MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Jak pozbywać się zabawek???
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Kludi1 07.08.2008 14:31  
Jak pozbywać się zabawek???
Witam
Może mój wątek wyda się komuś błachy ale ja naprawdę potrzbuję rady. Mój 5-letni syn w ciągu swojego krótkiego życia uzbierał wiele zabawek. Zaznaczę że mieszkamy razem z mężem w małym pokoju i zabawki są wszędzie!!! Niestety ( albo stety) maluch ma dobrą pamięć i potrafi szukać zabawki którą dostał np na 2 czy 3 urodziny, więc wyrzucenie czego kolwiek bez jego wiedzy wiąże sie z płaczem i krzykiem. Wiele z tych zabawek jest uszkodzonych, ale przy każdej próbie negocjacji że może to czy tamto wyrzucimy synek stwierdza, że to jego ulubiona zabawka i że on będzie się nia jeszcze bawił ( i tak jest z każdą rzeczą). Pomóżcie w jaki sposób przekonać dziecko, żeby zdecydowało o pozbyciu się starych, zepsutych zabawek!!!
wyślij odpowiedź

Autor: ona 10.08.2008 14:47  
:))
Klaudia, myślę, że najrozsądniej bedzie po prostu porozmawiać z synem, wytłumaczyć mu, że zepsute zabawki moga byc niebezpieczne, że brak koła w samochodzie nie pozwala juz na fajna zabawę... piszesz, że syn ma dobrą pamięć ale nic poza tym... jeśli jest madry chłopak to tylko madrą i konsekwentna rozmową pozbędziesz się zepsutych zabawek! Powodzenia!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Trochę rozsądku 07.09.2008 11:34  
Hmm...
A jak to się stało, że 5-letnie dziecko reaguje płaczem i krzykiem? Podejrzewam, że podczas 5 lat nauczyliście Państwo dziecko tego sposobu pozyskiwania różnych rzeczy i zbieracie przykre żniwo. Najpierw należałoby oduczyć dziecka histerii. Jak? Nie reagować ustępstwami na nią. Płacze i krzyczy? Trudno? Dzieje mu się krzywda? Nie. Podkreślam, najpierw trzeba pozbawić dziecka tendencji do histeryzowania (naprawdę podałam efektywny sposób).A potem można już porozmawiać. Wydaje się Pani, że to zły sposób? Prosze pomyśleć jak syn zareaguje na to, że nie bedzie Państwa stać na prawdziwego mercedesa jak będzie miał lat 20.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 10.10.2008 21:14  
Odp:Jak pozbywać się zabawek???
U mnie, kiedy nie działały rozsądne argumenty, takie jak przytoczyła ONA, powiedziałam synowi, że trudno, jeśli nie pozbedzie się starych i popsutych, nie dostanie nowych, bo nie ma na nie miejsca - "Twój wybór synu". I to zaczęło działać. Ale jeśli dziecko tak się przywiązuje do swoich zabawek, to nigdy nie obędzie się bez rozgoryczenia. Na pocieszenie: to może do ludzi też tak będą się przywiązywać? Może nasi synowie wyrosną na bardzo lojalnych mężczyzn? Wobec swoich rodzin i mamuś oczywiście! Pozdrawiam:)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      ###### 
 #     #  #     #    #            # 
  #   #   #     #    #      #     #