MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > dziecko w Kościele
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: monika 21.01.2008 14:41  
dziecko w Kościele
Jestem mamą dwójki dzieci (5 lat, 2,5roku)Od dłuższego czasu chodzę z dziećmi do Kościoła i nigdy nie przytrafiło mi się nic takiego.Wczoraj byłam w odwiedzinach u mamy w szpitalu i tam postanowiłam pójść na msze .Usiadłam z dziećmi w pierwszej ławce bo ks.w naszej parafi zawsze podkreśla ,że tam włanie jest miesjce dla dzieci .Moja młodsza córka w czasie mszy kilkakrotnie powiedziała do mnie półgłosem i to wszystko. Po zakończonej mszy ksiądz ku mojemu zaskoczeniu powiedział że kościół to miesce święte a dzieci które zachowują się nieodpowiednio nie powinny się tam znajdować ,że matka powinna z dzieckiem wyjść jeśli zakłóca ono przebieg mszy.Po zakończeniu tego ''KAZANIA''odmówił modlitwę w intencji niegrzecznych dzieci.Byłam w szoku , gdyż wg .mnie moje dzieci nie zachowywały się nadzwyczaj niegrzecznie po prostu jak dzieci.nie biegły, nie krzyczały jak to nie raz zdarza się w kościele ,a ludzie którzy siedzieli z tyłu nawet nie wiedzieli że w kościele są dzieci.Byłam tak zaskoczona że nie zareagowałam ,ale po powrocie do domu żałowałam że nie porozmawiałam z księdzem.Wg mnie dzieci właśnie w kościele uczą się jak katolickiego zachowania obserwując rodziców . Co Wy Rodzice myślicie o tej sytuacji,i czy powinnam wrócić do rozmowy z księdzem, zaznaczam że był on młody a co za tym idzie powinien być bardziej tolerancyjny.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 21.01.2008 15:40  
dziecko w kosciele
Czytam i nie wierze.Wedlug mnie ksiadz zachowal sie bardzo nieladnie.Jesli ,tak jak piszesz, dzieci nie krzyczaly i nie biegaly po kosciele to o co pretensje.I jeszcze ta modlitawa za niegrzeczne dzieci...Ja uwazam,ze ten ksiadz powinien zaczac od siebie i pomodlic sie dar wyrozumialosci i cierpliwosci,czego mu ewidentnie brakuje.J anapewno zareagowalabym od razu,ale teraz wedlug mnie nie ma sensu wracac do niemilych spraw.Po prostu chodz z dziecmi do takiego kosciola,gdzie sa witane z radoscia.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: też mama 21.01.2008 16:43  
dziecko w kościele
Naprawdę nie masz się co przejmować . Są ludzie i ludziska , a wśród księży zdarzają się też te ludziska. To przykre ,że Cie tak potraktował , ale co ksiądz może znać się na dzieciach.....
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika 17.04.2010 21:44  
parafia a miejsce dla dzieci
Witam!
Ja chodzę z moimi dziećmi (5 lat i 3 lata) do kościoła innej parafii, bo w mojej ksiądz również dyskryminuje dzieci i niejednokrotnie wykrzyczał z ambony matkom zachowanie ich "niegrzecznych" dzieci.
W kościele, do którego chodzę, dzieci mogą nawet biegać (byleby za dużo nie piszczały), a w razie kłopotów, można zabrać je do sąsiedniej salki, gdzie są zabawki i słychać całą mszę.
Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa Bura 13.10.2010 12:31  
kościol a przedszkole
No super!A w Bydgoszczy ksiadz otworzyl nowe przedszkole wg.charyzmy św.Jadwigi ktora zawsze chciala ,tak opisuje przedszkole ks. proboszcz,pomagać biednym a przedszkole jest prywatne.W jedna niedziele nawet pokazano parafianom jako ze oni maja skladać ofiarę na swoje parafialne przedszkole,tylko zyski ma czerpac ksiadz proboszcz.Nie publiczne czyli wyjęte spod prawa, bo tanie meble z IKEA,bez atestu i świadczące o przymykaniu oka przez urzednikow na duchownych.Konkurencyjne w tanim urzadzeniu ,bezkonkurencyjne w oplatach.Do tego latajacy ksiądz z wyciągniętą ręką po pieniądze bo przedszkole nie jest do końca urządzone.Nie rozumiem,każdy inny biznesmen zakladając biznes ma pieniądze a ksiądz ciągnie od wiernych, ktorych i tak nie bedzie stać na to przedszkole.Sw.Jadwiga przewraca sie w grobie.Chyba publicznego przedszkola chciałaby dla biednych dzieci,ale wtedy dochody nie wplywalyby do prywatnej kieszeni księdza i nie byłoby z czego utrzymać Audi A4.Naprawdę można taką ciemnotę wciskać parafianom?
wyślij odpowiedź

