MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > obowiązek 6-latka
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Żaneta Nochowicz 28.03.2011 16:58  
obowiązek 6-latka
Witam

Próbuję znaleźć na szybko odpowiedz dot.zerówki ...
panuje przeświadczenie że zerówka to jeszcze nie szkoła i jak dziecko często choruje i te nieobecności są usprawiedliwione a dziecko nie jest jakoś specjalnie do tyłu to przejście do 1-wszej klasy jest bezproblemowe ... ale jeśli zerówka objęta obowiązkiem szkolnym takim samym jak szkoła to czy faktycznie to wystarczy ??? bo w szkole frekwencja poniżej 50% kwalifikuje się do niekwalifikowania do następnej klasy a jak to jest z zerówką ???
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 28.03.2011 18:03  
Odp:obowiązek 6-latka
Witam ! Odpowiem,trochę z własnej obserwacji:Dzieci w zerówce mają książki i na podstawie realizowanych w nich zadaniach są "rozliczane".Rodzice Zerówkowicza mają obowiązek ułatwienia dziecku,dotarcie na zajęcia w Zerówce.Jeśli dużo opuszcza,to bezwzględnie,musi to być usprawiedliwione(najlepiej L4) Aby dziecko,nie miało dużo zaległości w zdobywaniu wiedzy,praktykowane jest:zabieranie książek do domu i wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez nauczycielkę dziecka,następnie poddanie ich "ocenie"nauczycielki.Mam nadzieję,że moja wypowiedź rozwiąże Pani wątpliwości,jednak o szczegóły proszę spytać wychowawczynię dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: Żaneta Nochowicz 28.03.2011 18:33  
Odp:Odp:obowiązek 6-latka
lekarze niestety nie dają zwolnień lekarskich dla dzieci.Sytuacja nie dotyczy bezpośrednio mnie a koleżanki i zwyczajnie byłam ciekawa mnie osobiście wydało się że jeśli jest obowiązek szkolny to te nieobecności ponad 50% niestety są dostatecznym powodem do nieklasyfikowania jak w szkole .. oczywiście dużo zależy od wychowawcy ale sprawa nie jest łatwa bo dzwoni do niej i straszy że ma coś zrobić z tymi chorobami bo dziecka nie przepuści....nie będzie to raczej dobre dla dziecka bo za rok jej wtedy 8-latka może spotkać się w klasie z 6-latkami bo obowiązkiem szkolnym będą objęte wszystkie 6-latki a wydaje mi się to niezbyt korzystne dla dziecka.

Dziękuje za odpowiedz
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 29.03.2011 18:53  
Odp:Odp:Odp:obowiązek 6-latka
Witam ! Nie rozumiem"coś zrobić z tymi chorobami"?! Co można zrobić z chorobami,jeśli dziecko choruje to tego nie przeskoczymy-niestety,musi się wychorować. Ja naprawdę nie mam problemu z uzyskaniem zwolnienia lekarskiego,skoro dyrekcja tego wymaga,to lekarz nie powinien robić problemu.Przecież nikt nie bierze zwolnienia dla własnej przyjemności.Jeśli chodzi o pogróżki,że nie przepuści do szkoły-to jest jeszcze wyższa instancja ! czyli Dyrekcja lub jeszcze wyżej;tzn.Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,gdzie zostanie przeprowadzone badanie na określenie Gotowości Szkolnej dziecka.Wtedy się okaże,czy może iść do szkoły czy też nie.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: colleczek 29.03.2011 22:59  
obowiązek 6-latka
W zerówce panie maja obowiązek przeprowadzenia obserwacji wstępnej i końcowej oraz przeprowadzenia diagnozy odnośnie gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Jeśli okaże się, że dziecko osiągnęło dojrzałość szkolną to nie widzę powodów, dla których miałoby nie pójść do szkoły.
wyślij odpowiedź

Autor: Lidia Rafalska 03.11.2013 18:50  
proszę o pomoc
moja córka jest dzieckiem niepełnosprawnym chodzi do przedszkola integracyjnego i jest w zerówce niestety więcej jej nie ma niż jest ponieważ ciągle choruje niestety usłyszałam od Pani że jak tak dalej będzie to nie otrzyma kwalifikacji do 1 klasy nadmieniam że córka jest w pełni sprawna umysłowo co robić
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 03.11.2013 22:03  
Odp:proszę o pomoc
A na podstawie czego nie otrzyma promocji do kl.1? Bo choruje? Nigdzie w statucie przedszkola nie ma takiego zapisu. Pani ma obowiązek na koniec roku szkolnego przeprowadzić końcową diagnozę i dać Pani, czyli rodzicowi opinię dotyczącą gotowości do podjęcia nauki w szkole. Nawet jeśli okaże się, że dziecko nie osiągnęło gotowości to może zostać odroczone po badaniu w poradni i wyraźną zgodę rodzica. Tak naprawdę rodzic po konsultacji z pracownikami poradni i wychowawcą podejmuje decyzję o odroczeniu - są sytuacje, kiedy jest to niezbędne dla dobra dziecka. Postawa nauczycielki nie podoba mi się, powinna z Panią porozmawiać i wspólnie powinnyście podjąć decyzję co dalej, skoro dziecko choruje - jak mu pomóc. Na choroby nocnych nie ma.
wyślij odpowiedź

