MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Brak wyboru
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Adam 16.03.2011 09:47  
Brak wyboru
Proszę o radę bo niewiem co mam zrobić. Otóż moje dziecko chodzi do przedszkola od wieku 3 lat, korzystam z darmowych godzin, czylli do 12:30 na dwa posiłki. Teraz mam wybór albo moja córka pójdzie do oddziału przedszkolnego które powstanie w szkole podstawowej, albo zostaje i ale wtedy MUSZĘ je wpisać na 3 posiłki. W innym przedszkolu posunęli się jeszcze dalej bo albo wpisuję dziecko na trzy posiłki albo szukajcie sobie innego przedszkola.Czy tak moga postepować? Prosze o szybką odpowiedz.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 16.03.2011 19:42  
Odp; Brak wyboru
Pracuję w przedszkolu publicznym i od września będę miała grupę 5-6 latków. Część moich dzieci będzie uczęszczać tylko na 5 godzin i rodzice będą płacić za dwa posiłki. Jest też opcja, ze rodzic może przyprowadzać dziecko po śniadaniu i godziny pobytu dziecka automatycznie się przesuną..Fakt rok ten będzie trudny, bo moze zabraknąć miejsca dla młodszych dzieci, ale mimo wszystko dyrektor nie ma prawa odsyłać dziecko do oddziału szkolnego czy tez narzucać godziny i posiłki. Każdy dyrektor ma obowiązek przyjąć każdego 5- latka.Postępowanie w tych dwóch przedszkolach o których Pan pisze jest nieprawne, nie ma takiego przepisu. Jest tylko przepis, który mówi,że każde dziecko ma być przyjęte do przedszkola, bo jest objęte obowiązkiem.Proszę więc poprosić dyrekcję, aby pokazała Panu przepis, który mówi,ze dziecko 5- letnie musi uczęszczać 8, 9 czy 10 godzin i być zapisanym na 3 posiłki. Nie pokaże Panu , bo takiego nie ma, więc proszę nie dać się oszukać. U mnie dyrekcja też wolała by przyjąć więcej młodszych dzieci, ale nie ma wyboru i przyjmuje zgłoszenia każdego 5- latka i duża część tych dzieci tak jak wcześniej pisałam będzie w przedszkolu tylko 5 godzin korzystając z jednego czy dwóch posiłków.Pozdrawiam i prosze pamiętać , aby dyrekcja pokazała Panu ten "niby przepis".
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #        #     # 
 # #          #  #        #     # 
   #     #####   ######    ###### 
   #          #        #        # 
   #    #     #  #     #  #     #