MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > posiłki w pzedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Irmina 17.11.2008 20:49  
posiłki w pzedszkolu
Witam , nie wiem jak u was ale w naszym przedszkolu posiłki są koszmarne choc płacimy 7zł, stawki żywieniowej. Intendentka kupuje mielonki i podroby, mało jest ciast i pzetworzonego nabiału, czy ktos ma orientacje jak powinno wygladac żywienie w przedszkolu jakie sa normy etc...
wyślij odpowiedź

Autor: a. 17.11.2008 21:51  
hmm...
Irmino, nie wiem z jakiego piszesz miasta ale w Warszawie to ja 7 zl place za sam obiad. Fakt, ze jedzenie jest pyszne i znika z talerzy...

Pozdrawiam:)
A.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 20.11.2008 12:15  
ceny
U nas obiad kosztuje 9zł, a śniadanie i podwieczorek po 2 zł... No i często na śniadanko jest chleb z pasztetem z puszki...
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 20.11.2008 20:22  
Przykładowe menu tygodniowe
Stawka zywieniowa 4zł

Przykładowy zestaw z bieżącego tygodnia:

poniedziałek
śniadanie
bułka z masłem, jajkiem, żółtym serem, rzodkiewką, szczypiorkiem
kakao, jabłko

obiad
rosół
ziemniaki, potrawka z kurczaka, marchweka z groszkiem, kompot

podwieczorek
babeczka z budyniem, herbata z cytryną

wtorek
śniadanie
bułka z szynką, pomidorem, szczypiorkiem
kakao, kiwi

obiad
zupa fasolowa
placuszki drożdżowe z bananem i polewą twarożkowo - śmietankową, kompot

podwieczorek
chleb razowy z masłem, sałatka warzywna, herbata z cytryną

środa
płatki kukurydziane na mleku, rogal z twarożkiem, herbata, mandarynka

obiad
zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki zasmazane, kompot

podwieczorek
chleb z pastą jajeczną i szczypiorkiem, napój owocowy

czwartek
śniadanie
bułka z masłem, serek homogenizowany czekoladowy, herbata, gruszka

obiad
zupa warzywna, kasza z gulaszem wieprzowym, surówka ze świeżej kapusty, kompot

podwieczorek
jogurt owocowy, ciasto drożdżowe

piątek
śniadanie
bułka z kiełbasą szynkową, pomidor, ogórek swieży, kawa z mlekiem, banan

obiad
zupa neapolitańska z żółtym serem, łazanki z kapustą, kompot

podwieczorek
chleb razowy z miodem, napój mleczny owocowy

Ciekawa jestem Państwa opinii.

wyślij odpowiedź

Autor: kasia 24.11.2008 09:28  
Odp:Przykładowe menu tygodniowe
Pani Anno,
jak dla mnie propozycja jest ciekawa, ale czy takie nenu jest wzięte naprawde z przedszkola czy to jest tylko taka propozycja?
jestem ciekawa czy taki przedszkolak zje obiad z dwóch dań?
moja córka chodzi do żłobka, dzienna stawka żywienieniowa to 10 zl, trzy posiłki dziennie, ale na obiad jest zawsze tylko zupa, ciekawe dlaczego zamiast zupy nie ma np drugiego dania, taki 2-latek przecież potrzebuje zjesc np kotlecika z ziemniakami,
pozdrawiam
kasia
wyślij odpowiedź

Autor: ana 24.11.2008 12:27  
???
stawka żywieniowa w przedszkolu mojej córki to 5 zł - i wcale nie odbiega jakością od tego, co wymienia Anna, a obiad jest podzielony czasowo - przed 12 zupa, 1 -1,5 g. później drugie danie
co do żłobka, to w roku 2006/2007 stawka żywieniowa wynosiła 4 zł - i nie wyobrażam sobie, by dziecko jadało samą zupę na obiad, zawsze były dwa dania
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 24.11.2008 12:59  
Odp:???
ja tez sobie nie wyobrazam, ale tak jest niestety..i wcale to jedzenie nie jest takie bogate za taą cene

Pozdrawiam
Kasia
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 24.11.2008 18:54  
Pani Kasiu
Dziękuję za opinię i uwagi.
Jadłospis jest jak najbardziej autentyczny, z ubiegłego tygodnia. Z obiadem dwudaniowym jest tak, że o 11.30 podawana jest dziecim zupa, a o 13.30 drugie danie, podwieczorek o 15.00.
Z naszych obserwacji wynika, ze to dobre rozwiązanie, rzeczywiście dwa dania jednocześnie "nie wchodziły" dzieciom.

A co do dzieci żłobkowych.
Też myslę, że sama zupa to troszkę za mało, należałoby wprowadzać na zmianę raz zupa, raz drugie danie, chociazby po to, żeby nauczyć jeść dzieci różne potrawy.
wyślij odpowiedź

Autor: Grzegrz Załęcki 25.11.2008 17:22  
frytki w przedszkolu?
Co sądzicie o frytkach w menu przedszkolaka np. raz w tygodniu?
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 12.12.2008 22:12  
Jadlospis
Jadlospis jest jak najbardziej fajny.
U syna w przedszkolu jest obiad normalnie podawany o 12h. Ale odwrotnie troszke najpierw jes drugie danie. Dla glodomorkow podawana jest jeszcze zupa jako drugie- dla dopelnienia obiadku. Wole takie rozwiazanie. Dzieci jedza sycacy obiadek, a nie zapychaja zoladki zupa i drugiego dania nie jedza.
Stawki nie znam, jest to cena przedszkolna ogolna. Podczas nieobecnosci dziecka w przedszkolu odejmowane jest 10zł za dzień.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia K. 14.12.2008 23:15  
hmm
Drodzy Rodzice.

