MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Jak ją ochronić...?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Anna 11.06.2009 09:22  
Jak ją ochronić...?
Witam wszystkie mamy i tatusiów.Mam problem, z którym sama nie potrafię sobie poradzić.Mieszkamy z mężem i córką we Włoszech i tutaj też prowadzamy małą do przedszkola.Od samego początku córka miała problemy poniewaz nie znała w ogóle języka, panie nie zwracała na nią uwagi, dzieci nie chciały się z nią bawic.Odsunęła się od wszystkich zawsze bawiła się sama gdzieś obok grupy.Panie nie pomagały.I tak jest do dziś chociaż córka nawiązała kontakt z niektórymi dziećmi.A przede wszystkim z jedna dziewczynką, która potrafi moją uderzyć.I tutaj leży problem.Inne dzieci też ją biły, a ona nie potrafi się obronic, nie odda bo mówi, że pani na nią będzie krzyczeć, nie poskarży bo nie zna na tyle języka , więc płacze i zamyka się w sobie.W domu jest ok bawi się ładnie jest uśmiechnięta, ale po kilku dniach w przedszkolu znów mówi, że ktoś ją uderzył.Co mam robić?Panie w przedszkolu a szczególnie jedna jest jakoś uprzedzona do mojej córci a to jest wrażliwe dziecko które właśnie jej wparcia potrzebuje.Jak pomóc dziecku być bardziej otwartym i odważnym?Pomocy!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata -nauczycielka przedszkola 11.06.2009 17:44  
Do Anny
Traktowanie Pani córki jest przejawem dyskryminacji.Okropnie to wszystko brzmi co Pani napisała, mała musi się naprawdę męczyć i może ta cała sytuacja źle wpłynąć na jej rozwój.Nie wiem co sądzić o tych kobietach, które podobno nazywają się nauczycielkami. Zamiast pomóc dziecku znaleźć się w nowym miejscu wyciągnąć pomocną dłoń one niestety traktują Pani córkę jak jakieś zło.Gdyby chciały to mogły nastawić przyjaźnie inne dzieci do córki nawet w jakiś sposób nagradzać za opiekę i wspólną zabawę z nią.Pisze Pani ,ze szczególnie jedna nauczycielka uwzięła się na małą a czy też nie jest tak,ze pozwala dzieciom bić córeczką, może udaje,że nie widzi.Na pewno jest tam jakiś zwierzchnik komu można się poskarżyć, ale jest też druga strona czy nie będą się mścić. Na pewno Pani już z nimi rozmawiała, ale może proszę jeszcze spróbować poprosić o szczególne zwrócenie uwagi na córkę, chociażby jeżeli chodzi o bicie małej przez inne dzieci przecież jest to niedopuszczalne.W ostateczności pozostaje rozmowa z osobą odpowiedzialną za tą instytucję.Pani Annno a nie ma możliwości przeniesienia dziecka do innego przedszkola?.Może w innej placówce trafi Pani na ludzkie osoby i na prawdziwe nauczycielki.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 12.06.2009 18:26  
Jak ją ochronic...?
Dziękuję za odpowiedź.Niestety mieszkamy w maleńkiej miejscowości gdzie jest jeszcze jedno przedszkole, ale prywatne, a co za tym idzie bardzo drogie.Nie mam prawa jazdy żeby móc córkę wozić do przedszkola w innej miejscowości więc pozostaje nadzieja, że coś jednak się zmieni.Albo córka się zacznie bronić albo dzieci dadzą jej spokój.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####    #####  
 #     #  #        #     #  #     # 
       #  #        #        #     # 
  #####   ######   ######    #####  
       #        #  #     #  #     # 
 #     #  #     #  #     #  #     #