MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > WSZAWICA
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: aga ziomal 14.01.2007 19:31  
WSZAWICA
WITAM! MAM PYTANIE,CZY JAK W PRZEDSZKOLU POJAWIŁY SIĘ WSZY TO POWINNO SIE ZAMKNAC NA JAKIS CZAS PRZEDSZKOLE? CZY TO ZALEZY OD ROZMIARU EPIDEMII?
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 15.01.2007 19:32  
Odp:WSZAWICA
nie rozumiem... czy wszy pojawiły się w przedszkolu i trzeba dokonać dezynfekcji pomieszczeń (więc nalezy je zamknąć) czy pojawiły się na głowie jakiegoś dziecka???
z tego co wiem wszy nie żyją na przedmiotach martwych typu: ściana, podłoga, dywan, koc lecz na organizmach żywych (owłosionych częściach ciała) więc nie ma potrezby zamykać placówki tylko przetrzymać zawszawione dziecko w domu w celu wyleczenia go z choroby, przedszkole ma obowiązek poinformować rodziców o przypadku wystąpienia problemu w celu dokonanywania przez rodziców szczególnie dokładnej i codziennej kontroli głowy czy nie ma we włosach wszy i ze strony placówki tyle... pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Misia 19.01.2007 21:20  
Nie myślałam że w tych czasach i przy takiej dostępności do środków czystości mogą pojawić się w przedszkolu wszy. Będę musiała swoim dziewcznkom częściej przeglądać głowę. Dobrze że jest takie forum można uczulić się na pewne zagrożenia i poczytać o doświadczeniach innych.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 24.02.2007 20:06  
wszawica
jak leczyć wszawicę domowymi sposobami
wyślij odpowiedź

Autor: Zofia - epidemiolog 15.10.2007 10:42  
Driga pani Mado - przedszkolanko....
Z przerażeniem przeczytałam pani komentarz.... I w tej sytuacji już się nie dziwię dlaczego rodzice dzieci przedszkolnych notorycznie wprowadzani są w błąd! W istocie placówki nie należy ZAMYKAĆ, a pań nauczycielek nie należy traktować jak higienistek. Natomiast musi być rzetelna informacja i w razie stwierdzenia wszy u dzieci podjęte pewne kroki. Dziecko zawszone musi przebywać w domu do czasu całkowitego zwalczenia pasożytów (jednorazowa kuracja nie przynosi niestety efektu). Wszystkie koce, pluszaki, ręczniki,grzebienie itp przedmioty powinny być wyprane lub wydezynfekowane, a dywany dobrze wytrzepane... Wymaga to oczywiście dużego wysiłku ze strony personelu, co nie jest najczęściej mile widziane!!!!
MOJA RADA: Rodzice przedszkolaków!!! POWIADAMIAJCIE O TAKIM FAKCIE NAJBLIżSZE STACJE SANEPIDU - przestańcie się wstydzić.
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 15.10.2007 17:51  
pani Zofio
człowiek całe życie się uczy, nie jestem epidemiologiem, zawsze uczyłam się tak jak napisałam w poście, ale uczono mnie tylko o wszach głowowych, pani jest specjalistą - wie pani lepiej, dobrze że napisała pani ten komentarz dowiedziałam się czegoś nowego, dziekuję
wyślij odpowiedź

Autor: matka z Gorzowa 05.11.2007 22:55  
Pani Magdo
Moje córki w przedszkolu, też złapały wszy i ja razem z nimi.......... Więc rozpętałam własną krucjatę!!!! PRZESTAŁAM MILCZEĆ!!!! Zostawiłam dzieci na tydzień w domu-trudno. Wydałam prawie 100 złotych na preparaty ( to nie było miłe, bo mam napięty budżet domowy), codziennie prałam pościel i wszystko czego mogły dotykać ich główki i........... usiadłam do komputera!!! Pierwszy artykuł, który przeczytałam napisała Pani Marzena Pluta z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Tak szczęśliwie się złożyło, że ja też mieszkam w tym mieście. Zadzwoniłam i po dwóch dniach miałam okazję spotkać się z autorką tego materiału. Panie w SANEPIDZIE przyjęły mnie zupełnie "na poważnie", nie potraktowały jako "rozhisteryzowanej matki". Przygotowały mi ulotkę dla rodziców (o zgrozo, nie było gotowych) i wyraziły zgodę na przeprowadzenie w przedszkolu prelekcji dla rodziców i nauczycieli. Na drugi dzień miałam już przygotowany plakat do przedszkola z informacją o możliwości zarażenia się przez dziecko wszawicą, wydrukowane w pięciu egzemplarzach (w przedszkolu jest 5 grup) oświadczenie, że każdy rodzic wyraża zgodę na sprawdzanie czystości dziecka przez nauczyciela ( bez tej zgody panie nauczycielki nie mogą nic zrobić) i poszłam do pani dyrektor... Mimo obaw , spotkałam się z bardzo ciepłym przyjęciem , wszystko to co miałam zamiar zrobić- ZROBIŁAM. Pani dyrektor przedszkola odbiła na ksero ulotkę z SANEPIDU i na drugi dzień każde dziecko miało ją w swojej szafce w szatni... Nie doszło jeszcze na razie do spotkania z Panią Marzeną Plutą, ale mam nadzieję, że będzie to miało miejsce! PAMIĘTAJCIE RODZICE: Wszystko , co dzieje się w przedszkolach zależy głównie od Was!!!! Często dyrekcja i personel są bezsilni, a dobro naszych dzieci zależy od nas. To my musimy wymagać, bo to my płacimy.... A zawsze profilaktyka jest lepsza od leczenia...........
wyślij odpowiedź

