MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > strach lęk przed obcymi
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: GOSIA Z WŁOCŁAWKA 06.05.2010 16:14  
strach lęk przed obcymi
WITAM MAM PEWIEN PROBLEM.MOJA 1.8 MIES. CÓRECZKA MA PROBLEM Z ZAKLIMATYZOWANIEM. NIE PRZEPADA ZA OBCYMI CZUJE STRACH ZAWSTYDZENIE NIE RWIE SIE DO DZIECI JAK INNI JEJ ROWIESNICY.MUSI KOGOS POZNAC ABY GO W PEŁNI ZAAKCEPTOWAC.CZY MAM COS Z TYM ROBIC?
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 06.05.2010 17:46  
strach lęk przed obcymi
Jestem matką 2 córek i wydaje mi się,ze nie powinna się Pani martwić a dlaczego bo myślę,że to małej przejdzie.Moja starsza córka kiedy była w wieku 2 lat nagle zaczęła bać się zostawać sama w pokoju kiedy ja byłam w drugim pomieszczemiu.Rankiem kiedy jeszcze spała lubiłam sobie wybiec do sklepu na osiedlu po niezbędne artykuły.Kiedy wracałam ona w najlepsze spała.Później wszystko się odmieniło, kiedy wychodziłam spała a kiedy wracałam a było to kilka minut cały blok ja słyszał. Minęło samo. Młodsza zaś bała się niektórych ludzi na ich widok zaczynała płakać nawet na widok starszych dzieci a później sama zaczepiała je w sklepie na placu zabaw.Myślę,że nie jest to powód do obaw, to taki okres, który na pewno minie,może być też niezbyt śmiałym dzieckiem, ale czas wszystko zmieni.Obecnie moje córki mogłabym chyba posłać nawet do piekła- bo wszystko załatwią, lubią wycieczki, wyjazdy, lubią zostawać u koleżanek na noc.Ja byłam naprawdę bardzo nieśmiałym dzieckiem a teraz jestem aż zanadto gadatliwa, ale to chyba przez pracę.Może Pani czy też mąż byliście wstydliwy w dzieciństwie i córeczka ma podobny charakter.Proszę się nie martwić wszystko minie a poza tym ona jest jeszcze taka malutka i ma prawo być nieufna. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: GOSIA Z WŁOCŁAWKA 07.05.2010 21:53  
STRACH LEK PRZED OBCYMI
DZEIKUJE PANI BEATO ZA ODPOWIEDZ!ZASTANAWIAŁAM SIE CZY ABY NIE UDAC SIE DO PSYCHOLOGA W TEJ SPRAWIE? MĄZ BYŁA RACZEJ ZAWSZE SMIAŁY JA RÓWNIEZ NIE MAM PROBLEMU Z POZNAWANIEM NOWYCH LUDZI, MOZE NIE JESTEM ODRAZU PRZEKONANA ANI WYLEWNA.CZASEM JAK PATRZE NA CÓRECZKE WIDZE TROCHE SIEBIE.TO MOJE IERWSZE DZIECKO DLATEGO TAK SIE MARTWIE. POZATY WSZYSTKIE DZIECI W NASZYM OTOCZENIU SA BARDZIEJ OTWARTE NIZ MOJA CÓRECZKA ALE ZROZUMIEC PEWIEN FAKT ZE TAKA POPROSTU JEST I KONIEC.OCZYWISCIE KOCHAM JA TAKA JAK JEST ALE DRECZY MNIE TO CZY ABY TO NIE JA BLOKUJE JEJ ROZWÓJ?JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA ODPOIEDZI PORADE POZDRAWIAM
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #######   #####  
  #   #    ##    #        #     # 
 #     #  # #    #        #     # 
 #     #    #    ######    ###### 
 #     #    #          #        # 
  #   #     #    #     #  #     #