Autor: katia 16.10.2010 20:15  
.
Moniko, zupełnie nie rozumiem tego księdza i jego zachowania. z tego co piszesz, Twoje dzieci zachowywały się wzorowo! chciałabym, żeby w mojej parafii były takie grzeczne dzieci :)
a księdzu bym powiedziała, co mi leży na sercu.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 17.10.2010 19:37  
Dzieciaki w kościele.
Może jeszcze najlepiej w kościele założyć hoopland i wesołe miasteczko. Powinniście się wstydzić kiedy wasze dzieciaki szaleją po kościele, po co w ogóle je tam bierzecie. Czy nie macie wstydu i szacunku dla ludzi, którzy chcę mieć w takim miejscu ciszę a nie waszych wyjących gówniarzy.Powinno się wyrzucać matki z takimi dzieciakami nie muszą tam przychodzić, to nie jest obowiązkowe.
wyślij odpowiedź

Autor: Kora 27.10.2010 17:53  
Odp:Dzieciaki w kościele.
Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie...do takich należy królestwo niebieskie.
Ci którym przeszkadzaja dzieci powinni zastanowić sie czy są katolikami i po co przychodza do Kościoła a może zaspokoić własny egoizm..poczuć się dobrze.Dziś przeszkadza Tobie dziecko a jutro starszy biedny człowiek bo zakłuca obłudną pobożność...może np nieładnie pachnieć.
U mnie w parafii Koścół jest otwarty na dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 27.10.2010 18:26  
Odp:Dzieciaki w kościele.
Owszem otwarty na dzieci ale nie na ich krzyki, tupot, hałas itp.itd.Matka ma za zadanie uczyć dziecko zachowania, a nie siedzieć dumna,że jej dzieciak jest taki żywy i energiczny. Energię niech zużyje na placu zabaw.Mnie rodzice uczyli,że należy zachować się odpowiednio w takim miejscu jak kościół i swoje dzieci też tego nauczyłam.A ty nie przeinaczaj nie przekręcaj nie przerabiaj na swój użytek tekstów, bo to głupie.
wyślij odpowiedź

Autor: Kora 27.10.2010 19:22  
Odp:Odp:Dzieciaki w kościele.
Czytaj ze zrozumieniem.
Prawda zabolała.Ile jadu i dziwnej agresji w Twojej wypowiedzi..tego też uczysz swoich dzieci.Bo rodzice Cię tego nauczyli...
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 27.10.2010 20:56  
Odp:Odp:Dzieciaki w kościele.
Co ty klepiesz kobieto? A tak w ogóle o czym my dyskutujemy, bo jak widzę ty nie wiesz co to kościół i wątpię,ze kiedykolwiek w nim byłaś.Co ty sobie wyobrażasz,ze kościół to bazar, plac zabaw czy bar.Nie wiem kim jesteś , jaki zawód wykonujesz, ale nie wiem czy byś chciała,żeby ci cały czas ktoś przeszkadzał i darł się ile wlezie - a tak właśnie zachowują się dzieciaki w kościołach.Ty to pochwalasz no trudno ja nie.
wyślij odpowiedź

Autor: Maja 29.10.2010 21:36  
dziecko w kościele
Jestem nauczycielem z wieloletnim stażem i pracuję w szkole z dziećmi 6 letnimi. U nas w parafii jest taki zwyczaj, że w różne uroczystości np. rocznica nadania imienia szkole, czy dzień nauczyciela chodzimy czałą szołą do kościoła.starsze dzieci są bardziej wytrwalsze ale te moje maluchy to normalne, że się wiercą.Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ksiądz uważa, że to my nie potrafimy zdyscyplinować dzieci.Miałam taki przypadek,że matka w niedzielę nie wchodziła z dzieckiem do kościoła bo ten biegał przed kościołem nie zważając na to co dzieje się w środku,a do mnie przyprowadziła /w dniu kiedy szliśmy do kościoła/i oświadczyła,że synek musi nauczyć się zachowania w kościele.!!!Jestem praktykującą katoliczką i nie wstydzę się wiary,ale uważam,że wychowanie religijne dziecka należy przede wszystkim do rodziców.Ksiądz natomiast powinien zachęcać dzieci do uczestnictwa we mszy. Byłam kiedyś na takiej mszy/specjalnej dla dzieci/gdzie dzieci tańczyły, klaskały, śpiewały.Ewangielia przedstawiona była za pomocą historyjki obrazkowej.Przyznam że nie chciało się wyjść z tego kościoła.A dzieci napewno dużo z tego wyniosły.
wyślij odpowiedź