Autor: dyr 24.02.2008 17:35  
Może zacznę od tego, że Magda nie jest nauczycielką przedszkola i może dlatego pisze takie durnowatości.Skąd wiem , iż nie jest? Żadna nauczycielka przedszkola nie napisze o sobie "przedszkolanka"..to pierwsza, właściwie nieistotna sprawa...Druga: dzieki bardzo p.Zofio skorzystam z Pani rady oraz matce z Gorzowa...Przeczytałam artykuł p.Pluty i inne, jutro odbiję na ksero i dam każdemu dziecku. Zrobimy porządek.Pani "matko z Gorzowa" dlaczego zdziwila sie Pani ,że dyr przedszkola przyjęła Panią życzliwie? Przecież tak sie składa, że dyr też zależy na waszych dzieciach. Ps; u nas za przedszkole sie nie płaci,a co do wymagań...to powinny dwie strony wymagać od siebie...umiejętności współpracy, kultury i tolerancji. Pozdrowienia . dyr
wyślij odpowiedź

Autor: basia dorn 21.07.2008 16:16  
wszawica
moja corka niechodzi do przedszkola ale i tak gdzies podlapala wszy znalazlam u niej 2 i odrazu zabilam kupilam tez w aptece srodek do mycia glowy my z mezem nie mamy nic narazieale moja corka ma dalej jaja znalazlam dzis 10 jaj ale czy one byly zywe to niewiemcomoge jeszcze zrobic zeby niebylo juz tych jaj prosze o pomoc!!dziekuje
wyślij odpowiedź

Autor: Jola Kowalska 03.09.2008 20:45  
wszawica
no tak, głowy bez zgody rodziców nauczyciel nie może obejrzeć, ale myć dziecko kiedy nie woła do toalety musi, zresztą, żeby zobaczyć wszy wystarczy się tylko nachylić nad dzieckiem i od razu można rozpoznać, nawet nie przeglądając głowy.
wyślij odpowiedź

Autor: EWA HURKOT 16.09.2008 19:36  
WSZAWICA
NO TAK DLACZEGO NAUCZYCIELKA W PRZEDSZKOLU NIE MOŻE BEZ ZGODY RODZICÓW SPRAWDZIć GŁOWY DZ. PRZECIEŻ JAK COŚ SIE DZIEJE TO TRZEBA REAGOWAć. JA JESTEM ZA TYM ABY NAUCZYCIELE SPRAWDZALI MIMO ZE JA SPRAWDZAM - WIDZE PODCZAS CZESANIA CODZIENNEGO. RODZICE PRZECIEZ TO MY PRZEDEWSZYSTKIM MUSIMY PAMIĘTA O HIGIENIE I CZYSTOŚCI NASZYCH DZIECI.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa - rodzic 16.09.2008 19:43  
WSZAWICA
na początek pomyliłam adres mejlowy wiec piszcie na ten przy tej wiadomości !!!
powiedzcie co w talkim wypadku zrobiĆ jezli rodzic nadal przyprowadza dziecko z wszami i twierdzi ze to uczulenie i nauczycielka wpuszcza do sali poniewaz rodzic tego dziecka robią awantury . czy jest jakieŚ prawo aby to skończyĆ??
wyślij odpowiedź

Autor: Darek Sękowski 12.10.2008 14:40  
WSZAWICA
Witam. Jestem wychowawcą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Nasi wychowankowie pochodzą przeważnie z rodzin zaniedbanych, niewydolnych, gdzie higiena nie jest sprawą priorytetową. Stąd problem wszawicy dotyka nas regularnie co dwa miesiące. Rzeczywiście jesteśmy bezradni w przypadku odmowy przyjęcia dziecka z wszami. Możemy jednak i powinniśmy reagować natychmiast. Przecież w placówkach wychowawczych (myślę, że też w przedszkolach) są panie pielęgniarki, które mogą dokonać przeglądu higienicznego. Niestety w przypadku stwierdzenia problemu jego rozwiązanie leży często w naszej gestii (zakup szamponów).
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 19.10.2008 14:29  
WSZAWICA
W placówkach, które borykają się z tego typu problemami, a rodzice lekceważą problem, proponuję powołać się na:

USTAWA z dnia 6 września 2001 r.o chorobach zakaźnych i zakażeniach. (Dz. U. z dnia 31 października 2001 r.)
Rozdział 3

Postępowanie w przypadku podejrzenia lub rozpoznania choroby zakaźnej lub zakażenia oraz w przypadku stwierdzenia zgonu z powodu choroby zakaźnej

Art. 20. 1. Lekarz lub felczer, który podejrzewa lub rozpoznaje chorobę zakaźną lub zakażenie, jest obowiązany pouczyć pacjenta, jego ustawowego przedstawiciela lub osobę sprawującą nad pacjentem faktyczną opiekę o środkach ostrożności zapobiegających przeniesieniu zakażenia na inne osoby oraz o obowiązku wynikającym z art. 7 ust. 2.

