MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > nie wiem co mam zrobić?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Aga Mystek 28.05.2010 22:00  
nie wiem co mam zrobić?
Moja córka jest z 30 grudnia chodzi do zerówki .W szkole nie chcę odpowiadać na pytania nauczycielki czasem mówi że nie umie albo jaj się nie chcę,albo nie ma humoru.Byłam z nią u psychologa badania przeszła pozytywnie ale nauczycielka sugeruje że może nie dorosła do pierwszej klasy i powinna chodzić drugi rok do zerówki .Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 29.05.2010 01:02  
Odp.
Żadnego powtarzania!!! Może nie podoba się jej nauczycielka, czasami tak dzieci mają, trzeba poczekać i ZACHĘCAĆ ja czymś, nagrodami, gwiazdkami, to jest w kompetencji nauczycielki, proszę się zapytać, do ta pani robi, aby polepszyć pracę dziecka na lekcji, jak to dziecko zachęca. Sama uczę dzieci i wiem, że są takie, które się nie udzielają, bo...klasa brzydka, koleżanka niemiła, krzesełko niewygodne, nauczycielka wygląda jak krzykliwa sąsiadka itd, itd.... , ale czekam, zachęcam piątkami, gwiazdeczkami, konkursami, prędzej czy później zawsze coś podziała, ale to MOJA praca, aby zachęcić dziecko do lekcji, a nie Pani. Dziecko jest normalne, ma tam swoje jakieś 'ale', my dorośli, też nie wszystkich szefów tolerujemy :-))))
wyślij odpowiedź

Autor: Aga Mystek 30.05.2010 22:43  
Odp:nie wiem co mam zrobić?
Dziękuje za odpowiedż,bardzo mi pomogła !!!!!!!!!Odrazu poczułam się lepiej.Moja córka Laura nie chodziła za dużo do szkoły bo chorowała.Myślę,że do końca nie przyzwyczaiła się do szkoły.Może dlatego tak się zachowuje.Mam mieć opinie z poradni we wtorek dokładniejszą.Wcześniej tylko Pani psycholog powiedziała że badania przeszły pozytywnie ale moja córka może mieć problem w 1kl z liczeniem.Czy może być opinia zła ?
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 31.05.2010 14:44  
odp.
Droga Pani, proszę nie biegać od poradni do poradni, bo prędzej czy później coś tam zawsze znajdą, a potem jest niezwykle trudno "odkręcić' takie orzeczenie. Dziecko zawsze będzie postrzegane jako "to z orzeczeniem", mimo iż nauczyciele nie dyskryminują takich dzieci, ale inne dzieci owszem. Po co córce przyklejać etykietkę i zamykać drogę do niektórych uczelni i zawodów???? Jeżeli wychowawca poprosi o opinię z poradni, proszę się posłuchać, ale samej nic na siłę, naprawdę. Albert Einstein nie mówił do chyba 5-go roku życia (rożne źródła różnie podają) i w szkole nie był orłem, a proszę, co z niego wyrosło, najwybitniejszy umysł wszech czasów :-))))) Proszę kupić bardzo kolorowe liczby, zachęcające, jakieś wymiarowe, aby numerki mogła potrzymać w rączkach, to ja zachęci, liczyć na klockach itd. Życzę powodzenia i ..z dala od poradni i psychologów!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Aga W. 08.06.2010 11:06  
Odp:nie wiem co mam zrobić?
Ja też mam córkę w zerówce, urodzona 26 grudnia. W trakcie spotkania z jej nauczycielką została mi pokazana karta gdzie dziecko jest oceniane pod względem wiedzy i umiejętności - jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że jej ocena jest słaba. W domu chętnie rozmawia nie ma problemów z wysławianiem się, potrafi już dość płynnie czytać, doskonale dodaje i odejmuje, a nawet mnoży do 10-ciu. Myślałam, że jest jedną z najlepszych w grupie. W rozmowie z nauczycielką okazało się jednak, że córka wcale nie chce odpowiadać na jej pytania i niechętnie rozwiązuje zadania w książkah. Może wynika to z jej braku śmiałości w grupie - ona boi się, że się pomyli lub źle odpowie. Może dzieciaczki z końca grudnia tak mają. Myślę, że nie ma co opóźniać pójścia do szkoły. Pozdrawiam serdecznie
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #    #   #     # 
 #     #  #    #       #    #     # 
 #     #  #    #      #      ###### 
 #     #  #######    #            # 
  #   #        #     #      #     #