Autor: zosia 02.11.2010 20:23  
dziecko w kościele
Prawdziwy katolik jest tolerancyjny również na krzyczące dzieci.Z tymi krzykami to trochę przesadzasz. Ja chodzę dość często do kościoła ale krzyki i bieganina dzieci zdaża się sporadycznie.Nie wiem do jakiego kościoła ty chodzisz ale sama piszesz, że to nie obowiązek więc maże pomódl się w domu.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 02.11.2010 20:44  
dziecko w kościele
To gdzie ja się modlę to moja sprawa, ale dziecko powinno być uczone zachowania się w miejscach publicznych a zwłaszcza w kościele.Powiem jedno,ze w kościele w mojej parafii co niedziele przychodzą rodzice z 4- letnim dzieckiem, które delikatnie to nazywając szaleje: drze się ile sił, tupie, skacze, goni po kościele, zrzuca co się da, bije inne dzieci, wytyka język i pluje. Skoro ty i inni uważacie takie zachowanie za normalne to wam współczuję, takiego podejścia do niektórych rzeczy.Dziecko tzn ,ze wszystko mu wypada,ze wszystko może?
wyślij odpowiedź

Autor: maja 03.11.2010 15:55  
dziecko w kościele
Widzę, że swoją opinię ukształtowałaś obserwując ten jeden przypadek.Owszem masz rację, że takie zachowanie dziecka nie jest mile widziane nie tylko w kościele.Ja z tak skrajnymi przypadkami w kościele się nie spotkałam/bo jak tylko dziecko zaczyna płakać to mama z nim wychodzi/Poza tym nikt nie napisał, że to norma.
wyślij odpowiedź

Autor: zadowolona 13.08.2011 23:37  
sw. jadwiga
Przedszkole Sw. Jadwigi w Bydgoszczy jest super pod kazdym względem, chodzi tam moje dziecko, świetnie sie rozwija, Ksiadz i P. Dyretor dbaja o dobór kadry, chyba najwazniejsze, zeby dzieciom było dobrze, a nie jakim samochodem Ksiadz jezdzi.Tam pracują normalni ludzie, ktorzy slużą pomocą dzieciom i rodzicom.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 14.08.2011 15:41  
Odp:sw. jadwiga
Krypto reklama ! To jest wątek,poświęcony zachowaniu dzieci w kościele na mszy i innych nabożeństwach. Wątek poświęcony opiniom o przedszkolach,znajduje się w innej części tego forum.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 14.08.2011 15:52  
Odp:Odp:Dzieciaki w kościele. Ewa
Popieram Panią w tym,że zachowania w różnych miejscach powinni nauczyć rodzice ! Sama mam dwie córki i regularnie chodzimy do kościoła,ale szlag mnie trafia na takie hałasujące(czym popadnie i gadające na głos ) dzieci. Moje czasem coś pomruczą pod nosem(zwykle:kiedy koniec ?),ale ogólnie zachowują się stosownie do miejsca i czasu.Wiedzą,KTO mieszka w kościele,oraz to,że kościół to nie plac zabaw i krzyczeć ani głośno rozmawiać nie wolno. Czasem moje dzieci zachowują się lepiej niż co poniektórzy dorośli.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 15.08.2011 00:35  
dziecko w Kościele
Jestem praktykującą katoliczką. Uważam, że nie można od małych dzieci wymagać odpowiedniego zachowania w kościele. Dzieci, które zachowują się nieodpowiednio w kościele są zwyczajnie na to za małe i takie dzieci należy albo zostawić w domku, albo przyprowadzać na mszę św. dla najmłodszych. U mnie w parafii jest taka msza św. Kazania na takiej mszy są kierowane do dzieci (przedstawienia, śpiew, śmiechy, brawa to u nas normalne), księża na wiele pozwalają. Najmłodsze dzieci biegają. Mnie osobiście to nie dekoncentruje, potrafię się na to wyłączyć. Jestem też pewna, że mojemu Panu Bogu te dzieci nie przeszkadzają, a wręcz są Jego radością. Natomiast jeżeli ktoś jest oburzony, to niestety musi przychodzić na inną godzinę.
Moje dziewczynki chodzą chętnie, natomiast mój synek, czterolatek chodzi sporadycznie, nie chce częściej, choć ładnie się zachowuje w kościółku. Ja go nie zmuszam. Przymus daje odwrotny skutek, a nie chcę go zrażać. Uważam, że od zerówki powinno się rozpocząć regularne prowadzanie dziecka do kościoła, bo wówczas tak na prawdę zaczyna się przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 15.08.2011 12:17  
Odp:dziecko w Kościele
Witam ! Niestety nie wszędzie są msze dla dzieci- u nas np. takowych nie ma,choć bym się cieszyła gdyby były.Mówiłam o "zwykłej"mszy,dla dorosłych.Rozumiem,że dzieci mogą płakać,czy mówić szeptem,nawet chodzić po kościele ale nie krzyczeć, czy demolować kościół-a rodzice sobie siedzą w ławce i nie raczą się pofatygować aby poskromić zapędy małego/ej niszczyciela.Ja moich dzieci,nigdy nie puszczałam na spacery po kościele.Takie hałasowanie zwyczajnie rozprasza w słuchaniu czytań,lub homilii. Ma Pani rację,że jeżeli malutkie dziecko ,nie może wytrzymać na mszy to powinno zostać w domu.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####    #####    #####  
  ##    #     #  #     #  #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    #####  
   #          #  #     #  #     # 
   #    #     #  #     #  #     #