MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > agresja
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: kamila 01.05.2007 09:13  
agresja
Czesc.mam pytanie czy u dziecka 5 letniego zlosc mozna nazwac agresja. Mam tez duzy problem z niejedzeniem synka co robic gdy nie chce jesc bylam u lekarzy nie umieja znalesc odpowiedzi ... jak sobie i dziecku pomuz gdy maly wpada w zlosc co robic gdy nie chce sie ubrac gdy wpada w furie z powodu zle postawionego przedmiotu ,zmienia sie to wszystko bardzo szybko zlos i dobroc nie wiem jak podchodzic prubowalam juz wszystkich metot prosze o dorade Kamila
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 01.05.2007 13:53  
Odp:agresja
kamilo, spróbuj poczytać o emocjach u dzieci i nie tylko, tego nie da się ot tak w kilku słowach, ja zawsze wszystkim polecam książkę Faber "Jak mówic żeby dzieci na słuchały, jak słuchać..." możesz ją łatwo dostać w inernetowej księgarni "badet" przyslą ci ją do domu za niewielką opłatą, polecam ten sposób zdobycia jej bo wiem że w księgarniach nie jest o nią łatwo, kosztuje ok 20 zł
za nim ją dostaniesz, pomóz synkowi w ten sposób, że jak widzisz że coś go złości, powiedz mu poprostu: "jestę zły ze musisz założyć tę bluzkę, wybierz sposród 2 która ci odpowiada" albo, : "denerwujesz się kiedy przekładam twoje zabawki, narysuj mi gdzie chesz aby je stawiała" i dalej w tym stylu, na początku wydaje się to trochę dziwne mówić w ten sposób do dziecka, ale pomaga, więcej na ten temat znajdziesz w tej i nnych podobnych tytułach, pozdrawiam i trzymam kciuki za ciebie i twojego małego "złośnika"
wyślij odpowiedź

Autor: dana 26.05.2007 23:47  
złość 5 latka
A może wizyta u psychologa? może pomóc a napewno nie zaszkodzi
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #        ####### 
  ##    #     #  #    #   #    #