MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > nieprzyjęty do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: beata 25.05.2009 08:59  
nieprzyjęty do przedszkola
otóż mam taki problem, mój synek 4 lata chodzi w tym roku do przedszkola, niedawno wypełniłam deklaracje o to aby chodził tam przez następny rok ku mojemu zdziwieniu oyrzymałam informację ze niestety od wrzesnia mój syn tam iść nie może bo ja nie pracuje i na jego miejsce przyjeto inne dzieci, chociaż na zebraniu zapewniano mnie że dzieci kture już chodzą do przedszkola beda na pewno przyjęte, bo nie można dziecku przerwać edukacji. a tu taki numer. prosze o poradę co mogę zrobic z tą sytuacją
wyślij odpowiedź

Autor: Beata-nauczycielka przedszkola 25.05.2009 17:00  
Nieprzyjęty do przedszkola
Nie ma chyba na to rady i nic tak naprawdę nie może Pani zrobić. Jedyna szansa to zdobycie zaświadczenia od lekarza,ze dziecko powinno uczęszczać do przedszkola a wtedy ma Pani pierwszeństwo. U mnie w przedszkolu rodzice przynoszą takie zaswiadczenia: gdy diecko ma wady wymowy, gdy słabo mówi, gdy jest nieśmiałe, gdy się gorzej rozwija, gdy jest lękliwe unika kontaktów z dziećmi, powodów tak naprawde jest wiele. Może coś będzie pasować do Pani dziecka proszę się zastanowić.
wyślij odpowiedź

Autor: beata 25.05.2009 21:00  
nieprzyjęty do przedszkola
dziekuję pani za odpowiedz. Mój syn rzeczywiście ma wadę wymowy. Od jakiego lekarza mogę uzyskaó takie zaświadczenię? Nie chce aby przestał chodzić do przedszkola tylko dlatego ze ja nie pracuje. Mam w domu roczne dziecko oprucz kacperka wiec nie mam jak podjąc pracy. a syn przez ten rok nawiązał przyjażnię z niektórymi dziecmi, chodził tam na angielski a teraz co? wolno go teraz stamtąd wyrzucić?
wyślij odpowiedź

Autor: Beata - nauczycielka przedszkola 26.05.2009 12:14  
Dzisiaj rozmawiałam z dyrektorką przedszkola w którym pracuję w sprawie Pani osoby. Tak, też tak uważa,ze musi Pani dostarczyć dyrektorce zaświadczenie od lekarza,że w przypadku Pani dziecka wskazane jest, a nawet jest to zalecenie,żeby uczęszczało do przedszkola, gdyż ma to np. wpływ na jego rozwój czy też jego mowę. Jest jeszcze inna możliwość może być to trudne a może akurat łatwe załatwić takie lewe zaświadczenie,że Pani podjęła pracę.Myślę,ze się uda. W naszym przedszkolu jeżeli dziecko uczęszczało do przedszkola a jego mama akurat nie ma pracy nie jest wypisywane, wiadomo dzisiaj pracy nie mamy jutro sytuacja może się zmienić a poza tym jak wytłumaczyć dziecku,ze nie będzie chodziło, przecież nie powiemy już cię tam nie chcą. Życzę powodzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: M jak Mama 26.05.2009 12:47  
do beaty
Pani beato ja również trzymam kciuki by znalazło sie jakieś rozwiązani i by synek Pani powrócił do przedszkola od września z innymi dziecmi:)proszę dać znać czy sie udało.
wyślij odpowiedź

Autor: beata 13.06.2009 13:15  
otóż muszę pochwalic tu wójta gminy w której mieszkam. Bardzo poważnie podszedł do mojej sprawy i jeszcze kilku rodziców których dzieci nie zostaly przyjęte do przedszkola z powodu rodziców niepracujących. Zrobił w tej sprawie wszystko co mógł i dzięki niemu zostanie utwożony trzeci oddział przedszkolny. Dostałam już odpowiedz pisemną ze przyjmą synka na drugi rok i następne 24 dzieci. tak więc brawa dla wójta
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #     # 
 #     #    #     #####    ###### 
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #