MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > 5 latek mówi dobrze tylko kiedy chce
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: kinga 06.05.2009 12:37  
5 latek mówi dobrze tylko kiedy chce
Witam,mój synek skończył 5 lat,problem polega na tym że dobrze mówi kiedy chce tz.np.gdy jesteśmy na wizycie u p.logopedy syn mówi poprawnie,a gdy wracamy do domu zaczyna znowu mówić "swojim" językiem.Niewiem co mam zrobić,ćwiczymy także w domu,co przynosi duze efekty,i jest super,ale za dwie trzy godziny znowu mówi po swojemu.Prosze o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 06.05.2009 15:20  
Odp:5 latek mówi dobrze tylko kiedy chce
Mam podobny problem i tez nie wiem co zrobic.Tylko ze u nas jest tak ze maly zapomina ze umie ładnie powiedziec, ale jak mu przypomnne to sie poprawia i tak w kolko...............
wyślij odpowiedź

Autor: kinga 06.05.2009 16:19  
Odp:Odp:5 latek mówi dobrze tylko kiedy chce
Tak zapominanie to tez specjalność mojego synka,co dziwne dotyczy tylko poprawnej wymowy.Jakoś wszystko inne zapamiętuje i nie ma z tym problemu.
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 06.05.2009 17:43  
odp. mówi dobrze, kiedy chce
Mój 4,5 synek mówi poprawnie, jak mu się chce. Logopedka stwierdziła, że wszystko jest w porządku, mowa rozwija się prawidłowo, narządy zbudowane i funkcjonują też dobrze.
Poprawiac albo udawac, że się nie rozumie co mały mówi. Szybko się "wycwani" i będzie mówił poprawnie.
Najważniejsze, że jest zdrowy.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 06.05.2009 22:03  
Odp:odp. mówi dobrze, kiedy chce
Tez tak myśle , że najważniejsze że dziecko zdrowe, dobrze slyszy itp. W koncu znudzi mu się że ciągle trzeba go poprawiać, w końcu nikt tego nie lubi :-) Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: kinga 07.05.2009 12:53  
Odp:Odp:odp. mówi dobrze, kiedy chce
Takie proste rozwiązania,są najlepsze,nie mogę tylko uwierzyć że sama na to nie wpadłam.Od wczoraj udaje,że go nie rozumiem,nie mówię mu że źle mówi,tylko że ja źle rozumiem.To był dla synka szok,np.przekręcił wczoraj słowo kanapka,to ja mu dałam kartkę,nie wiedział co się dzieje.A ja najspokojniej w świecie powiedziałam że myślałam ,że chodzi o kartkę.Zezłościł się bardzo i kazał mi zapamiętać że mu chodzi o KANAPKĘ.Byłam w szoku,powiedział prawidłowo :D
Cały wieczór miałam niezłą "zabawę" w złe słyszenie,bardzo to bulwersuje moje dziecko,nawet kazał mi iść do lekarza :)ale niesamowicie skutkuje,aż trudno uwierzyć. POZDRAWIAM
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #    #  
 #     #  # #          #      #   
 #     #    #     #####      #    
 #     #    #    #          #     
  #   #     #    #          #