Autor: ksdk 13.04.2014 16:42  
obowiazek
Co wy wygadujecie!!!!!!! jestem nauczycielem grupy 5 latków! Mam obowiązek sprawdzania frekwencji. Mam w grupie 3 osoby które mają ponad 50 % nieobecnosci z powodu choroby itp. i teoretycznie nie moga otrzymac ode mnie zaswiadczenia o spelnieniu obowazki..bo na jakiej podstawie ja mam go wydac? jak ja po 20 dniach obecnosci nie znam na tyle dziecka?
wyślij odpowiedź

Autor: sss 13.04.2014 16:43  
sss
http://www.bip.krakow.pl/?id=347
wyślij odpowiedź

Autor: MaGi 13.06.2014 14:36  
Odp:obowiazek
chyba obserwację dziecka prowadzi się( i zapisuje,rejestruje aby w przypadku zmiany nauczyciela był ślad po obserwacji) od 3latka a nawet czasem od 2 latka w przedszkolu to sporo czasu zanim skończy zerówkę!poza tym przedszkola i pracownicy w tych placówkach pozwalają by chore dzieci przychodziły i zarażały zdrowe, nieodpowiednio żywią i ubierają i walki rodzic toczy bez przerwy więc TACY może też nie powinni kontynuować nauki i kariery.....
wyślij odpowiedź

Autor: mas 16.06.2014 15:53  
odp.. do MaGi
cos w tym jest, nauczycielka w grupie mojego syna częściej chora niż zdrowa, co trochę 'chwali' mi się że jest na antybiotykach a przychodzi (tak się poświęca). Ja dziękuję za takie 'poświecenia' i zarażanie dzieciaków..
Do tego jadłospis a szczególnie sniadania powalają np, tyrolska z bułką; parówka z keczupem; albo kulki czekoladowe na mleku to najczęstsze śniadania w jednym z Lubelskich przedszkoli.
A i niewychodzenie na dwór. Na 3 miesiące dzieci były 5 razy na dworze!
Dodam ze przy wejsciu do przedszkola wisi wielki plakat informujący ze przedszkole prowadzi progam zdrowe żywienie i sprawność fizyczna...
wyślij odpowiedź

Autor: Mela 18.06.2014 21:11  
odp.. do MaGi
Gdybyscie nie przyprowadzały chorych dzieci to i nauczycielki byłyby zdrowe, bo zarażaja sie od waszych dzieci. A na sniadanie to pewnie powinni serwowac owoce morza.W domu tylko dżemy i serek topiony a w przedszkolu to wielkie wymagania.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel przedszkola 04.09.2016 20:52  
Odp:odp.. do MaGi
Brawo !!! Trafna odpowiedz
wyślij odpowiedź

Autor: Mama zerówkowicza 25.11.2020 12:38  
Przedszkole w czasie pandemii zerówka
Dzień dobry.
Moja córka ma 6 lat. Chodzi do zerówki. Jesteśmy po rodzinnych przejściach z koronawirusem. Na szczęście osobiście nas nie dotknął. Mam jednak wielkie obawy jeśli chodzi o uczęszczanie dziecka do przedszkola. Czy jest jakieś prawo, które mówi o tym ile dziecko może przebywać w domu? Dyrektor naszej placówki nie jest osobą wyrozumiałą i żadne argumenty do niej nie przemawiają. Pragnę podkreślić, że pracuję z dzieckiem w domu na książkach z przedszkola i dbam o to, żeby nie miało zaległości. Nie rozumiem tylko dlaczego mam narażać dziecko na zakażenie a moje starsze dzieci mają nauczanie zdalne. Podkreślam również, że razem z mężem pracujemy zdalnie i bardzo mocno ograniczamy kontakt społeczny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #  #        #     #  #     # 
 #     #  ######    #####    ###### 
 #     #  #     #  #     #        # 
  #   #   #     #  #     #  #     #