MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Moczenie w czasie leżakowania
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ewa 30.01.2007 23:28  
Moczenie w czasie leżakowania
Mój Pawełek we wrześniu skończył 3 lata i poszedł do przedszkola ;nie był tym zachwycony,ale brat w grupie starszaków jakoś go przekonał. Pawełek często chorował i zmuszona byłam zostawiać z nim w domu.Po każdym powrocie "pochorobowym" do przedszkola Paweł moczył pościel w czasie leżakowania. Trwało to trzy ,cztery dni i samo przechodziło. Dodam, że pieluchy nie używa od 2 roku życia i nie pamiętam kiedy miał taki przypadek w domu.Od ostatnich dwóch tygodni codziennie zabieram pościel do prania, Paweł systematycznie sika w czasie leżakowania. W przedszkolu z toalety korzysta samodzielnie,jest pilnowany przez dwie wychowawczynie, ponoć sika przed spaniem , nawet jest wybudzany, żeby się załatwił, mimo to obojetnie czy śpi pół godziny,czy dłużej- pościel jest do wymiany. Prośba, grożba nic nie pomaga, jest mu wstyd-widzę to po jego minie .Nie mam już pomysłu.Może ktoś ma już sprawdzoną receptę i dobrą radę.
Pozdrawiam mamy przedszkolaków.
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 03.02.2007 18:29  
Odp:Moczenie w czasie leżakowania
Sądzę. że problem sikania ma podłoże emocjonalne wynikające ze stresu. Nie wiemy co tak naprawdę dzieje się w główce dziecka kiedy musi iść spać, nie w domu, lecz w przedszkolu. Z doświadczenia wiemy, że dzieci bardzo to przeżywają. Tłumaczenie i przekonywanie nic tutaj nie da. One podświadomie obawiają się rozstania z mamą bowiem zawsze usypiają kiedy ona jest przy nim.
To minie. U każde dziecko inne są objawy tego samego źródła stresu.
Czy nie prościej na ten okres przekonać synka aby zakładał pampersa. Zniknie też dodatkowy stres po zbudzeniu kiedy wszyscy lamentują że znowu się zmoczył. TO NIE JEST JEGO WINA!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######  ####### 
 #     #  #     #  #        #    #  
       #        #  #            #   
  #####    #####   ######      #    
 #              #        #    #     
 #        #     #  #     #    #