MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Sapanie
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina 11.03.2007 15:13  
Sapanie
Mój piętnastoletni syn bardzo sapie. Na przykład podczas, gdy kogoś słucha. Koledzy skarżą sie na niego, że na lekcjach nie mogą skupić sie nad nauką, bo on sapie. Jest wysportowanym chłopcem. Jeździ bardzo dużo na rowerze. Właśnie o ten rower boję sie najbardziej. Kiedyś mieszkalismy w dużym mieście, a on wszędzie jeździł rowerem, a wiadomo, że spaliny... Zastanawiam sie, czy moze nie stało mu się coś z płucami. Często skarży sie na bóle brzucha, kręgosłupa. Co moze mu sie dziać? Prosze o komentarz.
wyślij odpowiedź

Autor: Twój "syn" 15.03.2007 17:41  
Odp:Sapanie
Proszę odpowiedzcie mnie też bardzo ten temat interesuje
wyślij odpowiedź

Autor: dana 15.03.2007 21:51  
sapanie
Pytanie czy to sapanie rozpoczęło się dopiero po zmianie miejsca zamieszkania? to może byc reakcja alergiczna ale też np. zwężenie przegrody nosowej, czy w domu też mu sie to zdarza czy np. podczas snu czy zmęczenia. Czy sapanie rozpoczęło sie dopiero wraz z wchodzeniem w wiek dojrzewania?
można zasięgnąc porady pediatry, dobrze by było gdyby to był lekarz co zna syna od urodzenia albo przynajmniej dłużej. Czy syn często chorował na zwykły katar, grypę, moze ma skłonnosci do wysuszania sluzówki nosa i od jakiegoś czasu zaczęło mu to bardziej dokuczać i poprostu utrwalił sobie taki nawyk? Lekarz moze tez posłuchać oskrzeli i płuc, po badaniu pewnie wysunie jakies propozycje i teorie; taka wizyta napewno nie zaszkodzi a ciebie uspokoi. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 18.03.2007 09:45  
sapanie
Właściwie nie jesteśmy do końca pewni, kiedy ono się rozpoczęło. Pewnego dnia syn wrócił do domu po lekcjach i stwierdził, że kolega narzekał na jego sapanie na lekcji. Syn jest alergikiem, więc moze to reakcja alergiczna. Teraz raczej sapie wszędzie i w każdej okoliczności. Raczej tego nie kontroluje. Uważa, że sapie podczas oddychania nosem. Lekarz, który go badał stwierdził, że wszystko jest w porządku, ale niestety nie uspokoił mnie. Syn często skarży sie na ból kręgosłupa czy klatki piersiowej. Podejrzewam, że może być to też wywołane jego garbieniem się (np. podczas jazdy na rowerze). Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Bartosz Majewski 05.04.2007 18:35  
sapanie
Ja też sapie mam lat 16 sapie już od koło 2 lat sapie byłem u lekarza a lekarz powiedział ze wszystko jest w porządku ale wszyscy mi mówią ze sapie tez jestem alergikiem stosuje leki typu flixonase ale to nie pomaga .Co mam robić czy to przejdzie ??
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 05.04.2007 18:41  
Karolina
Czy jest jakis lek na sapanie ?
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 15.04.2007 12:16  
Rozwiązanie
Sapanie okazało się reakcją alergiczną. Okazało się, że pediatra zalecił synowi poradę alergologa jak najszybciej. Należy wyleczyć tą alergię. Prawdopodobnie alergia syna rozpoczęła się od reakcji w nosie, teraz doszła do oskrzeli. Pediatra stwierdził, że trzeba jak najszybciej przeciwstawić się tej alergii. Apropos bólów brzucha. Okazało się, że to zupełnie inna sprawa. Pediatra stwierdził, że syn prawdopodobnie ma wrzody, które mogą spotkać osoby w niemalże każdym wieku. Do tego objawy zgadzają się. Zalecił synowi dietę - musi on jeść regularnie z przerwami najdłuższymi 4h przez dwa tygodnie. Jeśli objawy nie ustąpią, będzie trzeba zacząć poważniejsze leczenie - prawdopodobnie szpitalne... Teraz wszystko wisi na włosku...
wyślij odpowiedź

Autor: BArtosz 15.04.2007 14:03  
BArotosz
A jakie leki mu przepisał ?
wyślij odpowiedź

Autor: bartosz 15.04.2007 14:06  
Bartosz
A czy odczulanie może pomóc ??
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 03.06.2007 11:08  
Odczulanie
Mój syn był u alergologa, który stwierdził, że w jego przypadku odczulanie nie ma sensu. Objawy nasiliły sie dwa razy w tym roku, więc nie ma potzeby spisywania mu leków. Musi po prostu uważac na to, co je i w jakich ileściach. Na przykład pić mleko, ale nie za dużo. On potrafi wypić kilka litrów dziennie, czego próbuję go oduczyć.Po odpowiedniej diecie bóle brzucha są już rzadsze i mniejsze, ale to jeszcze nie to. Prawdopodobnie dieta musi trwać dłużej, by stała się skuteczniejsza. Dziękuję za pomoc i proszę o informacje, jeśli ktoś z Państwa wie coś na ten temat.
wyślij odpowiedź

Autor: Humi 11.04.2009 23:30  
Odp:Sapanie
Wie panie ja mam kolege, Sapie. Ostatnio podczas tanczenia tango na festiwalu, zaczal sapac partnerce do ucha. To bylo nie do wytrzymania i musisla opowiedziec o tym przyjaciolom. Okazalo sie ze teraz wszyscy jego szkolni koledzy sie z niego smieja poniewaz sapie...
To nie daje czlowiekowi zyc...
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #    #        #     #  #     # 
   #    ######    #####    ###### 
   #    #     #  #     #        #