MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Znacie lub próbujecie używać może metodę Montessori?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Rafał Szczypka 27.05.2008 13:53  
Znacie lub próbujecie używać może metodę Montessori?
Witajcie,
Od ponad roku bardzo interesujemy się metodą Montessori i jej podejściem do wychowania i rozwoju dzieci. Mieszkamy teraz w Dublinie i większość książek czytaliśmy po angielsku, ale są też jakieś po Polsku. Jesteśmy zafascynowani tym, co metoda Montessori oferuje i jak postrzega dzieci.
Pochodzi ona od Marii Montessori, pierwszej kobiety-lekarza we Włoszech, która w 1907 roku założyła Case dei Bambini (Dom Dziecięcy) dla zaniedbanych dzieci z najbardziej slamsowatej dzielnicy Rzymu i zajęła się dziećmi w wieku od 2.5 do 6 lat. Już po pół roku jej działalności zaczęli zjeżdzać się ludzie z całego świata, by zobaczyć, jakie wspaniałe rzeczy robiły te wcześniej zaniedbane dzieci. Były zdyscyplinowane, samodzielne, chętnie odkrywające świat, zaczynające czytać i pisać.

Chcieliśmy wybadać czy dużo ludzi w Polsce słyszało już o metodzie Montessori i może próbuje używać jej w swoich domach, posyła swoje dzieci do przedszkoli montessoriańskich. Chętnie posłuchamy Waszych opinii.

My od paru miesięcy prowadzimy stronę internetową <a href="http://www.tobeparents.org/pl">toBEparents - BYĆ rodzicami</a> na której staramy się opisywać, to wszystko, co dowiadujemy się o tej metodzie lub sami stosujemy. Jeśli kogoś ten temat zainteresował to zapraszamy serdecznie.
wyślij odpowiedź


Autor: Elżbieta 02.06.2008 22:14  
Odp:Znacie lub próbujecie używać może metodę Montessori?
Coś w adresie podanej strony nie jest właściwe, wykazuje błąd. W Polsce są przedszkola montessoriańskie, można je szukać w wyszukiwarce, a także są wymienione w Bazie przedszkoli tej strony. Można też polecić ostatnio wydaną pierwszą w Polsce bardzo dobrą ksiązkę Odkryjmy Montessori raz jeszcze...
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  #  #     #####  ##### 
 ##  #  #  #   # #   # 
 # #  #  #  #   # #   # 
  #  #  #  #####  ###### 
  #  ####### #   #    # 
  #     #  #   # #   # 
 #####    #  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp