MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > LĘK PRZED LEKARZEM
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: EWKA 25.02.2010 08:43  
LĘK PRZED LEKARZEM
MÓJ 2,5 LETNI SYNEK MA WADĘ WZROKU I ZEZA.JESTEŚMY PO PIERWSZYM ZABIEGU I ZA JAKIŚ CZAS CZEKA NAS DRUGI.GDY MAŁY SKOŃCZYŁ ROCZEK DODATKOWO PRZESZEDŁ ZABIEG UDRAŻNIANIA KANALIKA ŁZOWEGO I OD TEJ PORY NIE CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ PODCZAS WIZYTY U LEKARZA,A W ZWIĄZKU Z LECZENIEM ZEZA TYCH WIZYT JEST SPORO.MOIM SKROMNYM ZDANIEM TO ZACHOWANIE JEST CHYBA DOŚĆ ZROZUMIAŁE(TO NIE SĄ JAKIEŚ STRASZNE HISTERIE,ALE PO DŁUŻSZYCH,NIEUDANYCH PRÓBACH ZACHĘCENA MAŁEGO DO DOBROWOLNEGO PODDANIA SIE BADANIOM U OKULISTY,W KONCU JA I LEKARZ JESTEŚMY ZMUSZENI DO ZACHOWANIA DOŚĆ STANOWCZEGO-T.J.PRZYTRZYMANIE GŁÓWKI ITP..JEDNA PANI DOKTOR POWIEDZIAŁA,ŻE TAKIE ZACHOWANIE TO JESZCZE NIC W PORÓWNANIU Z INNIMI DZIEĆMI,KTÓRE BADAŁA I ŻE W TYM WIEKU TO NORMALNE,ZWŁASZCZA PO TYM CO MAŁY JUŻ PRZEŻYŁ,Z WIEKIEM ZROZUMIE,ŻE BADANIE WZROKU TO NIC STRASZNEGO.NATOMIAST INNA ZASUGEROWAŁA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA... PODCZAS BADANIA BILANSOWEGO,PANI DOKTOR PEDIATRA TAK ŚWIETNIE PODESZŁA SYNKA,KTÓRY PO KILKU CHWILACH DAŁ SIĘ ZBADAĆ BEZ PROBLEMU(!)CZY RZECZYWIŚCIE POWINNAM OD RAZU BIEC DO PSYCHOLOGA,CZY PRZECZEKAĆ AŻ SYN PODROŚNIE I ZROZUMIE?MOŻE KTOŚ PODSUNIE DOBRE POMYSŁY JAK ZACHĘCIĆ MAŁEGO DO BADAŃ BEZ STRESU?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 26.02.2010 07:55  
Odp:LĘK PRZED LEKARZEM
Większość dwuipółlatków nie lubi i boi się dotykania przez osoby obce, zwłaszcza przez lekarzy:lęka się białego fartucha, narzędzi używanych przez lekarza, często nieprzyjemnych lub bolesnych zabiegów.Zupełnie naturalne.
Kup zestaw "Małego lekarza", pobaw się z małym w badanie misiów, pozwól sama "zbadać się" przez synka. Oswój go z sytuacją, niech kojarzy mu się z zabawą i....spokojnie czekaj, dorośnie, lepiej zrozumie sytuację i opanuje lęk.
wyślij odpowiedź

Autor: EWKA 26.02.2010 08:35  
Odp:Odp:LĘK PRZED LEKARZEM
OSTATNIO ZAUWAŻYŁAM WŁAŚNIE,ŻE MAŁY BARDZO CHĘTNIE BAWI SIĘ ZE STARSZĄ SIOSTRĄ W OPERACJE,CZY BADANIA.ALE Z TYM ZESTAWEM TO ŚWIETNY POMYSŁ-I MOŻE JEŚLI JA PODDAM SIĘ TAKIEJ"OPERACJI" JAKO OSOBA DOROSŁA-TO JESZCZE BARDZIEJ MU UZMYSŁOWI,ŻE NIE MA SIE CZEGO BAĆ.MAM NADZIEJĘ,ŻE NAJBLIŻSZA WIZYTA U OKULISTY(ZA KILKA TYGODNI)BĘDZIE JUŻ ŁATWIEJSZA:)DZIĘKUJĘ ANNO:)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#######  #######   #####    #####  
 #        #    #   #     #  #     # 
 #            #    #     #  #     # 
 ######      #      #####    ###### 
       #    #      #     #        # 
 #     #    #      #     #  #     #