3. W przypadku podejrzenia zakażenia lub zachorowania na chorobę zakaźną, określoną w wykazie, o którym mowa w art. 3 ust. 1, lub rozpoznania takiej choroby lekarz lub felczer ma obowiązek zgłoszenia tego faktu, w ciągu 24 godzin, właściwemu ze względu na miejsce zachorowania powiatowemu (portowemu) inspektorowi sanitarnemu, z zastrzeżeniem ust. 4-6.

Art. 25. 1. W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia choroby zakaźnej lub zakażenia właściwy inspektor sanitarny, w przypadkach określonych w ustawie, w drodze decyzji administracyjnej, może nakazać poddanie się chorego lub podejrzanego o zachorowanie lub zakażenie badaniom, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 i 2, obowiązkowemu leczeniu, obowiązkowej hospitalizacji, izolacji, kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu.
2. W celu zapobieżenia szerzeniu się choroby zakaźnej powiatowy (portowy) inspektor sanitarny, w drodze decyzji administracyjnej, może:
1) nakazać podejrzanemu o chorobę zakaźną lub podejrzanemu o zakażenie wstrzymanie się od wykonywania pracy lub uczęszczania do przedszkoli, szkół i placówek działających w systemie oświaty oraz szkół wyższych,

ZAŁĄCZNIK Nr 1

WYKAZ CHORÓB ZAKAŹNYCH I ZAKAŻEŃ

65) wszawica,
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 21.01.2009 08:59  
wszawica
wczoraj byłam u fryzjera miałam styczność z dzieckiem które te chorobe ma jak wróciłam do domu przeglądnełam głowe własnej córce ale jest czysta. mam pytanie czy prawdą jest że wszawica na czystą głowe nie przechodzi? a tak pozatym powiadomiłam przedszkole o tym problemie bo dzieci z tego domu uczęszczaja z moja córka
wyślij odpowiedź

Autor: mama 11.06.2010 12:04  
mit
nieprawda ze na czysta głowe wsza nie przejdzie.wsza woli własnie czyste włosy od brudnych

własciwie nie mam pojecia skad sie biora wiem ze 10 dni temu zauwazyłam u córki wsze a raczej mase jaj

po kuracji rodzinnej zauwazyłam ze cała nasza 5 cos posiada w głowie (jaja)

chłopaki najpierw na 4 mm i czekamy na lato bo beda łysi

ja z włosów do pasa mam juz do ucha ,oczywiscie beda jeszcze krótsze bo mam geste włosy i moi chłopaki "nic nie widza "a mnie swedzi.

najgorzej z córka ,idzie po wakacjach do zerówki nie moge sciac włosów,wiec siedze i wyciagam jaja jak zauwaze .moja lala ma naprawde juz dosc

reakcja w szkole gdzie uczy sie syn była dziwna

nauczycielka stwierdziła ze porozmawia z pielegniarka i sprawdza głowy dzieciakom
to było w srode mamy piatek a głowy nie sa przejrzane

masakra ,zbagatelizowali sprawe bo przeciez zeby "były jaja to byłyby wszy a nie ma"

co dziwne juz dwoje uczniów oprócz mojego syna maja włosy wnet na zero i wytłumaczenia typu "bo goraco" mnie nie zadowala
co za zacofanie przeciez to jest dla dobra wszystkich a nie tylko bo mi sie wydaje
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka 18.07.2010 08:49  
wszy we włosach
masz wszy we włosach, napisz lub zadzwoń do agnieszki 515 713 026 przyjade wyczyszcze , szybko i sprawnie
wyślij odpowiedź

Autor: STOP Wszawicy! 17.08.2010 13:25  
wszawica u dzieci - gdzie i akie preparaty kupić?
W sieci pojawił się fajny i bardzo dobrze zaopatrzony sklep internetowy z preparatami przeciwko wszawicy: http://stop-wszawicy.pl (ponad 20 różnych środków na wszy!).

W przypadku pytań proszę o kontakt: 603 895 200

wyślij odpowiedź

Autor: Maria 18.11.2010 16:41  
Wszawica w przedszkolach w Bydgoszczy
Wszawica znów pojawiła się w przedszkolach w Bydgoszczy. Dyrktorzy zróbcie coś z tym problemem.
wyślij odpowiedź

Autor: hildegarda 22.11.2010 16:49  
Dyrektorka Hildegarda
My doradzamy golić dzieci na łyso i pocierać octem. Proszę mi wierzyć pozostaną dzieciom niezatarte wspomnienia do końca życia, będą miały co wnukom opowiadać
wyślij odpowiedź

Autor: M>K 23.11.2010 09:18  
do hidegarda
Chyba Panią pogięło???? pierwsze co powie Pani specjalista to nie golic na łyso bo to traume wywołuje tylko!!!! Jak mozna wypisywać takie głupoty na forum????

