MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > czy można połączyć przedszkole z zerówką?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: beata zielińska 25.09.2008 08:43  
czy można połączyć przedszkole z zerówką?
Mieszkam w małej miejscowości.Mój syn poszedł w tym roku do zerówki.Jest w Jego grupie 8 dzieci-sala w której mają zajęcia jest malutka-akurat na taką ilość dzieci.Okazało się jednak,że prawdopodobnie od października dołaczy do nich grupa przedszkolna .Będą to dzieci w wieku od 3-5 lat i będzie ich 30.W całej tej grupie są tylko dwie mamy pracujące,które jakoś do tej pory radziły sobie z opieką nad dziećmi.Ma to wyglądać tak,że wszystkie dzieci mają siedzieć w tej małej sali,a kiedy zerówka będzie się uczyć grupa przedszkolna ma wychodzić na stołówkę i tam czekam.Jak dla mnie to paranoja!!! Czy jest to możliwe?Gdzie mogę się odwołać od tej decyzji? Proszę o poradę co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 25.09.2008 21:11  
Odp:czy można połączyć przedszkole z zerówką?
Na chwilę obecną odpowiednim organem nadzoru edukayjnego jest Kuratorium Oświaty przy Urzędzie Wojewódzkim. Tam należy kierować swoje obawy o ile nie uda się wyjaśnić sprawy na miejscu.
Za sytuację ponosi odpowiedzialnośc dyrektor,a pośrednio prowadząca przedszkole gmina, która pewnie nie potrafi rozwiązać, albo nie czuje problemu.
wyślij odpowiedź

Autor: beata 01.10.2008 11:46  
Odp:Odp:czy można połączyć przedszkole z zerówką?
Zostaje Nam -mamom chyba tylko kuratorium,ponieważ ani dyrekcja,ani gmina nie widzą żadnego problemu z takim połączeniem.Do dnia dzisiejszego nie wiemy kiedy i jak to ma być rozwiązane.Jest dziś 01.11-dzieci "wbiły"się w rytm szkoły i nagle nie wiadomo kiedy ma dojść 30 maluchów-nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to będzie.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 15.10.2008 09:58  
Odp:Odp:Odp:czy można połączyć przedszkole z zerówką?
Pani Beato!
Można łaczyć młodsze dzieci z zerówką, ale na litość Boską, nie na takich zasadach!!!
1.Grupa dzieci stanowczo za duża, dobrze zrozumiałam?łącznie38 dzieci?/i to bez wzgędu na kubaturę pomieszczenia/ - max. 25 osób
2.Jakie wyprowadzanie dzieci podczas nauki innych?I ci te maluchy będą robić na stółwce? Tak nie wolno. Proszę nie dać się zwieść tym, że dostana gry do zabawy, bo to bzdura.
3. Kto będzie odpowiedzialny za OBIE rozdzielone grupy, kiedy jak domniemam w tym czasie nauczycielka jest jedna. Pani kucharka, pani woźna będą pilnować?
4.Kiedy i gdzie młodsze dzieci będą miały zajęcia dydaktyczne dla siebie /bo nie tylko w zerówce uczą się/?
5. Zajęcia dydaktyczne w zerówce trwają 1-2 godziny w zależności od rodzaju zajęć i zainteresowania dzieci. Tyle czasu maluchy będą na świetlicy?

Nie to jakieś kuriozum!
Proszę nam napisać, jak rozwiązano te problemy.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 16.10.2008 14:32  
Odp:Odp:Odp:Odp:czy można połączyć przedszkole z zerówką?
Do dnia dzisiejszego nic nie wiadomo.W poniedziałek dostarczono do szkoły mebelki dla przedszkolaków.Pani dyrektor nie widzi w dalszym ciągu problemu i nie zgadza się na zorganizowanie zebrania z Nami-czyli z rodzicami zerówkowiczów.Pani,która uczy mojego syna jest przerażona całą tą sytuacją.Jedyna nadzieja w kuratorium,mamy nadzieję,że nie wyrazi zgody.Jeśli jednak będzie inaczej postanowiłam pojechać do kuratorium(nie mam bardzo daleko) i zaprosić do szkoły osobę,która jest odpowiedzialna za takie sytuacje.Dziękuję bardzo za zainteresowanie i podpowiedzi.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #     # 
 #     #    #     #####    #####  
 #     #    #          #  #     # 
  #   #     #    #     #  #     #