Moim skromnym zdaniem propozycja menu jaką podała Pani Anna jest fantastyczna w porównaniu na przykład z tym co jedzą dziciaczki chociażby w przedszkolach w UK. Tam moi drodzy za godzinę Waszego dziecka w przedszkolu płaci się nie żadko więcej niż otrzymuje wynagrodzenia (oczywiście za minimum krajową na jakiej większość rodaków się zgadza no i oczywiście Ci z Was którzy znają ich zwyczaje żywieniowe zrozumieją) - docenilibyście to co oferuje nie jedno Polskie przedszkole. Choćby to, że dzieci jedzą prawdziwe śniadanie zamiast np ciastek lub rodzynek(!) czy ewentualnie owoców i zimnego mleka prosto z lodówki lub zwyczajnej kranówki (trzeba powiedzieć,że chlor jest niesamowicie intensywny) - ziemniaczki z prawdziwym koltecikiem lub gulaszem + sórówka - mmm pycha - zamiast tego -chociażby kiełbasek które nie mają w sobie ani grama mięsa i pieczonych ziemniaków z którymi nawet dorosłym nie łatwo się uporać żeby je ugryść (roast potato) - sórówka? - wolne żarty - ewentualnie jakieś ważywa - oczywiście z torebki - mrożonki naturalnie...
Oczywiście placówka jaką jest przedszkole to przede wszystkim jest biznes który ktoś prowadzi dlatego doradzę po prostu dowiadywać się osobiście co Wasze dzieci jedzą. W dordze porównań znajdziecie miejsce które Waszym zdaniem będzie oferować to czego oczekujecie.
Panie Grzesiu - owszem fryteczki są i smaczne i ciekawe dla dzieci ponieważ nasze Polskie menu dla przedszkolaków ich nie oferuje (bardzo dobrze) - tymbardziej dzieci będą chętnie je jadły ponieważ nie mają ich na codzień - zupełnie jak my dorośli. Jednakże ze względu na to, że to potrawa którą nie wsposób przygotować bez oleju który jest jak najbardziej tłuszczem który jest ciężkostrawny - nie będzie ona zdrowym posiłkiem - ciężko powiedzieć czy Angileskie przedszkola je oferują ponieważ w tym w którym pracuję ja jeszcze nie zauważyłam by były podane - jednakże na codzień są one dostępne na tyle, że wydawałoby się, że dzieci jedzą frytki regularnie.
Istnieje oczywiście możliwość - jeżeli ma Pan ochotę zaoferować swojemu dziecku fryteczki ze świeżych ziemniaczków polecam przygotować je razem z maluchem - będziecie oboje mieli wspaniałą zabawę przy okazji przygotowania posiłku. Oczywiście ostrożnie z gorącym olejem! Dobrej zabawy!

Pozdrowienia
Kasia K.
wyślij odpowiedź

Autor: Hanna Półtorak firma doradczo- szkoleniowa HACPASZ 14.02.2014 11:07  
MInimum sanitarne w kuchni przedszkola
Witam serdecznie o tym jak przygotowywać posiłki w przedszkolu i z czego powinny być przygotowywane dowiecie się Państwo na szkoleniu, które odbywać się będzie w Warszawie dnia 22.03.2014. Szczegóły dotyczące szkolenia i koszt udziału w nim udzielane są mailowo poltorak@haccp-gmp.home.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Domanska 07.02.2020 11:01  
catering dla przedszkoli
Polecam wam catering my space catering - najlepszy dla przedszkoli. Dzieciaki go uwielbiają, jedzą z wielkim apetytem. Myślę że to dziś eliminuje kuchnię, w której często bywało wiele alergenów. Tu natomiast mamy do czynienia z dietetykiem, który ma doświadczenie w posiłkach dla dzieciaków.
wyślij odpowiedź

Autor: natalka 06.03.2020 14:02  
jedzenie
Witam podpisuje sie pod powyzszą rekomendacją bardzo dobra oferta cateringowa jest od my space catering. Ponadto jadłospisy układane są przez dietetyka co jest dobre właśnie dla alergików
wyślij odpowiedź

Autor: LucynaH 13.03.2020 09:45  
Catering - przedszkole
Polecę my space catering. W sprawie cateringu oni są bezkonkurencyjni. Jedzenie pasuje dzieciakom aż miło patrzec jak chętnie jedzą
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 16.03.2020 19:02  
praca magisterska
Dzień dobry,

jestem studentką 5 roku dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską na temat żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Z góry dziękuję.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScb-rnTk4ZTQ7OSRiDSvlG5V9B5cvxx_AxbCBdSGfSwXr3HvA/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR3YaQ4NjQ4jSDAIFklVdqL3NeEWciydQo76J3n0ne3jjC1CcxLK0mAZtQY
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#######   #####   #######   #####  
 #        #     #  #    #   #     # 
 #        #            #    #     # 
 ######   ######      #      ###### 
       #  #     #    #            # 
 #     #  #     #    #      #     #