Wszawica jest była i bedzie, wystarczy ze do szkoły pzryjdzie jedno zarazone dziecko a potem izie jak po sznurku.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 21.12.2010 10:00  
obecne przepisy prawne
w obecnie obowiązujących przepisach prawnych, wszawica NIE ZNAJDUJE się w wykazie zakażeń i chorób zakaźnych.
wyślij odpowiedź

Autor: Jola 30.06.2011 14:18  
wszawica glowy
Moje dziecko również przyniosło z przedszkola wszy, myslalam, ze ten temat juz dawno nie jest aktualny, a jednak, na szczescie umycie glowy dziecka preparatem zwalczającym wszwice Harton pomogl
wyślij odpowiedź

Autor: paulina pajka 17.10.2011 16:02  
paskudne wszy
moja córka przyniosła ze szkoły wszy i gnidy w głowie aż sie roi ja z moim drugim dzieckiem zarazilismy się od córki czy mogę iść z tym do nauczyciela żeby zrobiono z tym pożądek bo pięlęgniarka w szkołach musi takie cos sprawdzac przedewszystkim włosy u dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: mama 29.10.2011 11:26  
wszawica a dredy
Tym bardziej trzeba uważać, jeżeli przedszkolanka nosi dredy na głowie. Bardzo łatwo zarazić się od któregoś z dzieci wszawicą a taka fryzura jest rajem dla wesz. Ponadto pani przedszkolanka na pewno tak łatwo nie zrobi porządku ze wszami, bo z dredów raczej ich nie wyczesze, będzie musiała obciąć włosy, a na pewno będzie jej szkoda... A co za tym idzie, będzie zarażać dzieci ...
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 29.10.2011 19:44  
Odp:paskudne wszy
Pielęgniarka nie ma prawa,bez zgody rodzica,sprawdzać dzieciom głów.Wg.mnie powinna mieć takie prawo "z urzędu" i bez pytania o jakąkolwiek zgodę.
wyślij odpowiedź

Autor: iwona dudko 02.11.2011 15:20  
wszawica
Jestem zdesperowana.już 3 razy traktowałam głowę mojego dziecka preparatem przeciw wszom, zmieniałam pościel , prałam czapki i pluszaki,tydzień trzymałam w domu i ręcznie wybijałam wszy i gnidy...reszta rodziny jest czysta , ale też została potraktowana preparatem Prioderm -profilaktycznie. dziś u mojego dziecka znowu znalazłam to świństwo. Praktycznie moje działania są nieskuteczne.Proszę o adres strony lub sprawdzone konkretne wskazówki co powinnam w tej sytuacji zrobić. obcinanie włosów nie wchodzi w grę.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 02.11.2011 16:00  
Odp:wszawica
Znam ten "Ból",też walczyłam z wszami na długich włosach dziewczynki.Najpierw zastosowałam preparat "Sorra"(pomógł na krótko)następny preparat jaki zastosowałam to :"Pedicul Hermal"-zadziałał na tyle skutecznie,że zlikwidował nie tylko wszy,ale i ciemieniuchę.Po wytępieniu wszystkich zwierzaków i gnid,kurację powtarzałam kilkakrotnie !!! Jest też taki preparat,który tępi też gnidy(podobno nie trzeba ich wyczesywać-ja go nie używałam,ale widziałam jego reklamę z opisem):"HEDRIN" Powodzenia !
wyślij odpowiedź

Autor: Dzwoneczek 17.02.2012 16:59  
wszawica
Forumowiczki, moje dwa słowa w temacie:
- wszy były, są i będą (te niemiłe zwierzątka nie znikną mimo walki z nimi)
- wszami może zarazić się KAŻDY (nawet najbardziej wyhuhany maluch, ale też dorosła osoba - PRZECZYŚCIOCH!)
- jak dojdzie do zarażenia, to NIE PANIKOWAĆ, kupić dobry środek i zwalczyć wszy!
Środków jest duży wybór, jedne mniej inne bardziej skuteczne. Ja mogę z ręką na sercu polecić specyfik LINICIN, a to i ze względu na bardzo dobry efekt (likwiduje wszy + gdnidy), a też wygodne stosowanie (bierzesz takiego zarażonego delikwenta na 15 min do łazienki, nakładasz mu linicin na głowę, nic Ci nie śmierdzi, włosy dodatkowo się odżywiają i nasz "pacjent" po kwadransie wychodzi "bez towarzystwa"). Sprawdźcie parę przydtanych informacji o wszach tutaj www.nawszy.pl. I powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota33 25.02.2012 12:05  
wszawica
wielkie dzięki Dzwonoczek! moja córka już drugi rok z rzędu przyniosła wszy ze szkoły i aż mi się ciemno przed oczami zrobiło na wspomnienie batalii sprzed roku. aż mi się nie chciało wierzyć w te 15 minut, ale rzeczywiście, po gnidach po kwadransie ani śladu! ten grzebyczek, który dołączają do opakowania też bardzo fajny, obyło się bez płaczu, że chce wyszarpać latorośli wszystkie włosy :) +1 dla LINICON LOTION ode mnie!
wyślij odpowiedź

Autor: Andżel 14.06.2012 00:07  
Wszawica - rodzice zawszonego dziecka sprzeciwjają się badaniu
Co robić?

Rodzice zawszonego dziecka protestują przeciwko dyskryminacji ich dziecka - grożą Pani dyrektor sądem i łamaniu prawa. Wszawica nie jest już chorobą zakaźną od kilku lat.
Pomimo ostrzerzeń i odsyłania dziecka do domu - matka przyprowadza dziecko do przedszkola i żąda nad nim opieki jednocześnie nie zgadza się na badanie głowy dziecka.

