MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > czy mój syn ma autyzm albo zespół Aspergera??
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Arkadiusz Kruszka 21.10.2009 12:32  
czy mój syn ma autyzm albo zespół Aspergera??
Witam, jestem ojcem trzylatka,który od września zaczął chodzić do przedszkola. Chłopak normalnie mówi,zna literki, cyferki, zaczyna już czytać krótkie wyrazy oraz dodawać i odejmować na małych liczbach, niby wszystko jest normalnie....Jednak w przedszkolu moje dziecko zamyka się w sobie, w swoim świecie, szuka miejsca gdzieś poza grupą dzieci, bawi się sam, unika dzieci, ignoruje przedszkolanki, wczoraj żona była na konsultacjach w przedszkolu i pani zasugerowała, że może mieć autyzm i że powinniśmy go zbadać. Dziwnie się poczuliśmy, z jednej strony rzeczywiście ma kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, ale ze starszymi dziećmi się bawi..
wyślij odpowiedź


Autor: Ania 24.10.2009 21:06  
Odp:czy mój syn ma autyzm albo zespół Aspergera??
Dziwi mnie taka opinia po tak krótkim pobycie w przedszkolu. Wiadomo, że dzieci w okresie aklimatyzowania się w nowym miejscu różnie reagują. W razie watpliwości radziłabym się przejść do psychologa dziecięcego - w najbliższej poradni psychologiczno - pedagogicznej; zawsze warto.
wyślij odpowiedź

Autor: SYLWIA!!! 25.10.2009 14:39  
Odp:czy mój syn ma autyzm albo zespół Aspergera??
Dla świętego spokoju niech pan znajdzie w internecie jakieś wiadomości na temat tej choroby,i będzie wiadomo czy jest powód do niepokoju.A spotkanie z psychologiem nic pana nie kosztuje.To w końcu pana syn i musi pan zrobić wszystko żeby wykluczyć tą chorobę.Mi się wydaje że syn jest trochę bardziej rozwinięty intelektualnie co do swoich rówieśników,i ma problem z komunikacją.Proszę dać mu trochę czas na zaklimatyzowanie się i dożo z nim rozmawiać oraz zachęcać do zabawy z innymi dziećmi.POWODZENIA.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  #   #####  #####  ##### 
 ##  #   # #   # #   # 
 # #  #    #   # #   # 
  #  ######  #####  ###### 
  #  #   # #   #    # 
  #  #   # #   # #   # 
 #####  #####  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp