MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Duży problem.
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: załamana 04.03.2008 16:09  
Duży problem.
Jestem nauczyczycielką w przedszkolu od 10 lat. Bardzo lubię swoją pracę, kontakt z dziećmi. Niestety w tym roku natknęłam się na problem,z którym nie potrafię sobie poradzić. Mam w grupie dziecko (5 letnie), które robi kupkę w majtki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby to zdarzało się sporadycznie. Zdarza się to niemal codziennie lub kilka razy dziennie. Dopóki jest woźna ona zajmuje się nim (myje, przebiera), problem zaczyna się gdy zostaję z grupą sama. Ponadto boję się wychodzić z dzieźmi na dalsze spacery, jechać na wycieczki czy do teatru. Uważam, że przez to jedno dziecko cierpi cała grupa (same zapachy odstraszają od naszej sali). Rozmowa z rodzicami nie przynosi rezultatów nie wiedzą, co może być przyczyną takiego zachowania dziecka. Prosiłam dyrektorkę o rozmowę z nimi, ale to też na nic się zdało. Zasugerowałam żeby wypisać dziecko z przedszkola, ale dyrektorka powiedziała, że nie może tego zrobić.
Proszę o radę, kiedy można wypisać dziecko z przedszkola?, jak pomóc takiemu dziecku?, co zrobić żeby reszta dzieci nie ponosiła konsekwencji takiej sytuacji?
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 05.03.2008 06:39  
Nie wierzę ....
Bardzo brzydko z Pani strony że zasugerowała Pani dyrektorce wypisanie dziecka zawsze trzeba postawić się na miejscu tej matki jakby się Pani czuła .....Rozumiem że jak dziecko robi siusiu czy robi kupki nieważne ile ma lat to jest ciężarem Jak jest wożna to jest ok ale jak to Pani ma sprzątać to już beeee Pani Dyrektor należą się brawa a wypisać powinni Panią
Jestem przzekonana że ośmiesza Pani to dziecko przy innych dzieciach alebo komentuje Znam już taką pseudo -pedagog
wyślij odpowiedź

Autor: załamana 05.03.2008 11:25  
NIe o to chodzi
Pani Izo smuci mnie, że już mnie Pani osądziła i wydała wyrok. Ciekawa jestem czy gdyby Pani dziecko chodziło do tej grupy i uległo jakiemuś wypadkowi, gdyż nauczycielki nie byłoby w grupie (tylko w łazience) do kogo miałaby Pani pretensje: do rodziców dziecka (z łazienki), do wspaniałej pani dyrektor czy nauczycielki, bo nie dopilnowała. A mój problem nie polega na tym, że muszę sama myć dziecko gdy nie ma woźnej ( bo to robię), ale na tym,że w tym czasie pozostałe dzieci zostają bez opieki i dodaję zdarza sie to bardzo często.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 06.03.2008 07:41  
Problem
Nie osądzam Pani może nie napisałam nic miłego ale najbardziej razi mnie prośba o wypisanie dziecka z przedszkola Napewno jest cieżko gdy zostaje Pani sama i trzeba wyjść ale nie można skreślać dziecka Powinna Pani jeszcze raz porozmawiać z rodzicami może dziecko nie ma rozwiniętych narządów co się zdarza ,a może to ze stresu jaki przeżywa będąc w przedszkolu Może powinno sie temu dziecku poświęćać więcej czasu -nie sugeruje że Pani poświęca mu za mało Gdzieś musi być jakaś przyczyna mam nadzieję że uda się rozwiązać ten problem
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #        #######   #####  
 #     #  #    #   #        #     # 
       #  #    #   #        #       
  #####   #    #   ######   ######  
 #        #######        #  #     # 
 #             #   #     #  #     #