Co robić w takiej sytuacji pod względem prawnym?
Czy są jakieś przepisy prawne określające, że tego typu zagrożenie może spowodować zagrożenie zdrowia innych dzieci?
Jak zargumentować tych rodziców, aby przestali przysyłać dziecko do przedszkola (lekki margines).
Co powinna zrobić Pani Dyrektor, co powinni zrobić rodzice innych dzieci, które obawiają się zzakażenia
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 14.06.2012 10:38  
Odp:Wszawica - rodzice zawszonego dziecka sprzeciwjają się badaniu
To przykre będzie także dla dziecka,ale dopóki głowa nie będzie czysta - NIE WPUSZCZAĆ DO PRZEDSZKOLA ! Trudno,jakaś kara dla rodziców musi być,jeżeli to nie pomoże -problem zgłosić Opiece społecznej i zagrozić matce,że dziecko zostanie skreślone z listy przedszkolaków."kuracja"odwszawiania trwa około tygodnia(z w zależności od natężenia)-tyle czasu dać matce na kurację,jeśli NIE,to skreślić dziecko z listy.Grozić sobie może sądem,a gdzie dbanie o czystość i higienę dziecka ? Wiem(niestety !) jak się tępi wszy u dziewczynki z długimi i gęstymi włosami.(przywiozła z wakacji jako"pamiątkę")
wyślij odpowiedź

Autor: mama 11.11.2012 15:22  
wszawica w 2012 roku???????????/
w katowicach w przedszkolu rowniez pojawily sie wszy,masakra,w tych czasach????????? nasze dziecko na szczescie nie zalapalo,ale to wina tez nauczycielek ze pozwalaja dziewczynkom glownie wymieniac sie opaskami,spinkami i bawic na wlasnych wlosach w fryzjerki.....
wyślij odpowiedź

Autor: Balbina 11.11.2012 15:30  
wszawica w 2012 roku???????????/
I jak zwykle wszystkiemu winne nauczycielki . A moze raczej rodzice brudasy. Droga mamo wszy potrafia skakać i nie koniecznie dziecko zaraża sie przez używanie wspólnych przyborów.Ludzie czemu tak nienawidzicie nauczycieli? Przedszkole się nie podoba to prosze sobie wziąc nianię.
wyślij odpowiedź

Autor: Et 19.11.2012 16:30  
Et
Mydło jest potrzebne i większa troska o dziecko.
wyślij odpowiedź

Autor: aginkaB 02.07.2013 23:42  
Nawet sanepid nie pomoże!!!
Moja córka z początkiem czerwca "przyszła" z wszami z przedszkola i pozarażała nimi swoje młodsze siostrzyczki. Oprócz jednej z córek pozostałe trzy mają długie i gęste włosy o które dbam i pielęgnuję- wyleczyliśmy je!!!! Dziś znów zauważyłam wszy u tej samej córki-krew mnie zalewa!!!! W ciągu miesiąca dwa razy!!!! Wiadomo które dziecko ma te wszy, nauczyciele zwracają rodzicom uwagę ale oni nic z tym nie robią. Zgłosiłam fakt dyrektorce która poinformowała wszystkich rodziców o wszawicy i tylko tyle....:/ Dzwoniłam do sanepidu ale oni też mają ręce związane mogą mi tylko współczuć i informują mnie że to nie jest choroba zakaźna-śmiechu warte!!! A jak któreś z dzieci ma jakąś chorobę którą można zarazić się poprzez krew to wsza jest idealny "przenośnikiem" choroby!!!! I co z tym fantem zrobić???????????????
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika 23.09.2013 09:49  
WSZAWICA
Hej widzę, że problem wszy od wielu lat jest niezmienny to zatrważające. Moja córka jakiś czas temu przyniosła wszy z przedszkola, w domu konsternacja nie wiadomo co robić, żeby nie zaraziła rodzeństwa i nas. Pani w przedszkolu powiedziała mi, że rodzice chwalą szampon Sora Forte podobno to jedyny specyfik na tego typu dolegliwości zarejestrowany jako lek. Kupiłam za nie całe 15 zł! i o na szczęście podziałało.
wyślij odpowiedź

