MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Acidolac i inne osłonowe.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Lidia 18.11.2008 10:23  
Acidolac i inne osłonowe.
Moje dziecko ma anginę i w związku z tym musi przyjmować antybiotyk. Czy ktoś może mi napisać kiedy należy dziecku podać osłonowe: razem z antybiotykiem, przed , czy po zażyciu antybiotyku? Cały czas byłam przekonana ,że przed, a znajoma mi właśnie powiedziała, że powinnam acidolac podać dziecku 1,5 godziny po zażyciu antybiotyku. Czy ktoś wie jak tego naprawdę powinno się zażywać?
wyślij odpowiedź

Autor: ana 19.11.2008 08:27  
racja
znajoma ma rację - osłonowy podaje się 1 - 1,5g po antybiotyku. podanie wcześniej nie ma sensu, bo antybiotyk i tak zniszczy te "dobre" bakterie, a tak do kolejnej dawki antybiotyku przetrwają.
wyślij odpowiedź

Autor: kaloszka 16.11.2010 20:38  
acidolac
to zależy. Bo probiotyk można przecież podawać profilaktycznie, chociażby podczas biegunki w celu wyrównania flory bakteryjnej. Acidolac junior jak najbardziej w takich przypadkach się sprawdza.
wyślij odpowiedź

Autor: nuna 31.03.2018 14:44  
acidolac
Acidolac nie tylko osłonowo podaję. Mało się o tym mówi, ale probiotyki to świetna profilaktyka alergii pokarmowych. I dzięki regularnemu podawaniu acidolacu alergia przestała dokuczać mojemu dziecku
wyślij odpowiedź

Autor: ernesta 22.09.2018 01:34  
Diflos Choco
Moje dzieci kochają Diflos Choco , ma lepszy skład - taki sam jak dicoflor - dobra cenę no i jest w postaci czekoladek
wyślij odpowiedź

Autor: marynak 14.10.2018 17:42  
probiotyk
no ja mam niemowlaka i przedszkolaka w domku. Jak mi ostatnio Antek przyniósł z przedszkola choróbsko i się pochorowali podawałam te kropelki Diflos- bardzo skuteczne i masz rację Ernesta tanie i bakterie te same szczepy co w drogim Dicoflorze. Nawet biegunki ustąpiły
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 21.11.2018 00:11  
probiotyki
Nie jestem fanką leków czy innych środków w formie czekoladek, zelków i innych takich. Ja moim dzieciom nie podaję słodyczy, no chyba, ze domowe, zdrowe słodkości. A po drugie znam przypadki, gdzie dziecko zjadało cała paczkę takich słodkich witaminek i kończyło się to biegunką czy wymiotami, a o gorszych powikłaniach po niektórych lekach nawet nie wspomnę. Ja probiotyk podaję w kropelkach, flostrum, prosto do buzi dziecka, więc nie ma mowy, że dawka mogłaby być nieodpowiednia.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta Kukulska 30.12.2018 15:37  
Odp:Acidolac i inne osłonowe.
Powinno się brać probiotyk 1-2h po antybiotyku :) warto przedłużyć taką kurację i dawać dziecku jeszcze przez 1-2 tygodnie po skończeniu antybiotyku. Też podaję flostrum, bo można już maluszkom od pierwszego miesiąca dawać i kropelki są rzeczywiście wygodne. Przy bólach brzuszka też pomaga
wyślij odpowiedź

Autor: iza czerwiecka 29.03.2019 15:23  
probiotyk Diflos
zawsze daję godzinke po, w sumie jest wiele teorii ale ja daję tak. kupiłam dziecku teraz te krople Diflos, łatwo się podaje, cena ok, ma dobry skład i nawet bóle brzuszka mineły
wyślij odpowiedź

Autor: Milecka 01.07.2020 09:33  
probioty
Diflos rzeczywiście ma ten sam skład co dicoflor a jest dwa razy tańszy, no na prawde i do tego polski probiotyk, a tak skuteczny
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 20.07.2020 21:31  
Acidolac Junior
Podaję Acidolac junior zgodnie z zaleceniami naszego rodzinnego pediatry. Dziecko ma dobrąosłonkęi zdecydowanie nie narzeka na ból brzucha ani jelit. Ten probiotyk podawałam również starszemu dziecku i znam go od od naprawdę długoego czasu.
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata G 02.08.2020 19:02  
probiotyk
Dla mnie ten Diflos jest ok, ma dobry skład, skuteczny jest i taki nie drogi. Więc czemu nie , skoro pomaga
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia 04.11.2020 17:11  
probiotylk
U nas w domu od zawsze jest Multilac, mam półroczne dziecko i jemu podaje Multilac baby w kropelkach, bardzo wygodna forma podania dla takiego malucha.

wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #  #        #     #  #     # 
 #     #  ######    #####    ###### 
 #     #  #     #  #     #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #