MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > problem z leżakowaniem
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: iza 15.09.2009 16:41  
problem z leżakowaniem
Moja 3 letnia córcia właśnie zaczęła przygodę z przedszkolem.No i zaczęły się problemy.Płacz tęsknota za mamą.Chcąc dziecko powolutku przyzwyczajać zaczęłam je odpierać przed leżakowaniem.No i pewnie tu zrobiłam błąd.Przynajmniej tak mi się wydaje.Po obiadku dziecko widząc rozkładające łóżeczka zaczyna płakać.Nie wiem czy myśli że tam zostaje że nie przyjdę po nią ,chociaż tłumaczymy jej że to tylko odpoczynek.Powiem szczerze że sama się troszkę tym wszystkim przeraziłam.Odbierając dziecko któregoś dnia usłyszałam od wychowawczyni że ona sama nie wyobraża sobie jak to będzie bo ona widząc te łóżeczka tak płacze że nie da się jej w żaden sposób uspokoić.Myślałam że to panie pomagają w tym wszystkim żeby zachęcić i pomóc nam wszystkim a ja jestem przerażona .Co mam robić? kłaść ja i czekać co będzie czy poczekać jeszcze troszkę? proszę o pomoc
wyślij odpowiedź

Autor: Aga0211 22.09.2009 15:14  
Leżakowanie
Moja córeczka też od września zaczęła uczęszczać do przedszkola. Samo przedszkole bardzo jej się podoba, ale problemem jest leżakowanie. Już ponad rok nie sypia w dzień i ma bardzo duży stres że w przedszkolu jest do tego zmuszana. W tej chwili staram się znależć jakieś opinie lekarskie na temat tych drzemek,że nie są one dla wszystkich wskazane, każde dziecko ma przecież inny temperement i nie wszystkie potrzebują snu. Chcę iść do dyrektora przedszkola i porozmawiać na ten temat.W wielu przedszkolach odchodzi się już powoli od leżakowania, dzieci mają wybór. Niestety nie wszędzie.Może u Pani jest podobny problem, że dziecko nie boi się przedszkola tylko broni się przed tym, czego nie lubi.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    #####  
   #          #  #     #  #     # 
   #    #     #  #     #  #     #