Autor: jm 06.10.2013 02:12  
Szanowni Państwo,
Zmagaliśmy się tym problemem u dzieci kilka miesiecy. stosowalismy wiele drogich szamponow i innych specyfikow. bylo tak zle, ze wszy zaczely chodzic po nas i naszych intymnych czesciach ciala. poszla na to gora kasy a rozwianie jest banalnie proste.
1. poniewaz ciezko jest sie pozbyc tych wesz z owlosienia lonowego zastosowalem depilator w kremie i wysmarowalem sie tam tak, ze wszystko odpadlo wlacznie z tymi robalami.
2. u dzieci poniewaz wszy byly traktowane tymi cudownymi srodkami, przeszly z glowy na rzesy. i to byla najwieksza tragedia. wtedy zastosowalismy ocet! w stezeniu: 1 jednostka octu na 3 jednostki wody i wacikiem bardzo delikatnie przecieralismy rzesy kilka razy dziennie. ocet rozpuszcza chityne zywych osobnikow oraz gnid. po 2 tygodniach mielismy spokoj.
3. oczywiscie pranie ubran w temp powyzej 60 stopni.
reasumujac, wszy na glowie to bajka, mozna sobie z nimi poradzic w ciagu 2 dni. wystarczy polac glowe rozcienczonym octem, zawinac folia lub zalozych czepek na 30 minut. kuracje powtorzyc kilka razy i po problemie. kosz zaden a satysfakcja gwarantowana!
a najgorsze jest podejscie tych pind z aptek. jak im sie mowi o swim problemie to zaczynaja sie drapac po glowie jakby same juz sie mialy zarazic od samej rozmowy i odsylaja do lekarza.
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena Kubiak 13.10.2013 14:47  
wszawica
witam,u mojego syna w klasie panuje wszawica mimo mojej prośby aby dzieci miały sprawdzaną czystość głów i informowanie rodziców o problemie to Pan wychowawca twierdzi że jest takie prawo ,które zabrania mu informowania nas rodziców o wykrytej wszawicy w klasie.Proszę o pomoc co mam zrobić żeby Pan nauczyciel zaczął reagować na problem.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: magdalena 30.12.2014 12:01  
pomocy
Dzien dobry
Jakies 2 tygodnie temu zauwazylam u swojego dziecka wszy odrazu udalam sie do apteki i zakupilam roznego rodzaju szampony plyny i inne srodki na wszy mylam dziecku glowe i wyczesywalam po 4 godziny dzienie wlos po wlosku az w koncu pozbylam sie tego problemu. Gdy poinformowalam przedszkole ze panuje wszawica pani dyrektor powiedziala ze zajmie sie ta sprawa czelalam 3 dni na jej reakcje po czym okazalo sie ze zostawa zawieszona kartka z informacja ze znaleziono wszy u jednego dziecka. Kartka po 1 dniu zniknela. Wczoraj moje dziecko poszlo pierwszy raz do przedszkola i dzis rano znow zauwazylam u niej wszy. Pomozcie mi bo nie wiem co mam robic. Czy mozna gdzies to zglosic bo na dyrekcje przedszkola nie mozna liczyc.
wyślij odpowiedź

Autor: Beti 30.12.2014 18:28  
pomocy
Zgłoś to do sanepidu i zazmnacz,ze dyrekcja nie robi z tym nic.Wszystkie dzieci powinny miec sprawdzone głowy i wiadpmo by było kto jest nosicielem i zaraża a w takim wypadku wyjdzie na to,ze to twoje dziecko ma wszy. Musisz działać.
wyślij odpowiedź

Autor: 5689 28.02.2015 21:44  
wszawica w przedszkolu
Według przepisów - strasznie zacofanych - dyrekcja i nauczyciele nie mają możliwości sprawdzania głów przedszkolakom... nauczycielki mogą jedy nie poinformować rodziców, że "dziecko swędzi głowa i się po głowie drapie"... dziecko z wszami nie wolno też badać publicznie, czyli na forum grupy... dalej... dziecko z wszami nie wolno izolować od nnych dzieci... i wreszcie co ZROBIĆ - konkrety:
. W przypadku uporczywego uchylania się rodziców lub opiekunów dziecka od działań mających na celu ochronę jego zdrowia i dbałości o higienę, dyrektor szkoły zawiadamia pomoc społeczną. Brak działań rodziców może bowiem rodzić podejrzenie o zaniedbywanie przez nich dziecka, a w pewnych przypadkach, podejrzenie o nadużycia popełniane wobec dziecka w jego środowisku domowym. Z tego względu, brak współpracy z rodzicami nie może być przez władze szkolne lekceważony. W sytuacji, kiedy rodzice lub opiekunowie nie mogą lub nie są w stanie sprostać zadaniu sprawowania opieki nad dzieckiem w sposób, który chroni jego dobro - niezbędne jest udzielenie tej rodzinie pomocy opiekuńczo-wychowawczej w trybie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 115, poz. 728 z późn. zm.)
pozdrawiam - nauczycielka
wyślij odpowiedź

Autor: Micha 01.02.2016 20:56  
wszawica
wszy to jakas masakra. Moje dzieci też się zaraziły w szkole :/ na szczęście znalazłam stronę http://wszawica-sora.pl/ trochę poczytałam i zdecydowałam się na kurację sora z dimetikonem. Inne matki też polecały ten płyn no i fakt, zadziałał od razu
wyślij odpowiedź

Autor: berta55 11.02.2016 09:49  
Zaskoczył mnie pozytywnie Pedicul. Kupiłam to z polecenia znajomej. Aplikuje się na suche włosy na 10 minut, potem przeczesuje grzebykiem z zestawu. Na koniec trzeba umyć włosy. U mojego syna podziałało już za pierwszym podejściem. Fakt, że miał krótkie włosy. A ogólnie jeśli chodzi o wszawicę to dużo przydatnych tekstów na ten temat jest na stronie wszopedia.pl. Warto najpierw poznać swojego wroga, żeby wiedzieć jak z nim walczyć:) Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: miki666 01.03.2016 09:34  
preparat na wszy
Pozytywnie mnie zaskoczyło leczenie za pomocą Pedicul Hermal. To już nie były pierwsze wszy w naszej rodzinie, ale pierwszy raz udało się tak szybko pozbyć pasożyta. 10 minut i gotowe. Dużo zależy od długości włosów, ale przy krótkich to wystarczy nawet ¼ opakowania, żeby zadziałało. Lek jest w aptekach, można go też kupić online. Znalazłam go na stronie wszopedia.pl.
wyślij odpowiedź

Autor: vrrr 13.04.2016 15:39  
Dużo mitów funkcjonuje jeśli chodzi o wszy głowowe. Na pewno nie pojawiają się one w związku z brakiem higieny, a to ciągle wśród ludzi pokutuje takie przeświadczenie. Sporo informacji na temat wszawicy i leczenia jest na stronie wszopedia.pl. Na pewno bardzo ważna jest szybka reakcja, żeby się nie namnożyły.
wyślij odpowiedź

