MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Chcę spać z mężem!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka Dmitruk 04.05.2009 23:03  
Chcę spać z mężem!
Wiktorka ma 2,5 roku od 1,5 roku śpi z mężem ponieważ strasznie płakała w nocy. Dla świętego spokoju któreś z nas szło do niej i spało z nią już do rana . Teraz po prostu nie ma odwrotu ,tak sie przyzwyczaiła do obecności męża że mowy nie ma o samodzielnym przespaniu nocy.Jesteśmy bezradni i nie mamy pomysłu aby to zmienić POMOCY
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kotarska 05.05.2009 00:55  
odp
Pani Agnieszko, prosze zapytac czy ona wie czym rozni sie lozko dla dzieci od takiego dla doroslych. A nastepnie prosze powiedziec, ze ten madry czlowiek ktory wymyslil lozeczko dla dzieci, kierowal sie tym, ze dzieci jesli spia we wlasnym lozeczku, same, szybciej rosna.
Prosze tez kupic do pokoju dziewczynki odblaskowe zabawki, takie ktore swieca po zgaszeniu swiatla. Moga byc gwiazdki przyklejone na suficie.
Przed polozeniem dziewczynki w lozeczku prosze jej powiedziec:" Wiem, ze dla ciebie jest truno spac samej, i rozumie cie, wiec zrobimy taka probe: ja nastawie budzik aby za godzine dzwonil , jesli uda ci sie patrzac w sufit, nie krecac sie w lozku, nie zmieniajac pozycji , nie zasnac az do momentu, kiedy zegar zadzwoni, to bedzie znaczylo , ze musisz spac z tata"

Jesli w nocy sie obudzi, to prosze powtorzyc metode z budzikiem.

Zapewniam pania, ze jesli pani powie dziecku, aby nie spala przez godzine i miala , koniecznie , otwarte oczy, to ten przymus niespania sprawi ze dziecko zasnie.

Ale nie wolno wam w nocy, jesli sie obudzi, dla swietego spokoju pojsc spac do jej pokoju. Bo to zniszczy powodzenie strategii
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Dmitruk 05.05.2009 11:17  
Odp:odp
Dziękuję za odpowiedź na moje zapytanie z pewnością wypróbujemy tej metody którą nam Pani zaleciła.Wiktorka jest bardzo sprytną dziewczynką , ale mam nadzieje że to zadziała.Pozdrawiam mama Aga.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######  #######   #####  
  ##    #        #    #   #     # 
 # #    #            #    #     # 
   #    ######      #      ###### 
   #          #    #            # 
   #    #     #    #      #     #