MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > pomocy!!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: justyna olas 05.06.2009 10:21  
pomocy!!!
hej jestem Justyna mam problem z synkiem on jest wcześniakiem takim parwdziwym urodził się na początku 7-mego miesiąca ...mam taki problem on nie chce się załatwiać na nocniku a ni nie chce mówić co ja mam robić? tym bardziej że mam drogie dziecko w drodze a mam dość przewijania go co chwile chciała bym bardzo by załatwiał się już na nocnik próbowałam wszystkiego i nic pomocy!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 05.06.2009 22:59  
Odp:pomocy!!!
no cóż........nigdy nic na siłę, to co ty chcesz często nie jest ważne dla twojego dziecka. Ja tez bardzo chciałabym aby syn jeździł rowerkiem juz na dwóch kółkach a nie na czterech - ale cóż zrobie jak on nie chce za żadne skarby ? Niektóre dzieci mają zastój i koniec, przychodzi jednak czas w którym chcą zmienic swoje przyzwyczajenia. Mój syn nie tolerował nocnika za żadne skarby. W końcu OLAŁAM ten głupi przedmiot i zaczęłam myśleć jak małe dziecko które chce być takim jak mama i tata. Kupiłam nakładkę na ubikację i stołeczek pod nogi. Puściłam małego na majtkach ( latem jak było ciepło ) - skończyłam z pampersami. Syn sikał i robił kupe normalnie, czasami podleciał koło WC ale nie zdążył, jednak za każdym razem leciałam z nim na ubikację nawet jak miał obsikane majtki. Na trzeci dzień zapamiętał że zimno mu w jajka jak sie zesika i zaczął wołać. Problem się skończył, parę numerów się oczywiście jeszcze zdarzyło ale to były przypadki.pampersa zakładałam tylko na noc przez około pół roku i znów system spania bez a pod tyłek cerata. Latanie w nocy co 4 godziny na kibelek i co noc coraz mniejszew odstępy. Nie powiem - nie było łatwo ale........wszystko trzeba przeżyć. Moje 3 dni nauki w majtkach rozpoczęłam jak mały miał 3 lata i miał iśc do przedszkola. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: miwues 06.06.2009 07:56  
Nie piszesz, ile syn ma lat, pięć, dziesięć, piętnaście? W tym wieku to chyba nikt nie chciałby się załatwiać na nocnik. ;-)
wyślij odpowiedź

Autor: M jak Mama 07.06.2009 09:51  
odpieluszkowywanie
Justyno-to że masz drugie dziecko w drodze nie znaczy, ze Twój pierwszy maluch od razu z dnia na dzień stanie sie dużym i samodzielnym dzieckiem... nie ma nic od razu... własnie ucze sikania na nocniczek mojego 2letniego synka... cięzko idzie na razie ale są efekty. Przede wszystkim zrezygnowałam z pampersów i mały biega w samych rajstopkach po domu, ewentualnie podkładam mu pieluszke tetrową, często sadzam na nocniczek i w tym czasie go zabawiam, czytam ksiązeczki np. Nie chce zeby mu sie siedzenie na nocniku z nudą kojarzyło... siada chetnie, ma problem tylko z rozluźnieniem;). Jak mu sie uda zrobic bije mu brawo, wynosimy razem zawartość do dużego sedesu i pozwalam mu wode spuscic co lubi najbardziej:) codziennie mam góry prania ale synek sie po woli uczy, wie już co to mokro i że siku na nocnik sie robi... na noc i spacer pampersy zakładam. wiem, ze nic nie ma od razu, trzeba sie uzbroic w cierpliwość... nie mozesz sie stresowac i działać na siłe bo to odwrotny skutek przynosi.
Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: nana25 22.06.2009 12:20  
siusianie
witajcie mamusie;}
ja mam podobny problem zresztą chyba każdej z nas ma w pewnym okresie zycia ma te same problemy hihihihihi.mój maluch ma 1,5roku,po obserwacji synka widze że jest na tyle rozwinięty że rozumie doskonale kiedy robi siusiu w pamperka,bo pokazuje paluszkiem i mówi sisi,więc zaczełam wysadzać mojego uparciucha i tu klopsik;}domiś robi siusiu wszędzie tylko nie na nocnik.potrafi siedzieć dłuższą chwile,zajmując się zabawkami albo po prostu hihotając ze mną,po jakimś czasie denerwuje się i wtedy myśle że moze na prawde mu się nie chce siusiu lub że usiądziemy za chwile,mały z usmiechem podciaga rajstopy i ucieka sikając po nogach,ręce opadają ale co zrobić to chyba normalne że trudno przejśc dziecku w nowy etap,ale nadal mam nadzieje że w to lato uda nam się siusiać na nocniczek.
powodzenia życze i ogromu cierpliwości
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 26.06.2009 00:31  
uczymy korzystac z toalety
Drodzy rodzie!
Dzieciaki maja zdolność kojarzenia odczuwanego napięcia mięśniowego z tym, że bedzie siusiu albo kupka około 18 m-ca życia, czasami pierwsze oznaki "zauważania" przez malucha,że coś sie dzieje w pieluszce mogą pojawiać się koło 15 m-ca, ale rzadziej. Bezpiecznym okresem do "przymiezania sie" do treningu czystości jest 18- m-cy. Dzieci najczęsciej same to już wówczas sygnalizują, czyli "naprężają" się, pokazuja na pieluszki, "wierca się" albo chowają. Jeśli to się dzieje kolo 15 m-ca to mozna podjąc pierwsze proby. Dziecko nie powinno dostawac na nocniku zabawek ani miec czytanych ksiazeczeko bo to bardzo wydłuzy nauke. Dla dziecka nocnik stanie sie m-cem zabawy i spedzania czasutak jak dywan albo kanapa w pokoju, a nie wyprożniania sie. Jesli obserwujemy ktorys z sygnalow oznaczajacych, ze pieluszka sie zapelni idziemy na nocniczek. Najlepiej jesli nocniczek jest w łazience, nie tylko ze względów higienicznych, ale tez racjonalnych, nikt z nas dorosłych w pokojach tego nie robi. Na nocniczku siedzimy 2,3 minutki i schodzimy chyba, że produkcja rzeczywiscie trwa. Bijemy wielkie brawa i cieszymy sie gdy coś w nocniczku jest ogromnie. Nie chwalimy dziecka sa samo siadanie na nocnik, to juz dla malucha zbyt łatwe :) Nagroda ze spuszczaniem wody też super jesli dziecku sie podoba :)
Pozdrawiam serdecznie
wyślij odpowiedź