Autor: Halinka 14.04.2017 09:55  
wszy
No można sobie na różne sposoby teraz z wszami radzić, w sklepach jest dużo różnych preparatów. Ja kupowałam w tamtym miesiącu takie gumki jak Cichowsza. Ciekawe rozwiązanie, na pewno na plus że jest dyskretne. Dziecko się w szkole nie odróżnia niczym od innych rówieśników, córka ma za to na głowie ładne gumki we włosach które wyglądają identycznie jak normalne, ale mają specjalnie dobrane olejki które działają na wszy odstraszająco. Jak na razie działa.
wyślij odpowiedź

Autor: sara 26.05.2017 11:01  
Dobrym pomysłem w naszym wypadku było zainwestowanie w gumki Cichowsza Sanity przeciwko wszom. Wyglądają jak zwykłe gumki do włosów, ale mają w sobie naturalne olejki, aromaty, pachną trochę miętom, trochę lawendą – generalnie przyjemnie. I też są w fajnych kolorach niebieskim i różowym, także córka nie ma problemów z tym, żeby je nosić.
wyślij odpowiedź

Autor: olka 19.06.2017 10:37  
Tak w ramach prewencji to zawsze można użyć gumek do włosów Cichowsza. Spełniają tę samą rolę co zwykłe gumki, trzymają włosy, ale przy okazji mają w sobie nasączone specjalne aromaty które odstraszają wszy. Moja córka z tego korzystała przez jakiś czas i faktycznie żaden szkodnik się nie przyplątał, a dużo dzieci w tamtym okresie miało z pasożytami problem.
wyślij odpowiedź

Autor: saba 17.08.2017 09:42  
wszy
Naturalny skład mają na pewno gumki CICHOwSZA dobra alternatywa dla ciężkiej chemii która by mogła podrażniać skórę dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: Wero99 13.09.2017 12:13  
Trafionym pomysłem było kupienie córce gumek ochronnych CichoWsza, mocne są, nie pękały we włosach a akurat córa ma gruby włos.
wyślij odpowiedź

Autor: invis 13.10.2017 14:29  
wszy
Z gumek Cichowsza jestem póki co zadowolona, są bezpieczne dla dziecka, nie ma w nich ciężkiej chemii a tylko naturalne olejki na które wszy reagują i uciekają.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 27.10.2017 19:10  
Kasia
ja wolę jednak moją sprawdzoną metodę - spray ochronny hedrin. Jak dotąd mnie nie zawiódł, jestem zadowolona w pełni
wyślij odpowiedź

Autor: Rolka 01.11.2017 21:12  
wszawica
Ja z kolei trafiłam na spray Nitolic Prevent, który ma bardzo szybkie działanie, a skomponowany jest z naturalnych składników. Nie skleja więc włosów i można go bez obaw stosować, chociażby codziennie. Jest świetny, gdy w szkole, czy na wyjeździe jest ryzyko, że pojawi się problem z wszami. Warto mieć go zawsze w swojej domowej apteczce, szczególnie, że wystarczy, by dziecko przyniosło wszy ze szkoły, a problem na głowie może dotyczyć potem całej rodziny. Warto się więc odpowiednio chronić.
wyślij odpowiedź

Autor: sara 14.11.2017 15:11  
wszy
Dobre mam doświadczenia z gumkami Cichowsza córa ma je wpięte we włosy od paru tygodni i różne przypadki się w szkole zdarzały z wszami ale nie u nas, także jakaś ochrona jest.
wyślij odpowiedź

Autor: amanda 29.12.2017 15:27  
na wszy
Moja córka w tym roku poszła do przedszkola i niestety jak to bywa w takich miejscach złapała wszy od jakiegoś dziecka przyjaciółka poradziła mi abym kupiła Cichowszę i pomogło. 
wyślij odpowiedź

Autor: Karol 28.02.2018 14:33  
moja opinia
Przepisy ,które obowiązują w placówkach w zakresie reakcji na powyższe problemy są tak naprawdę antyspołeczne..cała procedura leczenia wszawicy spada na opiekunów natomiast instytucje nic nie mogą oprócz pogadanek i ulotek i to jest jakaś kpina . Moim zdaniem placówka w której stwierdzono wszawicę powinna być natychmiast zamknięta i podjęta obowiązkowej deratyzacji zaś każde dziecko przed powrotem np. do przedszkola winno być zbadane przez higienistkę w ustalonym w przedszkolu lub innej placówce terminie . Inaczej jest i będzie to to walka z wiatrakami !
wyślij odpowiedź

Autor: anielitta45 15.03.2018 17:44  
co na wszy
U mojej córki też w przedszkolu epidemia wszy, no ale co, kupiłam jej Seboradin Med, kurację którą polecono mi w aptece. Kompres i szampon, zastosowałam i z tego co widzę pozbyliśmy się tych insektów, ale nie wyślę jej przez najbliższy czas do placówki, niech się z tym uporają.
wyślij odpowiedź

Autor: kingaaa 02.07.2018 21:34  
wszy
Ja będę podpowiadała CichoWsza. Polska marka, tania ochrona przed wszami, bo takie opakowanie wystarcza na 2 miesiące stosowania.
wyślij odpowiedź

