MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > przyjecie do przedszkola państwowego
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: joan choj 10.01.2010 20:26  
przyjecie do przedszkola państwowego
mój syn nie dostał sie do przedszkola państwowego (jako 3,5 latek)z powodu braku miejsc ale do prywatnego też nas nie chceili bo przy Michale jest więcej pracy, ma opóźniony rozwój mowy i w uzasadnieniu kierowniczka zleciła mi kontakt z poradnią i badania pod kątem autyzmu. wiem już że syn nie jest autystą, zaczął mówić ale bardzo pomógłby mu kontakt z dziećmi i uczęśzczanie doprzedszkola. poradźcie mi proszę czy może uzyskuje sie w takich przypadkach jakieś zaświadczenia od pediatry że zaleca umieszczenie dziecka w przedszkolu, czy znacie jakieś sposoby poza znajomościami (bo tych akuratn nie mam w przedszkolu), pozdrowienia :)
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 11.01.2010 09:35  
przyjecie do przedszkola państwowego
Oczywiście, ze uzyska Pani takie zaświadczenie od lekarza pediatry,ze ze względu na słabszy rozwój mowy wskazane jest , aby dziecko uczęszczało do przedszkola.Mamy takie dzieci i naprawdę mowa u niektórych dzieci bardzo się zmieniła.Niektórych 3- latków nie dało się naprawdę we wrześniu zrozumieć a teraz nie mam z tym problemów.Tylko mi się wydaje,ze dyrektorce tak naprawdę nie chodzi o mowę Pani syna.Skoro zachęcała Panią do wizyty w poradni a to były tylko jej domysły, bo tak naprawdę nie zna dziecka- ona obawia się kłopotu widocznie uroiła sobie,ze z małym mogą być kłopoty i chyba tu tkwi problem.Proszę panią do nas przychodzą dzieci, które nie mówią z ADHD, nadpobudliwe.I jeszcze raz powtórzę ona nie zna Pani dziecka i nie może wystawić sama diagnozy, przecież gdy przedszkola przychodzą dzieci to dopiero w trakcie pobytu poznajemy je i ewentualnie wtedy zauważamy jakieś problemy.
wyślij odpowiedź

Autor: Emi 13.01.2010 11:22  
do joan
tylko, ze nawet po uzyskoaniu stosownego zaświadczenia musi sie zwolnic miejsce najpierw w przedszkolu bo przeciez dyrektorka żadnego dziecka nie wyrzuci robiąc tym samym miejsce dla dla syna Joan... ale rzeczywiscie moze miec pierwszeństwo na liście rezerwowej...prosze próbować:)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #######   #####    #####  
  #   #   #        #     #  #     # 
 #     #  #        #        #     # 
 #     #  ######   ######    ###### 
 #     #        #  #     #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #