedys "Nianie". Byl tam przypadek dokladnie taki sam jaki opisujesz. Dziewczynka w porownywalnym wieku nie chciala wypuscic mamy do pracy i ta uciekala z domu po odwroceniu uwagi dziecka. Mozliwe ze na internecie mozna odnalezc odcinki emitowane w telewizji. Sprobuj odszukac bo streszczanie mija sie z celem i moglabym cos przekrecic. Niania rozwiazala ten problem bardzo szybko.
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 07.07.2010 23:49  
bedzie dobrze
Nie można uciekać przed dzieckiem bo ono straci zaufanie do dorosłego i będzie to skutkowało lękiem a w efekcie pogorszy sytuację.
Ustalcie wspólnie zasady np.
Mama ma czas dla siebie np. na odpoczywa sama
Odwiedzajcie znajomych, którzy mają dzieci
Razem róbcie zakupy: ty kupujesz potrzebne rzeczy do twojej pracy a mała wybiera rzeczy do przedszkola, rozmawiaj z córką o tym.
Za każde pozostanie z tatą lub inną osoba chwal dziecko / niech te osoby wymyślą ciekawe zajęcie dla dziecka w czasie gdy ciebie nie ma np zrobią coś dla ciebie/
Mów o swoich uczuciach, bądź konsekwentna, nie ulegaj, gdy dziecko wymusza płaczem krzykiem bądź cię szarpie. Powiedz spokojnie co nastapi i zrób to, mów dziecku, że je kochasz.
Wyjaśniaj sytuacje dlaczego w waszej rodzinie dzieją się pewne rzeczy: ty idziesz do pracy, dziecko do przedszkola. Usamodzielniaj dziecko, poczucie, ze może zrobić coś samo sprawia, że nie ma strachu przed nieobecnością mamy, która w mniemaniu dziecka zrobi wszystko za dziecko, zdecyduje za dziecko.
Czytaj literaturę dziecięcą w której dzieci chodzą do przedszkola /"Kacperiada" G. Kasdepke, "B. Ostrowicka "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole" Cz. Janczarski "Miś Uszatek"/
Oglądajcie zdjęcia z czasów jak wy byliście mali i chodziliście do przedszkola a wasi rodzice pracowali / zróbcie to razem z dziadkami/
Rób wszystko małymi kroczkami. Oswajaj dziecko z faktami wspominając o nich np przejeżdzając koło przedszkola czy twojej przyszłej pracy
Byliście na zajęciach adptacyjnych w przedszkolu?
wyślij odpowiedź

Autor: Szczęsna M. 14.12.2010 14:47  
Opieka na godziny
Dobrym wyjściem jest również opieka na godziny. W niektórych przedszkolach jest przeprowadzana, koszt to ok.20zł/h. I powolutku dziecko się przyzwyczaja. Ja znalazłam takie przedszkole w Warszawie na Sadybie. Po drugiej stronie ulicy jest centrum handlowe, IMAX więc idziemy z mężem na film a tymczasem synek powoli zaczyna lubić przedszkole. Ostatnio nawet sam przyszedł do mnie jak się nudził i zapytał "Mamusiu, może zaprowadź mnie do Stokrotki". Więc od stycznia chyba go zapiszę na stałe :)
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka kołaczkowska 27.12.2010 12:00  
:)
To są dosyć popularne oferty, w Krakowie na przykład w akademii elfów wprowadzili takie karnety godzinowe.Problem jest jednak nie w przedszkolu a relacji dziecko- matka. Wydaje mi się,że twoja córka jest już na tyle duża,że poważna rozmowa z nią byłaby wskazana. Jeśli nie jedna to kilka pomogą
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #        #     # 
 # #          #  #        #       
   #     #####   ######   ######  
   #          #        #  #     # 
   #    #     #  #     #  #     #