MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > haracz w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Adaś 07.06.2009 11:27  
haracz w przedszkolu
Witam, mój 5-letni sym przyszedł z przedszkola i zaczął szukać skarbonkę, twierdząc że musi ją zabrać do przedszkola. Na pytanie po co mu skarbonka w przedszkolu odpowiedział, że jeden z chłopców w grupie potrzebuje 100 zł na nową zabawkę i jak mój syn nie przyniesie, to zostanie pobity, a jest to chłopak agresywny sprawiający w przedszkolu kłopoty. Było już wiele skarg, ale dyrekcja nic z tym nie robi. A to, to chyba nazywa się chyba wyłudzeniem haraczu w przedszkolu. Nie chcę robić, awantury, ale w jaki sposób logicznie postąpić? Bo sprawa jest delikatna.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 07.06.2009 15:11  
odp. haracz
Wytłumaczyc synowi do czego "służą" pieniądze, jaki jest sens ich zbierania, zaproponowac by takie transakcje konsultował z rodzicami oraz zapewnic, że nikt go nie może bic i ZAWSZE gdy ktoś to zrobi/będzie chciał zrobic, ma Wam powiedziec.
A jutro z samego rana porozmawiac z nauczycielką! Skoro coś takiego dzieje się w przedszkolu, kiedy dzieci są pod opieką pani to ona powinna o tym wiedziec i zareagowac!
Mam nadzieję, że taka rozmowa coś da, bo jak nie to do dyrektorki, ewentualnie do rodziców chłopca. Zostaje jeszcze pewnie droga prawna, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. To dopiero 5-latki i pewnie można taką sprawę wyjaśnic.
Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 07.06.2009 16:35  
Przede wszystkim zapewnić dziecku bezpieczeństwo i doprowadzić do ukarania agresora.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #         #####    #####  
  #   #   #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   ######    ###### 
 #     #  #######  #     #        # 
  #   #        #   #     #  #     #