MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI

Forum > INNE RÓŻNE TEMATY I WĄTKI > Wartościowa i nowa muzyka dla dzieci na CD
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Gabi 11.10.2010 23:11  
Wartościowa i nowa muzyka dla dzieci na CD
Niedługo ukaże się płyta z piosenkami dla dzieci,inna -niż te dostępne na rynku, przeznaczona dla bardziej wymagających odbiorców. Przedsięwzięciu patronuje Radio Gdańsk.

Autorką "Muzycznej sałatki dla kilkulatka" jest Małgorzata Śliwa- doświadczona nauczycielka rytmiki, z zamiłowania kompozytorka (ma w dorobku m.in. około 100. piosenek dla dzieci). Utwory zawarte na krążku zostały ciekawie zaaranżowane przez autorkę i wykonane przez artystów - muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Piosenki zaśpiewały (z dużą ekspresją i entuzjazmem) dzieci- głównie w wieku przedszkolnym. Więcej można dowiedzieć się ze strony: www.rytmika-gdansk.pl (recenzje, "próbki" nagrań w zakładce OFERTA).

Płyta zawiera repertuar sprawdzony w praktyce. Znajdziemy na niej melodyjne, radosne piosenki o dinozaurach, skrzatach, na Dzień Dziadka, Dzień Matki, czy np. bardzo lubianą przez dzieci i dorosłych o gimnastyce (słowa podpowiadają, jakie ćwiczenia należy wykonywać). Każda piosenka ma swój własny klimat, swój styl, zaskakuje różnorodnością, bogactwem motywów. W tej muzyce wiele się dzieje.Ciekawe są także teksty, emanujące humorem, zaskakujące metaforyką, przedstawiające świat widziany oczami dziecka...
wyślij odpowiedź


Ten wątek nie ma jeszcze opinii.

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  #   #####  #####  #    
 ##  #   # #   # #  # 
 # #     #    # #  # 
  #   #####  #####  #  # 
  #  #       # ####### 
  #  #    #   #    # 
 ##### #######  #####    # 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp