MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Przepisy prawne a wymysł przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kamila 03.01.2007 17:32  
Przepisy prawne a wymysł przedszkola
1. Czy dzieci musza przynosic zwolnienia lekarskie do przedszkola jesli nie ma ich dluzej niz 4 dni??
2. Czy z powodu czestej nieobecnosci dziecka w obowiazkowej grupie 6-latkow z powodu choroby, moze nie byc dopuszczone do obowiazku szkolnego???

Prosze o przepisy i ustawy prawne

wyślij odpowiedź

Autor: dana 03.01.2007 22:14  
do Kamili
to czy dziecko bęsdzie miało odroczony obowiązek szkolny zależy od badań psychologicznych i to psycholog wydając opinie o posiadanych umiejętnościach i dojrzałości decyduje czy dziecko 6 letnie może podjąć nauke w klasie 1 i czy da sobie radę. 6 latek musi być dojrzały emocjonalnie i psychicznie oraz posiadać określone umiejętności z zakresu mowy, myslenia itd. by mógł rozpocząć edukacje szkolną.
co do zwolnień lekarskich nie ma koniecznosci przedstawiania takowych w przedszkolu nawet jesli dziecko jest nieobecne dużo dłużej niz 4 dni.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 08.01.2007 22:36  
Odp:Przepisy prawne a wymysł przedszkola
Jeśli w zerówce zapytali o zwolnienie dla dziecka to prawdopodobnie sądzą, że dziecko zbyt często nie uczestniczy w zajęciach z powodów innych niż choroba. Może warto zamiast szukać przepisów porozmawiać z nauczycielkami o ewentualnych trudnościch dziecka, współpracy i pomocy dziecku przy ich pokonywaniu. Dobry start w szkole to polowa sukcesu, więc radzę szukać przyjacioł w zerówce.
Podpisuje się też pod powyższą opinią Dany.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 21.01.2007 21:28  
Co prawda moje dziecko chodzi dopiero do grupy 3-latków. Ale jak Basi nie ma w przedszkole to po prostu informuję jak dugo jej nie będzie (zazwyczaj z powodu choroby) i nie ma najmiejszego problemu: nikt nie żąda zwolnienia, ani zaśiadczenia, że juz jest zdrowa. Ale nie iwmjak to jest w grupie 6-latków
wyślij odpowiedź

Autor: znowuuuuuuu 18.12.2008 22:12  
zerówka jest obowiazkowa
co wam szkodzi zaniesc zwolnienie jesli dziecko faktycznie było chore?
nauczyciel moze sie martwic, szkołę często opuszczaja dzieci z rodzin patologicznych lub np alkoholowych. wiec dla swietego spokoju zaniescie zwolnienie i juz
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina 19.12.2008 10:58  
Po co komplikować sobie życie szukając przepisów itd.Moja córka nie chodziła do zerówki miesią z powodu ostrego zapalenia zatok,nikt nie robił żadnych problemów,a ja wracają z córką od lekarza po drodze wstąpiłam do szkoły i poinformowałam nauczycielkę jak sprawa wygląda.Potem raz w tygodniu chodziłam do szkoły po tzw."lekcje",więc córka nie miała żadnych zaległości.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    ###### 
 #        #######  #     #        # 
 #             #   #     #  #     #