Autor: M jak Mama 26.06.2009 11:30  
Do Kasi
Dziękujemy za rady Kasiu:)U nas edukacja przyniosła duze efekty.Mój synek juz sika na nocniczek:):):)Oczywiscie zdarzają sie wpadki jeszcze jak zapomni ale posadzony w pore na nocnik robi siku szybciutko... jeszcze tylko z kupką cieżko idzie ale wierze, ze sie przekona:)

Pozdrawiam wszystkich "walczących" z odpieluszkowywaniem rodziców. Na pewno trzeba do tego cierpliwosci, cierpliwosci i jeszcze raz cierpliwości...
wyślij odpowiedź

Autor: wioleta kula 21.06.2011 12:17  
mama Wiola
mój synek skończy w pazdzierniku 3 latka. Jestem w 9 miesiącu ciąży i mój synek widzę że chce mnie obciążyć przewijaniem go . Ale gdy już siedzi na nocniczku woła że to bobo i zaczyna płakać, w tedy razem z mężem mówimy Maksiowi że nocniczek gra bo się cieszy że dostał ama i już nie jest głodny. Zazwyczaj w tedy jest cisza ale tylko na moment . Jak schodzi z nocniczka jest na nas obrażony. Moje dziecko traktuję nocnik jak zabawkę ja go nie sadzam na siłę bo raz dałam małego na nocnik jak widziałam że idzie kupka , no i zrobiłam straszny błąd bo mały nie robił mi za to kupki przez 2 dni. mam wrażenie że moje dziecko chce a nie może nauczyć się siadania na nocniczek czy kibelek a ja nie wiem jak mogę mu pomóc . Na razie jak idziemy na dwór to zakładam mu tylko majteczki ale widzę że to także nie skutkuje czy powinnam dać małemu spokój ???
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 21.06.2011 15:48  
mama Julki
Moja córka ma 3 lata,nie mam problemu z pieluchami,ma na sedesie nakładke i sama wie kiedy iść,tylko w nocy zakładam pieluszkę,bo zdaży się jak na wieczór dużo wypije.Dużo cierpliwości,często pytałam się czy chce siusiu,a na nocnik zaczęłam jak miała 6 miesięcy,przy nocniku książki i przegladała.Majteczki zaczęłam latem miała 1,5 roku,ale było mokro w majtach i na podłodze.2latka miała kiedy nauczyła się wołac,i w tym czasie za nożki trzymałam i na dworzu zrobiła tym sposobem też trzeba nauczyć.Ale nim opanuje nauke czystości trochę to potrwa,jeszcze dziś czsami majtki są mokre,bo przez zabawe nie wytrzyma.Pozdrawiam i pozytywnych efektów oraz cierpliwości życzę Wam kochane mamy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #    #            #    #     # 
   #    ######      #      ###### 
   #    #     #    #            # 
   #    #     #    #      #     #