MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > PROBLEM I ZAPYTANIE, POMÓŻCIE!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Natalia Horoszczak 01.06.2009 11:43  
PROBLEM I ZAPYTANIE, POMÓŻCIE!!

Witam, piszę w sumie w sprawie mojej cioci. I wierzę że mi pomożecie :) Więc sprawa przedstawia się tak: 2,5 letni Dawid rok temu nie dostał się do przedszkola ale był na liście rezerwowej jako 2. Lista miała zapewniać pierwszeństwo przyjęcia w kolejnym roku naboru do przedszkola. Minął ten czas odbył się kolejny nabór i dziecko się nie dostało do przedszkola nawet na listę rezerwowych. Nadmieniam że nie podano przyczyny z jakiej dziecka nie przyjęto. Na 25 miejsc w przedszkolu gminnym 15 jest zapełnionych przez dzieci z miejscowości z której pochodzi Pani Dyrektor przedszkola. Dawid (dziecko o którym mowa) spełnia wszystkie kryteria dotyczące samoobsługi- sam je, sam się ubiera, rozmawia bardzo dobrze- wręcz nawija jak kataryneczka :) jest towarzyski, potrafi zająć się sam, nie ma problemów z pozostawaniem pod opieką osób obcych- czyli pani z przedszkola np. Uważam że Ciocia powinna się odwołać co do decyzji Pani dyrektor. Nie wiem tylko w jaki sposób i jakich argumentów użyć. Gmina składa się z 13 miejscowości, czyli średnio na każdą miejscowość powinno przypadać 2 miejsca, to jest takie myślenie zdroworozsądkowe, mały jest jedynym dzieckiem z miejscowości w której mieszka ciocia. Ciocia chce pisać w tej sprawie do wójta gminy, bo to on stoi nad przedszkolem. Jak myślicie co powinna zrobić?? Dziecko musi pójść do przedszkola by ciocia mogła pójść do pracy... (mają trudną sytuację finansową)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 01.06.2009 13:02  
Odp:PROBLEM I ZAPYTANIE, POMÓŻCIE!!
Złożyć skargę do Urzędu Gimny na niezgodne z prawem postępowanie rekrutacyjne, wyjaśnić co i jak, umotywować i przedstawić całą sytuację włącznie z sytuacją rodzinną. Potem napisać prośbę do Opieki Społecznej o pomoc w załatwieniu miejsca w przeczkolu z uwagi na .....i to samo co w poprzednim piśmie. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: xxx 15.07.2009 17:32  
Do mamy Agi
Mamo Ago pisze się przedszkole nie przeczkole
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 16.07.2009 08:37  
Odp:Do mamy Agi
wiem jak się pisze, ogólnie nie mam z tym problemów ale.........czasami wkradnie się mały błąd.....niestety są ludzie i taborety którzy tego nie przyjmują do wiadomości bo myślą,iż są nieomylni. Przykre
wyślij odpowiedź

Autor: ania suligowska 19.07.2009 18:19  
przedszkole
przeczytałam i po mojemu to nie wierzę że przez 2 lata ciocia nie znalazła dla dziecka miejsca w przedszkolu, oprócz tego że jest lista rezerwowa to przecież w każdym przedszkolu jest pula miejsc dla dzieci pochodzących z rodzic z trudną sytuacją materialną. No chyba że dziecko jest na coś chore lub z opóżnionym rozwojem a przedszkole nie jest dostosowane do przyjmowania takich dzieci i dlatego chłopiec nie jest przyjmowany.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 24.07.2009 09:01  
odwołanie - koniecznie
troszkę inna jest sytuacja w przedszkolach gminnych i (mając podobną sytuację w rodzinie) potrafię sobie wyobrazić, że przebicie się "zwykłym ludziom" i wejście w jakieś tak układy nie jest łatwe. Koniecznie!!!! walczyć o swoje - pisać gdzie się da: do wójta, proboszcza, mops - u, jakieś rady gminy. życzę powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: B 20.05.2010 22:55  
problem
Witam mam problem,mam 4 letniego synka który ostatnio bardzo sie poci i wypadają mu włosy jestem przerażona co mam robić
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #######  #######   #####  
  #   #   #        #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      #####  
 #     #        #    #      #     # 
  #   #   #     #    #      #     #