MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > jak nauczyć 2,5 letnie dziecko aby nie spało w pieluszce
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka Dmitruk 04.05.2009 22:38  
jak nauczyć 2,5 letnie dziecko aby nie spało w pieluszce
Mam dwie córki Wiktorię 2,5 roku i Lenkę 1,2.Wiktoria gdy ukończyła dwa latka bardzo sprawnie zaczęła siusiać do nocniczka z kupkami też nie było większych problemów, ale niestety na noc jestem zmuszona zakładać jej pieluszkę ponieważ robi siusiu w majtki.Nie mam pomysłu jak ją od tego odzwyczaić. Prosiłabym o skuteczne sprawdzone rady. :)
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 06.05.2009 17:36  
odp.
Pani Agnieszko, czy czasem nie za szybko, za wcześnie to spanie bez pieluchy? Podobno dzieci nawet do 6 lat mogą w nocy nie kontrolowac siusiania i jest to "normalne". Córcia najprawdopodobniej nie jest jeszcze dostatecznie dojrzała do tego.
Może Pani spróbowac pielucho-majtek z obrazkami, które znikają, jak dziecko się zsiusia (firmy nie znam, bo ja takich nie używałam, stosowała je znajoma jakiś czas temu, ale myślę, że jeszcze je produkują), nagradzac za suche noce, ale moim zdaniem, to troszkę za wcześnie.
W każdym razie powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Krzysiek Będkowski 19.05.2009 21:49  
Odp:jak nauczyć 2,5 letnie dziecko aby nie spało w pieluszce
Agnieszko teżmam z tym problem ja też spię wpampersie irobię do niego kupe isiku pomóz mi odzwyczajić
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 19.05.2009 22:37  
Do dewianta
O rety ten głupek tez i tu się zalogował.Ty naprawdę jestes chory i zboczony. Coprofilia- dewiacja seksualna polegajaca na szukaniu kontaktu z odchodami.Cierpisz na to prawda? To przenieś na forum dla zboczeńców moze znajdziesz kogos swojego pokroju. Jak widzę twoje imię i nazwisko to chce mi się wymiotować. Umiesz obsługiwać komputer to chyba mózg ci jeszcze pracuje , może słabo, ale chyba cos do ciebie dociera. Współczuć twojej matce,ze wydała na świat takie coś, opanuj się chłopie i idx do lekarza może ci cos pomoze.
wyślij odpowiedź

Autor: nieznajomy 20.05.2009 12:57  
do mamy przedszkolaka
sama jesteś głupia ! sama się lecz apo 2 ja twoją rodzinę nie obrażam więc wara od mojej
wyślij odpowiedź

Autor: ola 20.05.2009 14:17  
Odp:Do dewianta
sama lepiej bym tego nie powiedziała. Zboczeniec , analfabeta , głąb i burak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: nieznajomy 20.05.2009 14:36  
do wszystkich uzytkowników
walcie się cioty
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 20.05.2009 17:10  
Do dewianta
Ty odmieńcu dewiancie masz rodzinę?Jak byś miał to nie powtarzał bys ciagle, że szukasz dziewczyny.A tak wogóle to jesteś jakimś niedouczonym nastolatkiem, który chce się zabawić, a jezeli masz faktycznie 33 lata to chyba jesteś po szkole specjalnej bo nie potrafisz poprawnie pisać po polsku. Sluchaj nie mam zamiaru więcej ci odpisywać i tracić czas na dyskusję z chorym psychicznie tylko boję się żebyś kogoś nie skrzywdził. Jak zaczniemy cię zauważać to w końcu wyniesiesz się z tego portalu.
wyślij odpowiedź

Autor: Anka 20.05.2009 18:40  
W sprawie rzekomego dewianta
To nie zaden 33-latek tylko smarkacz, któremu nie chce się uczyć i wypisuje głupoty. Zadzwoniłam pod numer, który podał i odebrał wystraszony dzieciak.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Dmitruk 21.05.2009 13:07  
DO WSZYSTKICH człowiek prosi o pomoc a na co napotyka
Jesteście beznadziejni tyle mam wam do powiedzenia
wyślij odpowiedź

Autor: mama 21.05.2009 14:01  
Odp:jak nauczyć 2,5 letnie dziecko aby nie spało w pieluszce
ja mojej córce zakładałam na noc pieluchę do ok. 3 lat. Poza tym dostawała ok. godz. 18 pół kubeczka herbaty, a szła spać przed godz. 20. Przed spaniem kąpiel i siusiu w toalecie. Niestety jak dałam za duzo picia, to miałam w nocy przebieranie. Po prześcieradło kładłam specjalną folję (taką jaką się daje pod prześcieradło w dziecięcym łyżeczku). Z czasem sama przestała sikać w pieluchę i wytrzymywała do rana (wstaje o 5:30). Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Nieznajomy 21.05.2009 17:24  
doagnieszki dmitruk
Agnieszka dzieki że jesteś za mną wtych trudnych chwil narazie
wyślij odpowiedź

Autor: mama 22.05.2009 07:35  
do nieznajomego czy Krzyska Będkowskiego
Miało ciebie tu nie być, może policja wytłumaczy ci, że to nie miejsce dla osoby tak chorej jak ty. może jakieś forum psychiatryczne? zastanów się,
nie chcę cię tu widzieć, bo spotkasz się z prokuratorem
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #######   #####   ####### 
 #     #  #        #     #  #    #  
       #  #        #            #   
  #####   ######   ######      #    
 #              #  #     #    #