MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Problemy w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka 04.01.2007 15:49  
Problemy w przedszkolu
Witajcie!
Od jakiegoś czasu dowiaduję się, że mój 6-cio letni syn Jakub w zerówce nie reaguje na polecenia wychowawczyni. Zamyka sie w Sobie, zatyka uszy lub po prostu odchodzi od grupy i nie wykonuje tego co robia w tym czasie dzieci. Zastanawiam sie czym to może być spowodowane i najważniejsze jak sobie z tym poradzić. Dodam, że Jakub jest spokojnym, zamknietym w sobie chłopcem ale w domu wraz z młodszym 3-letnim bratem tez potrafia dac wkość, jak to dzieci i jest to zrozumiałe. Ale takiej reakcji w przedszkolu sie spodziewałam się, zwłaszcza że powtarza sie ona notorycznie od dwóch tygodni. Pomórzcie Kochani, moze i Was coś takiego spotkało.
wyślij odpowiedź

Autor: dana nauczycielka w przedszkolu z 17 letnim stażem 04.01.2007 21:56  
do Agnieszki
Porozmawiaj z nauczycielką, jak syn zachowywał się wcześniej? było dobrze a dopiero od dwóch tygodni jego zachowanie zmieniło się, nauczycielka powinna choć w przybliżeniu zorientować sie jaki mógł być (czy mogły być) powód takiego zachowania. Tak mi przyszło do głowy, że może syn ma o cos żal do swojej pani, może zwróciła mu glośniej uwagę na złe zachowanie, a może niesłusznie go posądziła o coś (że np. to on zaczął kłótnię , albo zabrał zabawkę; możliwości może być wiele)i syn się obraził bo czuł, że to on ma rację a nie pani?to trochę wyglada tak jakby ktoś go skrzywdził ale nie fizycznie. Jakiś kolega, może kilku, a może pani nie zrozumieli syna, nie chcieli wysłuchać. Koniecznie porozmawiaj z nauczycielką, a syn nic nie mówi? Pytałas czy coś sie wydarzyło w przedszkolu przykrego? może zaproponuj mu by narysował to co mu sie w przedszkolu teraz nie podoba, by opowiedział Ci potem swój rysunek. Możecie pobawić się też wspólnie w przedszkole. Niech syn odgrywa role nauczycielki a Ty syna. Zachowuj sie w zabawie tak, jak wiesz, ze syn aktualnie zachowuje sie w grupie i obserwuj jego postawę jako"nauczycielki". innym razem niech odgrywa rolę kolegi. Zobaczysz, może cos zauważysz w jego zachowaniu co choć zbliży cie do odpowiedzi co sie dzieje. Pozdrawiam! ciekawa jestem rezultatów wyjaśniania problemu.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #     # 
  #####    #####   #    #    ###### 
 #              #  #######        # 
 #        #     #       #   #     #