MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problemy ze snem u 7 latka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna Wilczak 03.05.2010 22:20  
problemy ze snem u 7 latka
Mój synek nie chce sam zasypiać, muszę trzymać go za rękę lub przytulać a on i tak po krótkim czasie się budzi i sprawdza czy jestem. Nie śpi już nawet w swoim pokoju tylko obok naszego łóżka. W nocy jest histeria, bo nie chcę mu pozwalać przenosić się do naszego łóżka. Co robić? Czy pozwalać mu się wypłakać i nie pozwolić spać z nami czy pójść w drugą stronę??
On ma już 7 lat.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 04.05.2010 21:16  
problemy ze snem u 7 latka
Nie napisała Pani jak długo to trwa, czy tak było zawsze, czy też od jakiegoś czasu? Jeżeli od jakiegoś czasu to może coś się wydarzyło , może czegoś się wystraszył, jakiejś postaci z bajki.Jest na tyle duży aby spał sam, branie go do wspólnego łózka to chyba będzie błąd, bo jak mu ulegniecie to przegracie.Jeżeli śpi w pokoju z Wami to i tak idziecie na ustępstwo, musi przecież zrozumieć,ze każde dziecko ma swoje łóżeczko i to jest oznaką,że jest już dużym chłopcem.Proszę go może spróbować zawstydzić , podać przykłady innych dzieci,że one już od dawna nie śpią z rodzicami.powtórzę się jeszcze raz, godzenie się na spanie w wspólnym łóżku to nie jest dobry pomysł, bo jeżeli śpi spokojnie w waszym łóżku to oznacza,że nie kłopotów ze spaniem tylko ma taki ma kaprys.W mojej rodzinie był podobny przypadek, syn brata mojego męża spał bardzo długo z swoją babcią nawet jeszcze jak chodził do szkoły i proszę mi uwierzyć nie wyszło mu to na dobre.Nie ma się też co oszukiwać takie spanie we wspólnym łóżku nie wyjdzie na dobre nikomu z Was, ani dziecku ani Wam jako małżeństwu.
wyślij odpowiedź

Autor: mama bezsennego 05.05.2010 03:09  
Pani Aniu,,,,
mój synek już 9lat i w nocy niestety nie sypia - zazawyczaj nad ranem łapie pare chwil z zamkniętymi powiekami. jest nam ciężko-do teraz chciałąm się obejść bez farmakologi... czuję się bezsilna.
wyślij odpowiedź

Autor: Nina Ważna 30.07.2012 21:52  
podobny problem
Witam, ja też mam problem z moim 7 letnim synkiem, problem polega na zasypianiu, czasami muszę przy nim stać pół godziny zanim uśnie, prosi abym została, często histerycznie błaga nas czy może z nami spać, czytanie bajek, przytulanie nie pomaga, jednak gdy uśnie problem się nie kończy w nocy często się budzi, woła nas, bądź przychodzi do nas do łóżka. Najbardziej jednak martwi mnie to co powiedział kilka dni temu mężowi, otóż gdy go zapytał czemu tak się boi spać w swoim pokoju? syn odpowiedział, że w przedpokoju ( który jest na wprost jego pokoiku) widzi zjawę- pana, który trzyma w ręku nóż po chwili dodał żeby już o tym nie rozmawiali bo nie może, gdy mąż zapytał czemu to syn odpowiedział: bo on mnie zabije.. aż mnie ciarki przechodzą po plecach jak o tym wspomnę. Od tego incydentu minęło kilka dni, na razie syn już o tym nie wspomina, myślę, że to były złe sny mimo to rozważam wizytę u psychologa, problemy ze snem nie mijają i nie wiem już co robić:( dodam, że to trwa od bardzo długiego czasu i nie pamiętam już kiedy ostatnio syn przespał spokojnie całą noc:(
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 31.07.2012 11:00  
Odp:podobny problem
Witam.W pierwszej kolejności ograniczyłabym ilość oglądania telewizji,a jednocześnie kontrolowałabym jakość oglądanych programów(tu może tkwić problem) i odczekać kilka dni,jeśli to nie pomoże-wybrać się najpierw samemu do psychologa dziecięcego.Omówić z nim temat,a następnie wybrać się ewentualnie z dzieckiem.
wyślij odpowiedź

Autor: Nina Ważna 31.07.2012 11:44  
podobny problem
Tak zrobiłam, sprawdzam dokładnie co moje dziecko ogląda, choć przyznam że teraz bajki są rzadko oglądane bo syn przez cały dzień biega z kolega na podwórku, co do psychologa ma Pani rację, najpierw pójdę sama a następnie z synkiem. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Paweł 10.12.2012 18:38  
7-latek
Witam. Mój siedmioletni syn od kilkunastu dni nie potrafi sam zasypiać. Pomimo że ma łóżko w naszej sypialni. Jeżeli już zaśnie wszystko jest OK ale aby zasnął ktoś musi być w pokoju. Pytałem czy czegoś się wystraszył ale twierdzi że nie. Nie wiem czy nie jest to przypadkiem efektem pojawienia się trzy miesiące temu braciszka, ale problemy tak jak napisałem wystąpiły dopiero po około dwóch miesiącach od narodzin. Narazie próbuje go zmotywować do samodzielnego zasypiania ograniczeniem gier na konsoli i dostępu do komputera argumentując to tym że zachowuje się jak małe dziecko więc musi być podobnie traktowany. Nie jestem pewien czy dobrze postępuję.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######  ####### 
  #   #   #     #  #        #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #        #    #     
  #   #   #     #  #     #    #