Autor: marzenaa 18.08.2018 09:06  
wszy
na wszelki wypadek kupilam corce CichoWsza jak jechala na oboz sportowy ostatnio i wrocila bez wszy. Moge polecic cos takiego w ramach ochrony
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Bursztyn 13.09.2018 12:20  
wszy
niestety, ale wszy pojawiają się często i ciężko je wytępić. osiadają na kurtach, czapkach, na siedzeniach w pociagach.
i niestety tutaj nie chodzi o czystość, bo dziecko, które codziennie myje głowe również może je złapać.
uwazam, ze w takim przedszkolu powiino byc to głosno powiedziane, ze panuje wszawica, tak aby uprac wszystkie czapki/rzeczy i wziac sie za leczenie.

zamkniecie przedszkola raczej nie wchodzi w grę.
wyślij odpowiedź

Autor: saraa 21.09.2018 13:28  
wszy
Świetna rzecz, korzystałam zCichowsza w roku szkolnym i też teraz podczas wakacji u dziecka. Wszy nie widziałyśmy na oczy :)
wyślij odpowiedź

Autor: beata 24.10.2018 15:22  
wszy
Córka nosi gumeczki Cichowsza już parę tygodni i sprawdza nam się ten sposób. Duża wygoda, przyjemny naturalny aromat, i trwałość.
wyślij odpowiedź

Autor: amanda 27.12.2018 15:33  
wszy
Tez polecam Cichowsza
wyślij odpowiedź

Autor: Dariena 19.01.2019 01:07  
Nitolic
U nas był problem, bo ewidentnie wszy w przedszkolu były, ale wszyscy na ten temat milczeli. Córka przyniosła do domu kilka razy, ja wyleczyłam, przeczekałyśmy trochę, wracała do przedszkola, kilka dni i znów wszy, no dramat. W końcu zapytałam w aptece co mogę zastosować w takiej sytuacji i wtedy kupiłam spray, który ma za zadanie odstraszać wszy - Pipi Nitolic Prevent Plus, kupiłam od razu większe opakowanie a i tak się okazało, że produkt jest MEGA wydajny.
wyślij odpowiedź

Autor: maja55 26.01.2019 18:25  
wszy
w tamtym roku mielimy niestety ten problem, kupiłam parasodise i szybko się pozbyliśmy problemu, ten śorodek może być stosowany nawet u astmatyków i opakowanie wystarczy dla całej rodziny w razizie potrzeby.
wyślij odpowiedź

Autor: dabb 30.01.2019 13:47  
wszy
Dużo mam poleca na forach CichoWsza więc dałam się przekonać i nie żałuję. Fakt, że początkowo miałam trochę obaw na ile takie gumki rzeczywiście będą w stanie zatrzymać wszy ale okazuje się że te olejki są na tyle dobrze skomponowane że póki co żadna wesz się do nas nie przyplątała.
wyślij odpowiedź

Autor: Emka 30.01.2019 22:37  
Parasidose
Dziewczyny, ja wiem, że to koszmar z wszawicą, ale działać trzeba szybko. Kupiłam Parasidose, który już w piętnaście minut pozwala się pozbyć wszy i gnid, póki co spokój, mam nadzieję, że już zupełnie.
wyślij odpowiedź

Autor: Gaja 28.02.2019 17:50  
poproszę opinię
Szczerze mówiąc to tego nie znam. W jakiej postaci ten preparat? Nie zaszkodzi u młodszego dziecka? Moja córcia ma 4 latka.
wyślij odpowiedź

Autor: Toria 21.03.2019 23:37  
:)
Jeśli chodzi o Parasidose, możesz bez obaw stosować - bo już nawet u 3 miesięcznego dziecka można:) Jest w formie szamponu, więc bardzo wygodnie:)
wyślij odpowiedź

Autor: Rabia 22.03.2019 21:08  
Pipi Nitolic Prevent Plus
Jasne, fajnie, trzeba się pozbyć problemu z głowy, ale tak jak zostało wyżej już wspomniane - pamiętajcie o zabezpieczeniu przed ponownym atakiem wszawicy. Spray Nitolic Prevent Plus naprawdę fajnie się sprawdza. U nas odkąd go stosujemy jest spokój:)
wyślij odpowiedź

Autor: Dariana 04.09.2019 01:32  
pipi
Rany, co ja przeżyłam. Już założyłam, że moja walka z wszami u córki, to walka z wiatrakami. Wiosną córka co chwilę przynosiła wszy ze szkoły, w końcu kupiłam Pipi Nitolic, w sprayu i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Teraz co jakiś czas używamy tego wspomnianego wyżej preparatu, chroniącego przed ponownym atakiem wszawicy, też z tej samej firmy.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia Kobiels 07.09.2019 01:31  
Nitolic
Też uważam Nitolic za dobry sposób na zwalczanie wszy i gnid zwłaszcza u dzieci z wrażliwa skórą. Chce jednak zwrócić uwagę na to, że w zestawie z preparatem Nitolic jest notatnik do spisania osób, które miały kontakt z naszym dzieckiem, żeby także u tych osób przeprowadzić leczenie, choćby nawet profilaktycznie. Tylko tak zniszczymy źródło ponownego zarażenia wszawicą.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######  #######   #####  
  ##    #        #    #   #     # 
 # #    #            #    #     # 
   #    ######      #      #####  
   #          #    #      #     # 
   #    #     #    #      #     #